Nissan Micra - problem ze spalaniem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej, czy ktoś wie ile Micra 1,0 (97r) powinna palić beznyny? ostatnio zatankowalam za 100zł, wyzerowałam licznik i przejechałam na tym raptem 220km. Wydaje mi sie, że to trochę za dużo pali jak na taki mały silnik..Czy to przez taką pogodę teraz czy może jest coś zepsute? pomóżcie..bo zbankrutuję (latem tyle km wyjeżdżałam gdy tankowałam za 50zł tylko)
  
 
zimą samochód zawsze ciutkę więcej pali ale nie aż tak...
  
 
Wychodzi około 10 litrów na 100 km.

JAkie trasy pokonujesz?

Jeżeli do 10km to może tyle palić.
  
 
o rany...w sumie ostatnio to faktycznie są to trasy do 10 km.. w obie strony nawet tyle nie wychodzi czasem..to tu podjechac to tam i tak schodzi.. no to sie wpakowalam czyli z wtryskiem jest najprawdopodobniej wszystko ok? myślałam że może tam się coś rozregulowało..eh.
  
 
Silnik pracuje na ssaniu (podaje więcej paliwa) dopóki się nie rozgrzeje. A solidnie rozgrzany może być dopiero po 10-15 km ciągłej jazdy.

Może też być tak, że z wtryskiwaczami faktycznie coś jest, ale z reguły wtedy silnik źle pracuje.

Duże spalanie może wynikać także z zepsutych wielu czujników - przez internet ciężko określić który akurat padł.

Podjedź do jakiegoś mechanika, niech sprawdzi Zanim to zrobisz, powąchaj na wolnym powietrzu PRZEZ SEKUNDĘ spaliny - jeżeli będą miały słodki zapach (aż kręcący w nosie-mówię tu o potwornym stężeniu zapachu - aż do szczypania w oczy) może oznaczać to, że faktycznie ze spalaniem jest coś nie tak

Przypominam, że nie wolno wąchać spalin w garażu

P.S. Przeprowadź próbę na wolnym powietrzu, jak coś będzie nie tak, poczujesz smród spalin stojąc obok auta - nie trzeba sięgać do rury!!!


  
 
nie no, takiego ostrego zapachu to nie ma.. Ale wiesz co? latem jak jezdzilam to tez te trasy byly mniej wiecej takiej dlugosci, a jednak polowe mniej mnie to kosztowalo. Jest to mozliwe ze to przez ten snieg tak?
Do tego mam zepsuta kontolke paliwa, tzn nie wyswietla sie w ogole. Przez co zdarzylo sie ze zabraklo mi beznzyny czy w tych samochodach wyswietla sie w ogole taka kontrolka? Chyab w kazdym samochodzie powinna, tak mi sie wydaje.
  
 
Z reguły każde auto ma pomarańczowe/czerwone światełko rezerwy.

Może Nissan ma jedynie strzałkę i skalę F(ull) i E(mpty) ?

Ujemne temperatury nie są przyjazne dla aut, niestety.
  
 
Cytat:
2010-02-03 14:33:42, Paaula pisze:
latem jak jezdzilam to tez te trasy byly mniej wiecej takiej dlugosci, a jednak polowe mniej mnie to kosztowalo. Jest to mozliwe ze to przez ten snieg tak?


zimą samochód potrzebuje więcej czasu na rozgrzanie i dlatego spala więcej...
  
 
nissan ma tylko strzalke i podzialki wszystkie biale i jedną czerwoną
No nic..to trzeba bedzie przebolec jakos te zime..
Dzieki!! ))