[MKVII] Światła dzienne i halogeny 2 in 1

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ostatnio naszła mnie myśl aby zrobić w halogenach światła dzienne.
Widziałem coś takiego w focusie.Czy ktoś kiedykolwiek robił coś takiego? Nie wiem jeszcze co zrobic żeby światło nie było takie "oślepiające".



[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-12-07 18:01:03 ]
[ powód edycji: Dostosowanie tematu do nowego regulaminu ]
  
 
znaczy haluny maja świecić jako dzienne? Wtedy kwestia homologacji i zmiany intensywności świecenia.
Czy może chcesz w nie włożyć dodatkowe dzienne (np LEDowe)?
  
 
Chce aby działały one jako dzienne i halogeny,
  
 
na jednej żarówce nie da rady
  
 
To jest pewne Dla tego się zastanawiam jak wkomponować tam druga żarówkę i jaką.
  
 
albo włóż soczewkę i będzie miejsce na dzienne:
  
 
odrazu moze dodam - masz świadomość tego, że obojętnie co nie zrobisz, to problemu legalności nie ominiesz ? jeżeli tak to spoko poprostu żebyś się tylko potem nie zdziwił
dodanie całych świateł z homologacją na dzienne - nie ma problemów
dodawanie żarówek do halogenu z homologacją na halogen - nigdy to nie będzie światlo dzienne. Równie dobrze, można dodać listwe diód pod lampe i twierdzić że świeci jako dzienne
Ostrzegam bo policja lubi zatrzymywać auta jadące na halogenach, a im nie wytłumaczysz że one są przerobione na dzienne "bo wsadziłem drugą żarówke"
  
 
Po za tym w przepisach jak sie nie myle napisane jest ,ze nalezy jezdzic na swiatlach mijania - a swiatlo dzienne to nie to samo
  
 
W takim razie sobie odpuszczę....
  
 
Cytat:
2009-06-04 16:52:08, Seba pisze:
Po za tym w przepisach jak sie nie myle napisane jest ,ze nalezy jezdzic na swiatlach mijania - a swiatlo dzienne to nie to samo



Uważam, że warto odświeżyć posta w kwestii przepisów.

Cytuję ze strony www.dadrl.pl:
Od dnia 20 czerwca 2009 roku, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2009-05-04 nie są już wymagane tylne światła pozycyjne, gdy włączone są światła do jazdy dziennej.

ROZPORZĄDZENIE

Ogólnie przeróbki jak ta proponowana oczywiście nie wchodzi w grę, jednak pozostaje kwestia które światła możemy spokojnie zamontować - tzn czy mają pewną homologację a jednocześnie są tanie i dobre. Już szukam właściwych, które mógłbym "wszczepić" w zaślepki od halogenów i jednocześnie by nie straszyły. Muszę jedynie wymierzyć czy mieszczą się w dopuszczalnym zakresie montażowym. Może ktoś przerobił te "plastry miodu" i wklei zdjęcia wraz z danymi lamp które kupił (np link)

Pozdrawiam.