Silnik krokowy do LPG

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie,mam nadzieje ze nie bedzie wykasowane
ile wyjsc w zlaczu elektrycznym ma silniczek krokowy do LPG (attuator);
robie wlasnie sterowanie do silnika krokowego z 3-ma "zaprogramowanymi" (w cudzyslowie- bo ustawienia beda na zworkach.....), i automatycznym dopasowaniem przeplywu gazu do ustawienia, jako czwarty tryb sterownika bedzie trybem stalym gdzie bedzie mozliwosc dowolnego -stalego-ustawienia attuatora,naturalnie wszystko bedzie sygnalizowane przez 10 diod tak jak mam teraz w AFM- wkleje kawalek mojej wiadomosci aby nie szukac co to AFM

Cytat:
dodatkowo podpialem sobie wreszcie pompe paliwa przez przekaznik ster. zaworem gazu, oraz popialem wskaznik napiecia S.Lambda wiecej napisze jak przyobserwuje, link moge podac teraz

http://www.buckeyetriumphs.org/technical/Carbs/AFMonitor/AFMonitor.htm

jedna uwaga: diody proponuje podpiac przez diode zenera 4.2 luib 3.9V bo przy 5V sie strasznie grzeja, dodatkowo
dla roverowcow:
w trzeciaku jest blad - "+" z "-" sondy lambda w ksiazce trzeciaka jest oznaczony na odwrot, wobec czego wejscie nalezy podbinac do Trzeciakowatego minusa ;p;p,

udalo mi sie znalezc czesc mojego watku,opis tego urzadzonka jest pod powyzszym linkiem,wlasciwie to nie urzadzenie zmniejsza zuzycie paliwa lecz sam kierowca,cos takiego jak wakuometr,przy przyspieszaniu pozwala tak trzymac pedal gazu aby lambda byla okolo 0,9 czyli najefektywniejsze przyspieszenie,a na trasie utrzymywac 1,1 czyli najoszczedniej,po za tym mozna duzo precyzyjniej wyregulowac mieszanke,choc nie ukrywam ze przydalby sie silnik krokowy i tak chyba kiedys zrobie,nawet nie wiedzialem ze tak poteznie wzbogacona mieszanke ma sie do 80st C!!!,az strach naciskac gaz,wiec na zime chyba bede musial zubozyc mieszanke. Jak bede mial troszke czasu-sesja-to napisze opis i wrzuce na forum,nawet ze zdjeciami
Pozdrawiam erpes

.
urzadzenie powinno byc tanie i skuteczne,symulacja juz dziala a elementy powinny wyniesc maks.20zl, a attuator okolo 80-90zl,i bedzie mozna sie cieszyc instalka bez kompa z sterownikiem w zaleznosci od widzimisie kierowcy .
PS. koszt wykonania AFM-a to 15PLN
  
 
Witam,

mój attuator ma 4 styki w złączu elektrycznym.
  
 
Dzieki wielkie,
no to dzis zrobimy sobie sterowniczek,a po sesji go zlozymy .

ciekawi mnie czemu nagle temat postu jest inny?? ,ale chyba sie cus domyslam