[MKVII] Diesel problem ze sprzęgłem i dynamiką

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, pytanie dla posiadaczy essiego TD 1.8
Mam problem, ponieważ jak jest zimny i ruszam to szarpie mi sprzęgłem i jest bardzo słaby, a do tego przy zmianie biegów słychać zgrzyty szczególnie na 2 i 3 biegu dopiero jak sie rozgrzeje to wszystko jest w porządku. Czy też macie tak samo ze swoimi samochodami??? Z góry dzieki za odp
  
 
a jak odpalisz rano auto na zimnym silniku to słyszysz hałas, który ustaje po wciśnięciu sprzęgła i powraca po jego wyciśnięciu ? Jeśli tak to czy ten hałas pojawia się też na ciepłym silniku ?
  
 
no własnie zadnego hałasu nie ma oprócz paska który piszczy, ale to normalka Tylko są problemy takie jak opisałem, a wysokie obroty na zimnym silniku z tego co slyszałem to o ile sie nie myle jest tzw. "ssanie" ale pozniej juz są ok
Ma ktoś jeszcze rozwiązanie mojego problemu czy tak juz musi byc???
  
 
Takie może głupie pytanie, kiedy zmieniałeś olej w skrzyni biegów.
Zgrzyty podczas zmiany biegów, kiedy samochód nie jest rozgrzany mogą być skutkiem kiepskiego oleju w skrzyni.
Po rozgrzaniu tego oleju, objaw może ustępować - jak w Twoim przypadku.

Jednak samo poszarpywanie? Wiele może być tego przyczyn...
  
 
Hmm jakos rok temu Szarpie tak jakby sie slizgalo a sprzęgło bylo całe wymieniane z zaciskami tez rok temu
  
 
Jakby się sprzęgło ślizgało to by nie szarpało.
O jakich zaciskach mówisz? Może sprzęgło z dociskiem?
  
 
tak całe sprzęgło było wymieniane bo już biegi nie chciały wchodzić, ciezko jest wytłumaczyc to odczucie ale tak jak juz pisałem całym samochodem szarpie obojętnie czy dodam wiecej gazu czy tez nie i tylko tak sie dzieje jak jest zimny i w dodatku samochód stoi całą noc na mrozie to juz jest masakra
  
 
ile dałeś za wymianę sprzęgła i za samo sprzęgło ?
  
 
Z tego co pamiętam to 500 zł za całe sprzęgło z wymianą, a za samo sprzęgło niestety nie pamiętam
  
 
Cytat:
2009-12-14 09:08:50, Nahero pisze:
a jak odpalisz rano auto na zimnym silniku to słyszysz hałas, który ustaje po wciśnięciu sprzęgła i powraca po jego wyciśnięciu ? Jeśli tak to czy ten hałas pojawia się też na ciepłym silniku ?



ja mam takie coś, co to oznacza?
  
 
olej, lozysko na walku sprzeglowym. trzeba "zobaczyc".
  
 
Kupiec, tak jak CKsrv pisze... Łożysko na wałku do wymiany...
Mała rozbiórka skrzyni Cię czeka...
Choć, nie będę straszył, ja z wyjącym przejechałem jakieś 30tys i się nie rozpadło
  
 
no to świetnie ale to tylko na zimnym silniku zaraz po uruchomieniu.
  
 
tak na początku się to pojawia tylko na zimnym- bo większe opory. Z czasem będzie się też pojawiać na ciepłym U mnie się szykuje wymiana bo jedynka ciężko wchodzi..