[OGÓLNE] spawanie obudowy skrzyni biegow

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
siemka, moze ktos sie orientuje czy obudowe skrzyni da sie czyms pospawac? czy to taki stop ze lepiej wymienic?


[ wiadomość edytowana przez: papszczolka dnia 2009-12-16 09:33:37 ]
[ powód edycji: temat ]
  
 
zależne od pęknięcia, podrzuć foto.
  
 
peklo w miejscu mocowania lapy tej do podluznicy z przodu auta:/ ewenualnie moze pasuje od jakiejs innej skrzyni ten kawalek, z diesla napewno, ale moze jeszcze ktores modele podpasuja??

fotki zrobie pozniej jak rozkrece filtr, bo szkrzynia jeszcze w aucie
  
 
nie jestem pewien na sto procent ale migomatem można spawać : zakładasz drut do alu i gaz argon , ewentualnie tigiem
  
 
Tigiem najlepiej tylko musisz oddać do kogoś kto bardzo dobrze robi a koszt tego jeżeli jest to na dużej powierzchni będzie oscylował w granicach 100-150zł.
Migomat ma zbyt małą "penetracje" w tym przypadku, nie wtapia się tak głęboko jak Tig



[ wiadomość edytowana przez: Essifun dnia 2009-12-16 20:37:11 ]

[ wiadomość edytowana przez: Essifun dnia 2009-12-16 20:37:33 ]
  
 
Spawaj,dobry fachowiec to zrobi. Chciaz sa takie stopy alu ,ze za cholipe nie idzie - kumpel w vectrze 2,0 DI spawal miske - u nas u dwoch fachowcow byl i nie dali rady,mowie do niego choc pojedziemy do mojego speca co rame w naczepie alu mi spawal - spec super,sprzet ma super i wogole - tez nie dal rady
  
 
Wszystko da się pospawać tylko musi to być ktoś kto wie jak
  
 
Cytat:
2009-12-16 20:43:41, Essifun pisze:
Wszystko da się pospawać tylko musi to być ktoś kto wie jak



Nie do konca jest jak mowisz chociaz posrednio masz racje - na przykladzie tej miski z vectry - trzeba by dac do laboratorium zbadac co to za stop,dobrac odpowiedni wtedy material spawalniczy i spawac - faktycznie gra warta swieczki gdzie druga miske kupujesz za 150zl
  
 
hmm, jutro zrobie fotke jak to wyglada, dzisiaj nie dalem juz rady ale nawet jak mi to ktos pospawa to i tak najgorsze jest to ze trzeba bedzie skrzynie wyjmowac i rozbierac
  
 
Seba mój kolega oddał specjaliście z wawy do pospawania widelec z duraluminium gdzie wszyscy uważają ze pospawanie tego graniczy z cudem a jak już się pospawa to nie wytrzyma.

Kolega spawał to ponad rok temu, do dziś skacze rowerkiem i nie pękło, więc jak widać można

A tak co do misek olejowych, to kiedyś pękła nam miska olejowa w merolu 200D w124 ponieważ uderzył kamień i odpadł porządny kawałek miski wielkości pięści a że byliśmy w trasie to trzeba było coś z tym zrobić

Odłupany kawałek znaleźliśmy kupiliśmy ośmiorniczkę zdjęliśmy miskę wyczyściliśmy odtłuściliśmy przykleiliśmy poczekaliśmy skręciliśmy zalaliśmy olejem, i na razie przejechane ponad 100tys i nic się z tym nie dzieje



[ wiadomość edytowana przez: Essifun dnia 2009-12-17 09:40:25 ]
  
 
Co do Spawania to najlepiej Tigiem,parę już spawałem i stop na skrzynie biegów jest dosyć dobrze spawalny.Jednak jeżeli chodzi o miejsce jak piszesz że to łapamcująca to skrzynię będziesz musiał niestety wymątować i rozebrać poniewarz ze względu na gróbość materiału w tym miejscu konieczne jest zagrzanie obudowy do ok 350 stopni inaczej nie będzie pełnego przetopu materiłu i spaw po czasi pękine.Jeżeli natomiast jest to gdzieś na obudowie gdzie ścianka jest cienka to czasami spawa się to bez demontarzu skrzyni.
  
 
dla potomnych napisze, ze skrzynie rozebralem, ubudowa poszla do spawania, pewien dziadek zrobil to za 40 zlotych, trzeba bylo jedynie przypilowac z wierzchu bo troche wadzilo przy lapie a pozatym to gra gitara, zobaczymy tylko ile to wytrzyma przy przycieraniu o progi zwalniajace