[MKV] Jaki koszt wymiany miski olejowej?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Jadac dzis do szkoly napotkałem duży kamień ktorego nie zdążyłem ominąć jaki bedzie koszt wymiany? Miska i uszczelka napewno ale czy cos jeszcze?
  
 
Jak założysz nową misę to zalej sobie nowy olej.
  
 
To zależy jak mocno rąbnołeś i czy siła uderzenia nie poszła na wał?
  
 
A na allegro to jakis problem zajzec? Nie bardzo to rozumiem.

Koszt bedzie taki za ile kupisz miske i uszczelke, proste.
  
 
Olej to normalne ze trzeba nowy. Czy na tym forum zawsze ktos musi miec jakies ale do każdego wątku? Nie Patrzylem na allegro bo nie mialem kiedy. Moze ktos sie orientuje w cenach to moze by napisał. Ale po co pisac na temat skoro mozna do czegos sie przyczepic?!
  
 
Koszt wymiany to pewnie 150-200zł + koszt oleju i części.
Z tego co mi się wydaje trzeba skrzynię przesunąć, bo inaczej nie da się odkręcić miski.
  
 
posiadam michę do 1,4 92r jakby Cię to interesowało
Z cena dwoń na komórkę
lub Priv
  
 
a miska jest aluminiowa czy stalowa? Jak stalowa to po co wymieniać jak można pospawać. Ja tak ostanio zrobiłęm jak w ax-ie wydarłem w misce taką dziurę że trzy palce wchodziły i pospawałem, od środka uszczelniłem pastą dirko i szczelna jest jak nowa, a uszczelki też nie zakładałem i też uszczelniłem miskę dookoła tą pastą
  
 
Tez myslalem zeby pospawac bo mam blaszana ale nie bylem pewien czy tak mozna. Dziekuje za podane ceny arti jesli nic nie wykombinuje to sie odezwę.
  
 
miska

zajelo mi to 2 minuty, wiec nie wiem w czym problem.
  
 
Cytat:
2009-11-22 16:40:58, Magik123 pisze:
miska zajelo mi to 2 minuty, wiec nie wiem w czym problem.




Magik123 ty to masz problem...
pozatym czytaj ze zrozumieniem... kolega pyta jaki koszt WYMIANY a nie jaka cena miski olejowej... tego na allegro nie sprawdzi... pozatym pyta jeszcze o to, czy cos jeszcze trzeba wymienic (np. zabezpieczenia, specjalne podkladki czy cos...)

qrde... same nerwusy ostatnio na forum.... juz trzeci watek przegladam gdzie ktos ma wielkie "ale" ze ktos inny śmiał sie o cos zapytac.....
  
 
Cytat:
2009-11-22 17:07:14, archivi pisze:
Magik123 ty to masz problem... pozatym czytaj ze zrozumieniem... kolega pyta jaki koszt WYMIANY a nie jaka cena miski olejowej... tego na allegro nie sprawdzi... pozatym pyta jeszcze o to, czy cos jeszcze trzeba wymienic (np. zabezpieczenia, specjalne podkladki czy cos...) qrde... same nerwusy ostatnio na forum.... juz trzeci watek przegladam gdzie ktos ma wielkie "ale" ze ktos inny śmiał sie o cos zapytac.....



A koledze może jeszcze chodzi czy Śruby ma całe czy obcięte wszystko zależy od tego jak nią uderzył jeśli ostro to i jest to możliwe że Śruby pościnał
  
 
Panowie nie przesadzajcie, spawanie, klejenie, klecenie na nie wiem jakie sposoby, lepiej zapytać czy ktoś ma na forum a na pewno wyjdzie taniej (grosze) i bez żadnego spawanie się obejdzie
  
 
a 1,4 to ma miche stalowa czy dural?
stalowa to moze da sie klepnac.
straciles olej rozwaliles ja w strzepy? korbowod napierdziela w miche?

a juz widze stalowa i 10 razy tancza niz do TD (1100zł). Bral bym nowke i sie nie stresowal.


[ wiadomość edytowana przez: CKsrv dnia 2009-11-22 19:21:06 ]
  
 
Cytat:
2009-11-22 16:40:58, Magik123 pisze:
miska zajelo mi to 2 minuty, wiec nie wiem w czym problem.

dobra mi minute zajelo jak mialem dostep do normalnego netu ale auto potrzebuje na wczoraj i nie mam czasu czekac! wiem ze duzo pomagasz ludziom ale tez duzo sie czepiasz ostatnio... i nie tylko ja to zauwazylem...

ja mam stalowa miske i bede probowal ta spawac. patrzac na miejscu olej lecial cienkim strumieniem wiec mam nadzieje ze duzej dziury nie ma. przed zgaszeniem silnika chodzil normalnie tzn nic nie stukalo i nie tarlo. nie mialem czasu sprawdzic bo jak go zaciagnalem do domu to bralem zaraz drugie auto. jutro wstawie fotki jak je zrobie i jak bede mial chwilke.
  
 
.

[ wiadomość edytowana przez: FAROW dnia 2011-06-20 12:41:51 ]
  
 
Patrzylem pod samochod i moge stwierdzic ze nie jest zle. Miska nie pekla mocno tylko przy spuscie oleju lekko sie rozszczelnilo. Uderzony wahacz ale nie uszkodzony, katalizator dostał, zbiornik paliwa 2 winiecenia ale szczelny i miejsce kola zapasowego tez ma wgniecenie. Myslalem ze bedzie gorzej ale sie okaze. Dzis go odstawie do znajomego bo przez prace nie bede mial czasu w tym tyg a auto potrzebne.
  
 
to co za kamienie tam u was na drogach leżą?? dobrze, że ja po drugiej stronie Wisły jeżdze
  
 
Cytat:
2009-11-23 08:33:14, pytlar pisze:
to co za kamienie tam u was na drogach leżą?? dobrze, że ja po drugiej stronie Wisły jeżdze

takie kolego.

nie zdazylem zrobic fotek elementow ktore dostaly. a lezal w takim miejscu pod gorke i na zakrecie za pozno go zauwazylem. ktos specjalnie wyrzucil taki kamien bo sam by nie wyrosl :/
  
 
autko juz sprawne miska pospawana i na kanale okazalo sie ze przez czujnik cisnienia oleju, olej mi chlapal silnik (nie od kamienia ) koszt naprawy z czesciami wyniosl 80zl. dziekuje za wszelkie info.Pozdrawiam