Kabel do wzmaka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
moze bardzo glupie pytanie ale sie nieznam...
do wzmaka najlepszy bedzie kabel jednozylowy czy wielozylowy oczywiscie wiem ze odpowiedniego przekroju...
  
 
jedno 10mm^2 lub wiecej ale co to za wzmacniacz?
  
 
Pamiętaj że masa i prąd muszą mieć tą samą grubość.
  
 
do zasilania wystarczy jeden grubszy i masa tej samej grubości przypięta gdzie Ci wygodnie
  
 
Cytat:
2010-01-16 01:16:25, bibsien pisze:
(...)masa (...) przypięta gdzie Ci wygodnie



Takie teksty to między bajki można włożyć.

Jocker, ciągnij masę od aku. Nie będziesz miał problemów z zakłóceniami bądź rdzewiejącymi łączeniami. Osobiście wybrałem kabel wielożyłowy i jestem bardzo zadowolony. Pamiętaj też, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i w przyszłości możesz chcieć wymienić wzmaka na coś lepszego (mocniejszego). Wymiana samego wzmaka to pikuś w porównaniu z wymiana okablowania. Lepiej raz zainwestować kasę i mieć spokój. Ja płaciłem 16zł za mb.

Pamiętaj też o bezpieczniku zaraz przy akumulatorze (do 30cm od klemy)


[ wiadomość edytowana przez: DarasBB dnia 2010-01-16 01:29:08 ]
  
 
Robiłem tak w trzech autach. Zawsze hulało bez problemu wiec nie wiem o co Ci chodzi...
  
 
Lepiej jest pociągnąć bezpośrednio od akumulatora ale nikt nie mówi że jak pociągniesz od jakiejś śruby w bagażniku to będzie źle. Po prostu od aku masz tą pewność że nie pojawią Ci się zakłócenia spowodowane brakiem styku czy cuś
  
 
Jeżeli auto składa się w 50% ze szpachli to proponuję ciągnąć masę do aku
Ja nie widzę problemów, dlaczego połączenie przez karoserję jest gorsze

A jeśli chodzi o pytanie autora: Przewód jedno żyłowy czy wielożyłowy?
Mylicie pojęcia. Kabel wielożyłowy jest to kabel, który posiada kilka żył oddzielonych od siebie izolacją.

Tobie kolego jest potrzebny kabel jednożyłowy tzw linka.
  
 
maniutello mnie uprzedził.

jest linka i drut - i tu nie ma watpliwosci. co sie nadaje do samochodu a co np. pod tynk.
dodatkowo potrzebne sa 2 pojedyncze kable / przewody nie liczac tego do sterowania.
wzmacniacze sa rozne zabawkowe i powazne, niektorym trzeba troche prądu.
heh. do rozrusznika tez ida dwa "cablesy" a nie jeden, gdzie teoretycznie mozna bylo zrobic jeden i masowy krutki do bloku silnika.
amen.


  
 
kabel Jednożyłowy oczywiśŃie najlepiej dietz-a min 35mm jeśli masz konkretny sprzet nie badziewie z allegro to 50mm i jakiś kondensator

[ wiadomość edytowana przez: 43stopjk dnia 2010-01-17 14:03:21 ]
  
 
Dobre kabeliki ma też firma Ground Zero nie są dość tanie ale warto dać te pieniądze