[MKVII] Odkręcenie przednich lamp bez zdejmowania zderzaka?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam pytanie czy da da sie odkrecic lampy bez odkrecania zderzaka? bo przekreciły sie w nim sruby i nie moge go sciagnac.
dzieki.

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-03-01 18:38:57 ]
[ powód edycji: dostosowanie tematu do nowego regulaminu ]
  
 
To troszkę problem ;/ byś musiał bardzo krótki śrubokręt i zwinę palce zęby odkręcić tą śrubkę która jest od strony grila na dole
A poza tym lampa trzyma się jeszcze na takim "bolcu" który wchodzi w błotnik (zdjęcia na pewno widziałem na forum poszukaj i zobacz sam jak to wygląda) może jak by Ci udało się odkręcić i odchylić może by wyszła
Życzę powodzenia
  
 
Ja wyjmowałem przednie lampy i niestety musisz odkręcić zderzak.
  
 
nie ma opcji zdjecia reflektora bez sciagania zderzaka
 
 
Cytat:
2010-01-02 19:44:03, zigg pisze:
Ja wyjmowałem przednie lampy i niestety musisz odkręcić zderzak.



  
 
moze ktos wie jak odkrecic zderzak z tymi przekreconymi srubami nie uszkadzajac go??
  
 
Ale nakrętka się zryła czy cały gwint się rusza?
  
 
jesli zerwal ci sie gwint to nie sciagniesz zderzaka,
 
 
Zdecydowanie sie nie zgadzam z poprzednikami. Ja pierwszy raz wyjmowałem lampy absolutnie bez zdejmowania zderzaka. Odkrecałem tylko wkrety przy błotniku. Oczywiście nieporównywalnie lepszy dostep jest przy zdjetym zderzaku, nie mniej jednak, bez jego zdejmowania zdemontowanie lamp jest jak najbardziej wykonalne
  
 
cały gwint sie rusza
  
 
cashy,no i co z tego ze odkręci śruby przy zderzaku? i co mu to da? będzie musiał go odginać i naczej nie wyjmie,a jak zderzak szczeli? też tak na początku chciałem zrobić,ale jak na hama miałem się szarpać i ryzykować zniszczenie zderzaka o to go odkręciłem.


Taka robota to jak seks przez majtki.
Pozdrawiam.
  
 
Da się wyjąc lampy bez demontażu zderzaka ale trzeba się sporo namęczyć. Wyciągałem raz i więcej nie mam zamiaru. Rzeczywiście problem jest z tą śrubą przy grilu. Nie ma szans na ponowne jej przykręcenie.
  
 
jerico,da się je przykręcić,tylko trzeba mieć zwinne łapki i anielską cierpliwość,apropos,tam są 2 śrubki.
  
 
da się odkręcić i z powrotem przykręcić bez zdejmowania zderzaka potrzebny ci tylko wkrętak przegubowy mi to zajęło 15 min

[ wiadomość edytowana przez: tomekka dnia 2010-01-02 20:50:30 ]
  
 
Cytat:
2010-01-02 19:59:15, zigg pisze:
cashy,no i co z tego ze odkręci śruby przy zderzaku? i co mu to da? będzie musiał go odginać i naczej nie wyjmie,a jak zderzak szczeli? też tak na początku chciałem zrobić,ale jak na hama miałem się szarpać i ryzykować zniszczenie zderzaka o to go odkręciłem. Taka robota to jak seks przez majtki. Pozdrawiam.



Zderzak jest (w lato) na tyle elastyczny że bez problemu przy pomocy drugiej osoby mozna go przygiać do dołu, po odkreceniu śrubunku przy błotnikach. Jest wtedy w miare możliwy dostep do dolnego mocowania lampy
  
 
Demontaż