[OGÓLNE] Półka tylna - problem z luzami

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś ma jakis sposob magiczny na zamocowanie sztywno tylnej polki?? Drzy mi od glosnikow, na dziurach, owinalem tasma izolacyjna lapki przednie - wystające bolce ale nie pomoglo a poza tym miejsca osadzenia na plastikach bocznych ale i tak jest glosno i trzeszczy. Jakis pomysl??

[ wiadomość edytowana przez: ALLka dnia 2010-01-04 13:18:58 ]
  
 
niestety mam to samo...mysle by jakis ciezarek tam dac a na podparciach pas gumowy dac dla zamortyzowania
  
 
mam to samo i ja sie wk....ie to pozbede sie jej i bedzie cisza, nic nie pomaga
  
 
Pozbycie się półki nie pomaga - sprawdzone, pomimo swoich niezaprzeczalnych wad półeczka wygłusza dźwięki pochodzące z bagażnika. Trzeba kombinować inną drogą
  
 
Cytat:
2007-12-23 12:52:35, Jacekm_ pisze:
Pozbycie się półki nie pomaga - sprawdzone, pomimo swoich niezaprzeczalnych wad półeczka wygłusza dźwięki pochodzące z bagażnika. Trzeba kombinować inną drogą



CO tu zrobic, moze faktycznie wziac gadzine okleic dookoła filcem, lapki owinac tez filcem na stale??
  
 
mam to Samo co u waz też się cza ska na Dziurach

ale coś myślę nad tym

żeby po Szerzyć Boczki Plastikowe " Żywicą "

nie sprawdzałem tej opcji ale też mnie to zaczyna w......ć

i tak to Zrobię powiększę Plastiki z żywicy a potem Przylepie jakiś Filc żeby z Amortyzował wibracje owej Pułki

Zdam Relacje jak to Wyjdzie po Zrobieniu tych Boczków Plastikowych Szerszych ale to po Świętach się za to wezmę
  
 
Cytat:
2007-12-23 15:10:37, DriF pisze:
mam to Samo co u waz też się cza ska na Dziurach ale coś myślę nad tym żeby po Szerzyć Boczki Plastikowe " Żywicą " nie sprawdzałem tej opcji ale też mnie to zaczyna w......ć i tak to Zrobię powiększę Plastiki z żywicy a potem Przylepie jakiś Filc żeby z Amortyzował wibracje owej Pułki Zdam Relacje jak to Wyjdzie po Zrobieniu tych Boczków Plastikowych Szerszych ale to po Świętach się za to wezmę



Spoko no i petarda
  
 
Z tyłu na załamaniu półki powinny być na rogach takie gumeczki dystansowe, półka ma tam dwa otworki prostokątne. Po zamknięciu klapy jest ona właśnie przez owe gumeczki dociskana. Warto też przyjrzeć się samym plastikom podtrzymującym, zauważyłem że po lekkim poluzowaniu którejś ze śrubek wszystko zaczyna tam skakać, efekt jest taki jakby tłukła się półka. Ponadto na rancie plastiku, gdzie siedzi półka też są gumeczki, w niektórych klejone, w niektórych wersjach wciskane w otwory. Widziałem kiedyś ciekawą samoróbkę polegającą na przyklejeniu rzepów, po drobnych doróbkach do półki i do plastików, wg. właściciela sprawdzało się.
  
 
Cytat:
2007-12-23 15:59:58, Kris75 pisze:
Z tyłu na załamaniu półki powinny być na rogach takie gumeczki dystansowe, półka ma tam dwa otworki prostokątne. Po zamknięciu klapy jest ona właśnie przez owe gumeczki dociskana. Warto też przyjrzeć się samym plastikom podtrzymującym, zauważyłem że po lekkim poluzowaniu którejś ze śrubek wszystko zaczyna tam skakać, efekt jest taki jakby tłukła się półka. Ponadto na rancie plastiku, gdzie siedzi półka też są gumeczki, w niektórych klejone, w niektórych wersjach wciskane w otwory. Widziałem kiedyś ciekawą samoróbkę polegającą na przyklejeniu rzepów, po drobnych doróbkach do półki i do plastików, wg. właściciela sprawdzało się.



Super a co do zaczepów w prowadnicy? Czy owijac tasiemka czy nie?
  
 
Ja u siebie na koncu pulki tam gdzie powinny być te „dociski” zainstalowalem sobie sztywna gabke dopasowala się do blachy bagarznika i ograniczyla stuki polki, standardowo tez oblepilem sobie te wypuski co spisalo się przez ok. miesiac teraz już wypaczylo mi plastik w którym sa zatrzasniete i defakto nie dalo to wiekszego efektu wiecej daly mi wlasnie te „dociski” na koncu pulki i gdy zamykam bagaznik pulki znajduje się na miejscu i nie wykonuje skokow. Jak już wczesniej było napisane najwiecej halasu robi plastik. Niesamowicie mnie to wkurza i nie wiem co z tym zrobic czasami znika ale tylko czasami i zastanawiam się czy to tylko te plastikowe boczki od polki czy przypadkiem nie plastikowa oslona która jest pod oparciem foteli tylnych (mam wersje 5hb). Wiem tylko tyle ze to walka bez konca bo na poczatku myslalem ze to tylko polka ale bagarznik tak stutecznie wzmacnia wszelkie stuki ze jak zaczelem wszystko wygluszac filcem itp. to tylko się zalamalem. Pozdrawiami udanego polowania.
  
