[MKVI] co ile wymiana kabli zapłonowych- 1.6 16v - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2009-11-18 07:37:38, krzysiek808 pisze:
b)świece:

1. zwykłe świece co 30 tys. jeżdząc na PB i -20% (minus 20 procent) na LPG
2. świece platynowe, posrebrzane (np briski) co 80-90 tys. i -20% (minus 20 procent) na LPG

Regułę potwierdza kolega archivi któremu motorcrafty na lpg padły po 25tys: (30 000 : 1.2 = 25 000 km)



nie napisalem ze mialem motocrafty platinium ;P
i dlatego zastanawiam sie czy nie kupic teraz zwyklych... moze tez sei okazac ze kable mi wlasnie wysiadly... nie wymienialem ich od kupna auta (3 lata, 40kkm) a poprzedni wlasciciel niewiadomo kiedy wymienial...

chyba kupie komplecik - przewody motocraft + swiece na probe nie platiniumy motocrafta...

pozdrawiam
  
 
Koledzy, pracuję w sklepie motoryzacyjnym, który prowadzi m.in. sklep e-ngk.pl więc to co pisze pochodzi ze sprawdzonego źródła.

Otóż w Polsce rządzi NGK, choć to wcale nie sa najlepsze świece. A wiecie kto produkuje świece dla Forda sygnowane logiem MOTORCRAFT?
Otóż świece iskrowe produkuje głównie NGK, a świece żarowe BERU. I teraz dochodzi do takiego paradoksu, że często świece "oryginalne" MOTORCRAFTA są tańsze od odpowiednika NGK/BERU.

Znacie czeską markę BRISK?? Oni jako pierwsi stworzyli serię a-line do LPG. Opatentowali świece ze srebrną elektrodą. NGK się z Briska śmiało, a teraz co - po latach wypuścili serię LPG Laser Line.

Co do szybko padających świec - najczęściej wina leży po stronie sprzedawcy który nie potrafi dobrać odpowiedniej świecy (m.in. jej ciepłoty). Niemal codziennie się z tym spotykam.


  
 
a ja chcialem potwierdzic, ze padniete kable wcale nie musza swiecic... wlasnie wymienilem u siebie... auto przestalo przerywac... jednak moje platiniumy po 30kkm jeszcze nadaja sie do jazdy jakby ktos chcial to sa swiece motorcrafty platynowe niby pod lpg w cenie zakupu w ford sklep tylko z przesylka pewnie troszke tansza.... jakby cos to na priv.


ale mam pytanko co do samych kabli... kupilem niby caly komplet... nie byl on zapakowany jakos specjalnie fabrycznie... jakies kartonowe pudeleczko bez zadnych napisow zaklejone tasma klejaca.... 3 przewody maja taki sam nadruk (szary i jakies oznaczenie chyba 3gb czy cos takiego), a ten najkrotszy ma nadruk ciemniejszy... grafitowy i oznaczenie 4gb... i niewiem czy to jeden komplet takich samych przewodow czy jakas pomylka? niby wszystko chodzi dobrze... o kolor klucil sie nie bede . ale co oznacza ta 3 i 4 ? (napewno nie cylindry bo na pozostalych tez byly na 100% "3").