[Ogólne] Jaki wzmacniacz i jaka skrzynia??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chodzi mi o to jakie wartości mocy powinny mieć odpowiednio wzmacniacz i tuba, oczywiście połączone ze sobą. Nie znam się na tych przeliczeniach. Jakby można było to bym prosił o wyjaśnienie na przykładach. I jak to jest: patrzy się na moc zwykłą czy RMS??


[ wiadomość edytowana przez: slawcek dnia 2009-02-04 16:52:15 ]

[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2012-09-02 11:25:38 ]
[ powód edycji: poprawa tytułu ]
  
 
powinny miec tyle a ile wystarcza ci kasy, miejsca w bagazniku, ile wytrzymaja uszy twoje i sasiadow, nie moga tez przekroczyc progu natezenia dzwieku powyzej ktorego z dresu zaczynaja sie odprowac paski

A tak serio to sa 2 szkoly
- jedna mowi ze wzmak powinien byc mocniejszy od glosnikow zeby moznaje bylo lepiej wysterowac przy mniejszym poziomie znieksztalcen i lepiej kontrolowac.

Inni mowia ze glosniki powinny byc mocniejsze od wzmaka zeby ich nie zajezdzic.

Ja chyba popieram 1 grupe.

Kupujac sprzet przedewszystkim patrz na marke, lepiej kupic uzywany sprzet o mniejszej mocy, niz nowy bezfirmowy o "mocy" zdolnej naglosnic ogolnopolski final WOSP.

Przy zakupie pamietaj ze moc PMPO/MAX czy jak tam to nazwano istnieje tylko w glowie specjalistow od marketingu wiec nie patrz na to. Wlasciwie poziom mocy okresla wskaznik mocy DIN, ostatecznie RMS (nie mylic to nie jest to samo) i nie zawsze im wiecej tym lepiej.

Sprzet nalezy dobierac na podstawie upodoban muzycznych. Jesli lubisz szybki kontrolowany bas taki jak np w muzyce rockowej, symfonicznej czy szybkie techno bedziesz potrzebowal innego suba niz do hiphopu, rapu czy innej czarnej muzy ktora potrafi skladac lusterka na parkingu.

Na w miare grajacy sprzet potrzebujesz ok 1000 peelenuf.
Wzmak ok 250, Sub 300, Kable kolo 100, zestaw przedni kolo 200, do tego wygluszenie drzwi. Nie liczac robocizny.
Znosne minimum to ok 450 pln. Za tyle da sie skompletowac tanie granie ktore sie nada.

Polecam sklep Hornhagen z Wrocka - wystawiaja sie tez na allegro. Dobry, markowy sprzet w dobrych cenach. Jak bedziesz mial jakies pytania to chetnie pomoge.
  
 
Wiedziałem Pre100n, że na Ciebie można zawsze liczyć
  
 
Do gala wpakowalem tube mac audio mx30 i do tego wzmak RTO terminator czy jakos tak - ot taki moj stary zestaw ktory sobie zostawiam Przy dosc dobrych glosnikach galanta (mam opcje z 6cioma) nic mi wiecej nie trzeba. Kabel zasilajacy do wzmaka idzie dosc prosto wprowadzic do kabiny - jak bedziesz chcial to zrobie Ci fotke jak ja mam.
  
 
Cytat:
2009-02-03 14:39:01, Seba pisze:
Do gala wpakowalem tube mac audio mx30 i do tego wzmak RTO terminator czy jakos tak - ot taki moj stary zestaw ktory sobie zostawiam Przy dosc dobrych glosnikach galanta (mam opcje z 6cioma) nic mi wiecej nie trzeba. Kabel zasilajacy do wzmaka idzie dosc prosto wprowadzic do kabiny - jak bedziesz chcial to zrobie Ci fotke jak ja mam.


Bardzo proszę jak możesz
  
 
Rozglądaj się tylko i wyłącznie za skrzynią basową a nie tubą, na pewno nie będziesz zadowolony z tubulca w bagażniku :]
  
 
Cytat:
2009-02-03 22:02:05, Szczurek1986 pisze:
Rozglądaj się tylko i wyłącznie za skrzynią basową a nie tubą, na pewno nie będziesz zadowolony z tubulca w bagażniku :]



Jak dla mnie to tuba jest fajna w montażu i jak dla mnie bardziej poręczna.
Sam mam skrzynię .
  
 
Cytat:
2009-02-03 22:02:05, Szczurek1986 pisze:
Rozglądaj się tylko i wyłącznie za skrzynią basową a nie tubą, na pewno nie będziesz zadowolony z tubulca w bagażniku :]


Temat jest ogólnikowy. Tak naprawdę chodzi mi o skrzynie
  
 
Więc ja podzielam zdanie Pre100n-a wzmacniacz powinien mocowo być mocniejszy od głośnika fajnie by było gdybyś napisał nam jakiej muzyki słuchasz ile masz na ten cel pieniążków czy wchodzą w grę używki. Nam będzie łatwiej podpowiedzieć.
  
