[mk VII] brak 5 i wstecznego

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
po wymianie skrzyni, brak wstecznego i 5, znaczy lewarkiem niby da sie wrzucić ale wchodza bardzo ciężko i trudno je spowrotem " wybić" ale po puszczeniu sprzęgła nic sie nie dzieje, inne biegi normalnie wchodzą, teraz pytanie co w skrzyni jest zwalone?
wybierak pare razy przestawiałem wiec to nie to.
  
 
a wcześniej było git?
  
 
Rozumiem że skrzynię masz niewiadomego pochodzenia?
Jak sciągniesz kapę skrzyni to jest tam śruba regulacji wybieraka 5 biegu. Teoretycznie może byc coś z tym. Jak miałem po składaniu żle ustawione to się zakleszczyło i nie miałem 5 i wstecznego
Rozebrałem -poskładałem od nowa i własciwie wyregulowałem wybierak i po sprawie . Tylko trzeba by znów wytargać skrzynie do tego .

Dodam że były takie same objawy. Piątka i wsteczny wchodziły cięzko ale nic się nie działo.


[ wiadomość edytowana przez: arti31 dnia 2010-01-01 21:03:56 ]
  
 
skrzynia stała z 2 lata bez oleju, a teraz nie jest zalana do pełna bo powiedzianomi w sklepie ze wchodzą 2 litry, a podobno ponad 3, wiec mam nadzieje ze pomoże zalanie i rozruszanie bo nie chce mi sie wywalac znowu skrzyni..
  
 
oj chyba wchodzi 2,1 litra
  
 
według wkł 3,1
  
 
Nie wiem jak jest, jestem po piwku, jeżeli tak jest to racja. Sprawdzę nie długo jak u siebie będę wymieniał.
  
 
oleju wchodzi 3,1, tak jak pisał arti wystarczyło wyregulowac 5 bieg, niepotrzebnie sie nameczyłem ze zrzuceniem skyni jak wystarczyło odkręcic dekiel 5 biegu i poregulowac.
  
 
o widzisz . Mnie ta wiedza kosztowała wyrzuceniem skrzyni i mega natęzeniem swiadomości co jest nie tak . Najważniejsze że działa .
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2010-01-02 20:06:01, fryszard pisze:
oleju wchodzi 3,1, tak jak pisał arti wystarczyło wyregulowac 5 bieg, niepotrzebnie sie nameczyłem ze zrzuceniem skyni jak wystarczyło odkręcic dekiel 5 biegu i poregulowac.

to pewnie dlatego mi tak ciężko biegi wchodzą
  
 
Dzień dobry
apro po tych skrzyń biegów, czy wymienia się tam olej, a jeśli tak to co ile km powinno się wymieniac ten olej?
pzdr
  
 
według forda, oleju sie nie wymienia a kontroluje i uzupełnia jego stan co 20 tys km.