[MKVI] Zmiana żarówek od zegarów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam pytanie czy zmiana zarówek od podswietlania zegarów ze zwyklych na np czerwone cos zmieni? bo normalne zarowki sa biale a podswietlanie i tak jest zielone, tam sa jakies zielone swiatlowody czy cos???

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-03-08 18:17:07 ]
[ powód edycji: dodanie polskich znaków w temacie ]
  
 
tarcze od spodu pokryte sa zielonkawą farbą. Mozna ja zetrzeć papierem sciernym, wtedy będzie świeciło mlecznie biało i to podświetlisz na dowolny kolor.
  
 
klik
  
 
podepnę się
a jeśli chodzi o zmianę koloru podświetlenia zegarka?
robi się to tak samo jak w przypadku prędkościomierza obrotomierza itd.?
  
 
ale te dwie zarowki co sa zamocowane od gory to one rzucaja swiatlo od przodu zegarow czy od tylu w takim razie? bo kontrolka np od temp swieci tak jak by tam byla osobna dioda
  
 
Cytat:
2009-12-22 22:18:32, rafal_13 pisze:
podepnę się a jeśli chodzi o zmianę koloru podświetlenia zegarka? robi się to tak samo jak w przypadku prędkościomierza obrotomierza itd.?



Z zegarka cyfrowego nie ścierasz od środka nic papierem, tylko musisz wyciągnąć taką zieloną folię. Bardzo trzeba uważać żeby nie pękł wyświetlacz zegarka przy jej usuwaniu. Jak ją usuniesz to możesz sobie zrobić podświetlanie dowolnego koloru.
  
 
Cytat:
2009-12-22 22:25:55, wojthek84 pisze:
ale te dwie zarowki co sa zamocowane od gory to one rzucaja swiatlo od przodu zegarow czy od tylu w takim razie? bo kontrolka np od temp swieci tak jak by tam byla osobna dioda


od przodu, coby wskazówki były widoczne. Kontrolka świateł coś mi świta, że jest na zasadzie folii odblaskowej-jak świecą żarówki od góry, ale pewien nie jestem...
  
 
ale od ladowania oleju i hamulca musza byc z tylu jakies zarowki czerwone chyba co? A tak w ogole to da sie tak zrobic zeby wskazowki swiecily od srodka?
  
 
Da się, jak zmienisz wskazówki na takie z przezroczystego materiału.
  
 
Cytat:
2009-12-27 22:46:50, Venom_4x4 pisze:
Da się, jak zmienisz wskazówki na takie z przezroczystego materiału.


i je podświetlisz...
  
 
Zegary sa podswietlane od spodu dwoma (albo trzema juz zapomnialem) zarowkami i naswietlane dwoma rowniez. W kazdym wypadku swiatlo przenika przez zielony filtr.

W moim przypadku gdy montowalem niebieskie diody (co daja rozproszony strumien swiatla) ten filtr nic nie przeszkadzal czyt. nie zmienial widocznie koloru. Na kabelku dodalem jedna diode w zakres predkosci 100-160, bo braklo tam troche swiatla.