AIRBAG Yaris poduszki ,

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, proszę o podpowiedz, mianowicie posiadam Toyotę Yaris w której były wystrzelone poduszki, moduł jest po usunięciu Crash Daty, kable posprawdzane i czujniki , problemem jest to, że nie można skasować błedów , robię to bez skanera... czyli metodą opisaną w Auto Dacie , i pytanie czy jest mozliwe skasowanie wlasnie tym sposobem czy potrzeba sie podlaczyc skanerem. ?? to jest samochod z 200r po lifcie , 4 poduszki
  
 
Jakiej kurna Crash daty???????????
W tym roczniku niema pamieci odpalenia,kasuje sie jedynie kody bledu testerem zwiazane z tym ze napinacze i poduszki po odpaleniu powoduja kody niesprawnosci.
Jezeli jakis cymbal od Audi Volkswagen kasowal cos w pamieci na chybil trafil to teraz moze nie zadzialac.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Spokojnie... bez cymbałów tylko , zadałem pytanie tylko, a samochod jest z 2003 r. i znajomy zczytał pamięc i podobno usunal info o wystrzeleniu poduszek .. a w takim razie we wszystkich toyotach tak jest ? czy tylko konkretne roczniki yarisa?
  
 
Cytat:
2010-01-04 21:00:02, albus pisze:
Spokojnie... bez cymbałów tylko , zadałem pytanie tylko, a samochod jest z 2003 r. i znajomy zczytał pamięc i podobno usunal info o wystrzeleniu poduszek .. a w takim razie we wszystkich toyotach tak jest ? czy tylko konkretne roczniki yarisa?


Yaris az do nowego modelu 2007 w nowej budzie niema pamieci odpalenia tzw crash daty ktora mozna z epromu usunac wylacznie programatorem.Po 2007 jest.
Normalnie wymienia sie w Pana przypadku 2 poduchy 2 napinacze ,i kasuje kody usterki testerem Toyoty to wszystko .
Pisze o cymbalach dlatego ze co drugi madrala z programatorem kasuje costam w zawartosci pamieci komputera, przy okazji kasujac pliki ktore potem sa potrzebne do odpalenia ,co nie daje gwarancji ze zadziala ponownie.
Kilkakrotnie spotkalem sie z rzekomo wyczyszczona pamiecia z Avensis ,gdzie po takim zabiegu brakowalo zapisu zawartosci pamieci wzgledem zawartosci pamieci z nieodpalonego.
Oczywiscie kontrolka gasla prawidlowo,ale czy napewno chodzi tylko o kontrolke????
Mam nadzieje ze zasejfowal zawartosc zanim ja wymazal,wiec niech wgra z powrotem to co bylo i na tester,powinno zadzialac jezeli uklad faktycznie sprawny.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2010-01-05 12:21:21 ]
  
 
Dziekuje za fachową pomoc, udało się , przy czym bez kasowania skanerem, okazalo sie ze nie laczyla kostka poduszki pasazera, pozdrawiam