[MK6] jak podlaczyc radio ... ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
posiadam radio pioneer'a DEH-4000UB i nie wiem jak go podlaczyc pozniewaz w aucie mam poucinane przewody i nie wiem co do czego, kosta trzyma sie na jedym przewodzie. Moje pytanie brzmi, co tu jest do czego ?
  
 
jak nie wiesz co do czego to sam puść nowe kable od aku i do głośników...
  
 
teraz najlepiej moim zdaniem kup dwie kostki iso, jedna glosnikowa druga zasilajaca.
poszukaj przewodów
-żółty
-czerwony
-czarny

jezeli masz glosniki tylko z przodu to nie powinno byc problemow z znalezieniem glosnikowych.
powinienes znalezc dwie pary przewodów. jedna to glosnik lewy druga prawy.

trzy przewody (żółty czerwony i czarny) łączysz z kostka zasilającą. czarny masa czerwony zasilanie i żółty nie jestem pewien ale chyba po stacyjce zasilanie.

przewody glosnikowe do kostki glosnikowej.

potem juz aby kostka z radia do kostek iso i masz dobrze.
moze troche zamotałem ale tak bedzie najłatwiej podlaczyc. zawsze mozesz kupic kosci forda, i potem od forda do iso, ale chyba mija się z celem.
  
 
kostka od glosnikow jest dobra ,wszystki jest podlaczone tylko ta zasilajaca jest pomieszana, mam zakupione dwie kostki.W zasilajacej jest pelno kalbi i nie wiem ktore do czego sa;p to potrzebne sa tylko trzy przewody do zasilenia ? czerwony, czarny i zolty ?


a przewod niebieski i pomaranczowy do czego jest ?

[ wiadomość edytowana przez: Jarpen dnia 2010-01-10 14:11:05 ]
  
 
Może będzie łatwiej jak wrzucisz jakąś fotkę poglądową tych Twoich kabelków
  
 
tak,a w niektorych radiach aby dwa, czerwony i czarny, a w niektorych jak ja mam sony to żółty tez. miernikiem mozesz sprawdzic czy masz zasilanie bez przekreconej stacyjki i to bedzie "czerwony" po przekreceniu jak masz napiecie to to jest żółty, a czarny zawsze masa, chyba ze ci ktos poprzemieniał.

  
 
Cytat:
2010-01-10 14:18:55, Szczurek1986 pisze:
Może będzie łatwiej jak wrzucisz jakąś fotkę poglądową tych Twoich kabelków





kabelkow z kostki od auta ?

tu masz link http://patrz.pl/zdjecia/kable-able

[ wiadomość edytowana przez: Jarpen dnia 2010-01-10 14:26:38 ]
  
 
te 4 z lewej brazowe glosniki.
te po prawej
czarny masa
czerwony stały plus
zółty memory czyli plus po stacyjce (moze tez byc polaczon yz czerwonym bo chodzi w nim konkretnie o to zeby radio pamietalo stacje po wylaczeniu zaplonu i po tym jak na wlaczonym radiu bedziesz go probowal odpalic)
niebieski plus ze swiatel (czyli jesl iwlaczysz swiatla tam powinno pojawic sie napiecie (wykorzysytane do podswietlenia klawiszy w radiach oryg lub innych)
jak sie myle niech mnie ktos poprawi ale mysle ze jest ok

najprosciej miernik albo zarówka do plusa i sprawdzac po kolei kazdy kabel ktory jest schowany.
lub tak jak ktos powiedzial wczesniej plus bezposrednio od akumulatora

[ wiadomość edytowana przez: tgkone dnia 2010-01-10 14:49:26 ]
  
 
i gdzie mam podlaczyc te 4 brazowe od glosnikow ?:p
  
 
kup kostke iso za 2.50 zl w kazdym sklepie RTV AGD, i schemat znajdziesz w internecie.
brazowe lutujesz z kostką iso. i potem kostka z Radia idzie do kostki ktora kupisz.