 
Cytat:
2009-02-04 16:21:28, Szczurek1986 pisze:
Więc ja podzielam zdanie Pre100n-a wzmacniacz powinien mocowo być mocniejszy od głośnika fajnie by było gdybyś napisał nam jakiej muzyki słuchasz ile masz na ten cel pieniążków czy wchodzą w grę używki. Nam będzie łatwiej podpowiedzieć.


A więc muzyki w aucie słucham tylko hip-hop i rock. Z kasą chciałbym się zamknąć w 800zł (wzmak, skrzynia, kable). I tylko to wyłącznie, bo normalne głosniki fabryczne(przednie drzwi oraz tylna półka, w sumie 4) grają naprawdę świetnie, i tu nic nie chce zmieniać. Wolałbym nowy sprzęt, chociaż używki jak by były w bdb stanie to też nie pogardzę
  
 
To coś poradzę wieczorkiem bo teraz mnie czas goni w twoim przypadku poszukamy głośnika z obudową BR bo takowy jest lepszy do hip-hopu hmma rock to już nie moja branża
  
 
Cytat:
2009-02-04 17:02:26, Szczurek1986 pisze:
To coś poradzę wieczorkiem bo teraz mnie czas goni w twoim przypadku poszukamy głośnika z obudową BR bo takowy jest lepszy do hip-hopu hmma rock to już nie moja branża


No i....
  
 
Wybaczcie za rozgrzebywanie starego tematu ale nie chcę robić nowego. Niedawno zakupiłem MK7 i audio jest standardowe poza radiem, nie jestem aktualnie w stanie określić jakiej to firmy radio ponieważ jestem teraz w Anglii a samochodzik niestety został w Polsce. Przejdę do sedna sprawy, potrzebuje fachowej pomocy przy wyborze Car Audio. Z gotówką u mnie jest niestety bardzo smutno więc chce pojechać po najcieńszej linii oporu. Słucham wszelakiej muzyki, co mi wpadnie w ucho poza pop'em. Generalnie zależy mi na tym abym mógł posłuchać muzyki troszkę głośniej przy czym żeby nie "pierdziały" mi głośniki.
  
 
wszystko zależy co sie chce osiągnąć,ja następnym razem nie inwestuje w skrzynie jak mam teraz tylko wzmak 4 kanałowy i 4 dobre głośniki,oczywiscie tylko zestaw odseparowany,nie uznaje jajek ani współosiowych,wiele też zależy od kabli głośnikowych,i sygnałowych,ale dobre głośniki za jakieś 300 zeta i radio powinny Ci wystarczyc jesli nie masz wygórowanych celi,chyba że chcesz isc we wzmaka to 300 zeta ci braknie,ale na samym juz radiu możesz w miare ładne granie zorganizowac.bo dobra skrzynia osobny wzmak do skrzyni,skrzynia,głośniki i kable to przy małej ilosci gotówki bym sie nie pchal,jesli ci na mocnym basie nie zależy to dobre głośniki i radio nawet to co masz Ci wystarczą,


[ wiadomość edytowana przez: GTomek dnia 2012-09-01 22:23:22 ]
  
 
Może zapytam inaczej, czy zmieszczę się w 500 PLN z całym sprzętem czyli piec, skrzynka, okablowanie i opcjonalnie 2 głośniki?

[ wiadomość edytowana przez: IDeeJay91 dnia 2012-09-02 21:25:37 ]
  
 
wg mnie nie.

Głośnik z linku, nie polecam, bo wgl basu nie da .
Wzmacniacz też sobie daruj.

Odezwij się na PW, to się dogadamy, bo mam co nie co.
  
 
(dot sprzętu, który zaproponowałeś przed wyedytowaniem)

Jeśli polecisz na używanym sprzęcie to powinieneś się zmieścić.

Jakby nie to, że mieszkasz taki kawał to mam miłego suba do pogonienia za niedużą kasę - ale to się nie nadaje żeby puścić pocztą
  
 
Jeżeli warte zachodu to mógłbym nawet podjechać ale dopiero za jakiś miesiąc bo aktualnie jestem w anglii.

Znalazłem takie coś i myślę że to już by przeszło link i link

A jak wygląda sprawa z okablowaniem? Jakie są koszta?

[ wiadomość edytowana przez: IDeeJay91 dnia 2012-09-02 23:33:30 ]
  
 
no rewelacji też nie będziesz miał, ale to kwestia gustu już.
Sub niby ma 800W max, czyli w realu nie wiadomo, czy ma 200 RMS chociaż. No i słabe pasmo, nisko schodzić nie będzie, skoro na aukcji jest napisane, że od 50hz śmiga.

Jeśli już ten sub miałby te 200 w rms to przy 2ohm jako tako powinien grać z tym wzmacniaczem, ale nie wiadomo ile ten sub ma impedancji.

Kable też zależy, możesz dać 50zł, i możesz też 300zł.
  
 
odświeżę trochę temat. Czy warto kupić taki sprzęt jak poniżej:

wzmak: PEIYING ALIEN 2H30R nullwzmak

skrzyneczka: JBL CS 1214 skrzynka

i zestaw kabelków: link

drugie pytanie czy będzie to jakoś grało? średnio się znam na car audio, wiem tylko tyle że ważna jest moc RMS.