 
klik
Dodam, że półka trzymana jest przez podpory półki, przez odboje-klapę, oraz w zawiasach.
1.Zawiasy nawinąć taśmę izolacyjną, albo koszulke termo
2. Dokręcić podpory-plastiki podtrzymujące półkę
3. Dać większe odboje, ewentualnie wyregulować luz pomiędzy odbojami i klapą.
U mnie dałem duże odboje oraz uszczelkę. Do tego mam usztywnioną półkę:

  
 
Witam,
Mam pytanko czy istnieje gdzieś możliwość zakupienie gdzieś takich odbojników dystansowych do półki szukam już kilka dni ale chyba nie robią takich rzeczy do sprzedaży poza gumkami do zawieszania półek. Ewentualnie czy ktoś mógłby podać wysokość odpowiednią do takich odbojników to sobie wyrzeźbię i przy okazji jeszcze jedno pytanko czy wie ktoś gdzie dostanę kołki do zawieszania gumek od tylnej półki(brak mi jednego ) szroty zjeździłem i niestety nie znalazłem czy nie ma sensu szukać i wkręcić np. jakąś śrubkę o odpowiednim rozmiarze z dodatkiem silikonu

Z góry dzięki za odpowiedzi
pozdrawiam Pitreo79
  
 
Przyczyn stukania jest wiele,więc upewnijcie się czy to napewno półka.U mnie na dziurach jak się okazało strasznie hałasują tylne oparcia foteli (wyrobiły się już te bolce co wskakują w zatrzaski,jak i te na dole).Drugą rzeczą jest klapa,trzeba dobrze ustawić zamek i ten haczyk w bagażniku za który łapie zamek.Jak zamek jest rozklekotany to też będzie nie halo,dlatego ja go izolacją opierdzieliłem.
  
 
Cytat:
2010-01-04 08:54:44, pitreo79 pisze:
Witam, Mam pytanko czy istnieje gdzieś możliwość zakupienie gdzieś takich odbojników dystansowych do półki szukam już kilka dni ale chyba nie robią takich rzeczy do sprzedaży poza gumkami do zawieszania półek. Ewentualnie czy ktoś mógłby podać wysokość odpowiednią do takich odbojników to sobie wyrzeźbię i przy okazji jeszcze jedno pytanko czy wie ktoś gdzie dostanę kołki do zawieszania gumek od tylnej półki(brak mi jednego ) szroty zjeździłem i niestety nie znalazłem czy nie ma sensu szukać i wkręcić np. jakąś śrubkę o odpowiednim rozmiarze z dodatkiem silikonu Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam Pitreo79


A nie możesz sobie dobrać wysokości większej, a później to skracać, albo podkładać podkładki? Przecież z reguły i tak się wszystko wyrbia, więc najlepiej zrobić większe, będzie ciaśniej i mniej hałaśnie. U mnie mają około 4cm, a w orginale jak dobrze kojarzę coś około 2...2,5cm.
Kołki znajdziesz w każdym aucie przecież...co na szrocie klap tylnych nie mają? Śrubka wypadnie szybki, bo blacha cienka jest...już lepiej wbić kołek i wtedy wkręta. Popytaj kolegów w dziale Ogłoszenia...
  
 
Ja jak kiedyś miałem mk5 3D położyłem na boczkach trzymających półkę gumowe uszczelki do okien, na zawiasach troszkę izolacji aby ciaśniej pracowało i gumowe odboje na końcach. Klapa dość mocno przyciskała odboje a w związku z tym nastała boska cisza

Odboje były niewiadomego pochodzenia, gdzieś w robocie znalazłem takie gumowe elementy i się sprawdziły. Gdyby ktoś chciał to poszukam może kilka w kartonie jeszcze jest
  
 
dlatego zawsze popieram myślenie, kombinowanie, próby, a jak to nie pomoże, to wtedy dopiero na forum.
Przecież wiadomo gdzie są luzy i jak je zlikwidować...

[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2010-01-04 11:18:30 ]
  
 
ja w prowadnicach dalem smar... i nie trzeszczy... oczywiscie nie zaduzo tak aby sie swiecilo... a zablokowalem dwiema srubkami przewiercilem wiertelkiem malym dziurke przy samym bolcu z polki i sie zablokowalo...nie mam odbojnikow z tylu i troche podskakuje... ale juz nie dlugo a surec skad masz taki ladny odbojnik??


[ wiadomość edytowana przez: lukas1986 dnia 2010-01-04 21:23:48 ]
  
 
Cytat:
2010-01-04 08:54:44, pitreo79 pisze:
Witam, Mam pytanko czy istnieje gdzieś możliwość zakupienie gdzieś takich odbojników dystansowych do półki szukam już kilka dni ale chyba nie robią takich rzeczy do sprzedaży poza gumkami do zawieszania półek. Ewentualnie czy ktoś mógłby podać wysokość odpowiednią do takich odbojników to sobie wyrzeźbię i przy okazji jeszcze jedno pytanko czy wie ktoś gdzie dostanę kołki do zawieszania gumek od tylnej półki(brak mi jednego ) szroty zjeździłem i niestety nie znalazłem czy nie ma sensu szukać i wkręcić np. jakąś śrubkę o odpowiednim rozmiarze z dodatkiem silikonu Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam Pitreo79



Ja sam zrobiłem odbojniki, są wyższe i baaardzo dobrze przyciskają półkę przy zamkniętej klapie

  
 
ja mam tube w bagażniku, boczne w drzwiach i z tyłu w miejscach do tego przeznaczonych i nic sie nie tłucze a po za tym, po co niszczyć półke?
  
 
ja się z tym nie patyczkowałem i przykręciłem półkę na 4 wkręty do drewna, ponieważ mam w niej zamontowane 2 magnaty po FI 25cm ze półka lata mi po bagażniku i drżała że ho ho

a bagażnika i tak nie używam ponieważ jestem w trakcie zabudowy