[MKV] Jechałem i nagle silnik zgasł! - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
kolega mowi o odcieciu paliwa czyli wylaczniku
  
 
żadnego takiego wyłącznika nie znalazłem, ale odłączyłem przewody paliwowe żeby zmniejszyć ciśnienie, ale paliwem nie sika, podłączyłem też bezpośrednio pompę pod aku, i też nic.

[ wiadomość edytowana przez: Maylan dnia 2009-11-21 17:04:38 ]
  
 
a słychać pompkę po przekręceniu kluczyka ( do pozycji gdzie się zapalają kontrolki) ??
  
 
Było już napisane

Cytat:
2009-11-20 20:49:21, Maylan pisze:
witam. dziś troszkę pogrzebałem przy moim fordzie i zauważyłem że chyba nie działa pompa paliwa, bo gdy przekręcę kluczyk to słyszę jak zaciągnie trochę paliwa, a dziś tego nie usłyszałem.



ja miałem coś podobnego tylko ze w innym aucie i w innych okolicznościach bo mi się układ zapowietrzył i pompka się zablokowała ;/ ( przy przekręceniu stacyjki nie było nic słychać ) wystarczyło odłączyć pompkę od zasilania i już wszystko latało


[ wiadomość edytowana przez: Diviz dnia 2009-11-21 18:18:29 ]
  
 
no cóż, ja ją odłączałem i podłączałem z 5 razy i nic, nawet jak podałem zasilanie prosto z aku. zastanawiam się czy po prostu nie zaryzykować i nie kupić nowej pompy, tylko jak odkręcić ten pierścień? ale po przekręceniu kluczyka na kostce od zasilania jest napięcie ok 7v, a jak kręci jest ok 12-13v
  
 
narysowałem kostkę i zaznaczyłem gdzie mierzyłam miernikiem. to kostka którą wpina się do pompy, a te pozostałe 3 piny są od czego?
  
 
Cytat:
2009-11-21 18:51:01, Maylan pisze:
narysowałem kostkę i zaznaczyłem gdzie mierzyłam miernikiem. to kostka którą wpina się do pompy, a te pozostałe 3 piny są od czego?



Od inne

pompkę sprawdzasz podpinając na odwrót jak na foto (jak robiłem to foto i edytowałem to się pomyliłem)

tu masz zdjęcia pompki (popatrz do czego idą kabelki), może Ci się przyda
Od inne

Od inne

Od inne

Od inne

Od inne

Od inne




[ wiadomość edytowana przez: DANIELKARI dnia 2009-11-21 20:06:18 ]
  
 
ten pierscien to mlotkiem i srubokretem... masz taka blaszke zagietaw gore i chyba na baku blokade... patrzysz gdzie ta blaszka jest zablokowana i walisz mlotkiem przez srubokret az pusci... zrob fotke tego mocowania to pokaze ci gdzie przylozyc srubokret.


[ wiadomość edytowana przez: lukas1986 dnia 2009-11-21 20:07:59 ]
  
 
a miałeś kiedyś problemy z odpalaniem w sensie ładnie kręcił ale nie odpalał ? ja mialem... ostatnio tez mi się właśnie tak zrobiło że wogole pompka po przekręceniu kluczyka nie działała... na krótko jak chcialem z aku podłączyć to też nic z tego nie było bo tam pewnie jakieś sterowanie jest tą pompką... w końcu po coś tych 5 pinów jest... u mnie był problem ze skrzynką bezpieczników, przelutowałem całą i chulaa może i u Ciebie by pomogło... zależy czy słyszysz tą pompkę czy się w ogóle nie odzywa...
  
 
witam. faktycznie pomyliłem piny, ale na nich też jest napięcie, a przy połączaniu " na krótko " też pompka nie rusza. czyżby te pozostałe piny są od pływaka??
  
 
Cytat:
2009-11-22 16:34:55, Maylan pisze:
witam. faktycznie pomyliłem piny, ale na nich też jest napięcie, a przy połączaniu " na krótko " też pompka nie rusza. czyżby te pozostałe piny są od pływaka??



no to pewnie jakieś sterowanie jest pompką albo tak jak mówisz od pływaka. a wyżej Ci tam zadałem pytanie... miałeś takie problemy z odpalaniem że kręcił ale nie odpalał... może Ci się skrzynka bezpieczników popsuła... u mnie tak było...
  
 
pierwszy raz tak mi się zdarzyło. bezpieczniki wszystkie sprawne, przekaźniki też.
  
 
skoro pompa podpięta na krótko nie ruszyła oznacza tylko, że pompa ta kwalifikuje się do wymiany i to ona jest główną przyczyną kłopotów.

Wszędzie byście skrzynkę robili ?
 
 
Cytat:
2009-11-22 17:48:26, michu07 pisze:
skoro pompa podpięta na krótko nie ruszyła oznacza tylko, że pompa ta kwalifikuje się do wymiany i to ona jest główną przyczyną kłopotów. Wszędzie byście skrzynkę robili ?



u mnie też pompka na krótko nie chciała ruszuć... i też mechanior mówił że pompka do wymiany.. a przelutowałem skrzynkę i jest gitarka.
  
 
kupiłem już nową pompę, jutro ją zamontuję i napiszę o wyniku
  
 
Cytat:
2009-11-23 20:29:57, ZbC pisze:
u mnie też pompka na krótko nie chciała ruszuć... i też mechanior mówił że pompka do wymiany.. a przelutowałem skrzynkę i jest gitarka.

Jak sprawna pompa ma nie krecic na krotko? albo zle podłaczyłes albo kable były trefne, to jest tak jak byc napisał ze rozcietą opone mechanik kazał wymienic, ale Ty ja napompowałes i powietrze nie ucieka.


  
 
wymieniłam pompę i filtr.... przekręciłem kluczyk i.... it"s a live!!! HULA JAK TA LALA!!! więc jednak to była pompa.

dzięx za wszelką pomoc na forum !!!!

pozdro