Kontrolka która wygląda jak silnik

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam mam problem od kiedy zakupiłem toyote pali mi się
check engine to jest 1,8 16v na gazie może ktoś wie o co biega
  
 
Jak z gazem to pewno przez gaz
Odczytaj jaki kod bledu,najczesciej zly sklad mieszanki na gazie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
kolega mial w swojej carince tak samo. jest to blad spowodowany przez sonde lambda. pokazuje ona zbyt uboga mieszanke. jedz na regulacje gazu. a kontrolka znika jak trzymasz na wysokich obrotach i jezdzisz bardzo żwawo??
  
 
Cytat:
2010-01-19 00:36:58, kleeb pisze:
kolega mial w swojej carince tak samo. jest to blad spowodowany przez sonde lambda. pokazuje ona zbyt uboga mieszanke. jedz na regulacje gazu. a kontrolka znika jak trzymasz na wysokich obrotach i jezdzisz bardzo żwawo??


Klebie jestes strasznie namolny...z tym stawianiem diagnoz.
Kontrolka silnika zapala sie jezeli w pamieci jest jakikolwiek blad,nie koniecznie sondy,jakkolwiek z uwagi na to ze jest instalacja gazowa jest wielce prawdopodobne ze bedzie to kod zwiazany z sonda lub zlym skladem mieszanki,ale nie mozna tego stwierdzic nie odczytujac kodu.
To jakbys twierdzil ze jak wleziesz na czerwonym swietle na pasy to urwie ci lewa noge ,bo twoj kolega tak mial.
Czytaja to czasem osoby nie majace zadnej wiedzy na temat samochodow i jak im sie zapali kontrolka silnika to pedza do sklepu po sonde.Juz takiego delikwenta mialem.
Trzeba wyraznie widziec roznice pomiedzy sformulowaniem ze cos jest bardzo prawdopodobne od pewne.
Innymi slowy na podstawie doswiadczenia mozna szacunkowo okreslic prawdopodobienstwo ze tak bedzie ,ale tylko diagnostyka daje pewnosc.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
tak. znow masz racje. tylko kolega mial tak w carince, zas drugi w peugeocie. jest to bardzo popularne w gazikach z tego wynika

a co do porownania, to jak przejde na czerwonym to dostane mandat, bo kolega tak mial. heh

diagnostyka daje pewnosc. ale zanim ludzie pojada na diagnostyke to chca sie dowiedziec co to moze byc najprawdopodobniej. ja mowie z doswiadczenia, Ty takze. tylko ze Ty masz wieksze doswiadczenie. i dla mnie jestes tutaj guru na tym forum.

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2010-01-19 23:32:02, kleeb pisze:
tak. znow masz racje. tylko kolega mial tak w carince, zas drugi w peugeocie. jest to bardzo popularne w gazikach z tego wynika a co do porownania, to jak przejde na czerwonym to dostane mandat, bo kolega tak mial. heh diagnostyka daje pewnosc. ale zanim ludzie pojada na diagnostyke to chca sie dowiedziec co to moze byc najprawdopodobniej. ja mowie z doswiadczenia, Ty takze. tylko ze Ty masz wieksze doswiadczenie. i dla mnie jestes tutaj guru na tym forum. pozdrawiam


No tyle tylko ze ci co pytaja moga sie dowiedziec ,jak sobie zdiagnozowac problem samemu.
Coccolino np. gdyby napisal jaki ma samochod z ktorego roku i zapytal jak go zdiagnozowac otrzymalby odemnie niezbedne wskazowki ,nawet gdyby byl totalnym lajkonikiem moglby nam dostarczyc niezbednych informacji do okreslenia przynajmniej czy wina lezy po stronie instalacji gazowej czy czegos innego.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
wyslalem mu pw z pytaniem czy na benzynie tez tak ma. ale nie odpisal jak dotad.
  
 
po pierwsze kody błędu,później gdybamy i diagnozujemy z autem u boku.