[MKVII] Jak usprawnić oświetlenie wewnętrzne?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jako nowy użytkownik forum - Witam

Często przydaje mi się oświetlenie wewnętrzne w moim aucie, jednak jak dla mnie jest ono za ciemne (i dziwnie umieszczone, ale to szczegół ).

Myślałem nad jego wymianą, bądź dodaniem jakieś małej lampki na baterie czy diodowego paska przy lusterku, jednak wpadłem na allegro na takie coś: OŚWIETLENIE LED 20 SMD

Widział ktoś takie SMD w akcji ?
Czy któryś z dodanych modułów będzie pasował do oryginalnej wewnętrznej lampki forda?

Może macie jakieś inne pomysły ?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-01-26 19:48:02 ]
[ powód edycji: uściślenie tematu ]
  
 
Marcino23 robił z tego co pamiętam na SMD Ja robiłem na zwykłych modułach ale tez wygląda to ciekawie
  
 
Cytat:
2010-01-04 21:07:12, KKamil pisze:
Jako nowy użytkownik forum - Witam Często przydaje mi się oświetlenie wewnętrzne w moim aucie, jednak jak dla mnie jest ono za ciemne (i dziwnie umieszczone, ale to szczegół ). Myślałem nad jego wymianą, bądź dodaniem jakieś małej lampki na baterie czy diodowego paska przy lusterku, jednak wpadłem na allegro na takie coś: OŚWIETLENIE LED 20 SMD Widział ktoś takie SMD w akcji ? Czy któryś z dodanych modułów będzie pasował do oryginalnej wewnętrznej lampki forda? Może macie jakieś inne pomysły ? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam


moim zdaniem szkoda kasy bo 45zł to troche za duzo

ja mam 2 takie paski http://www.allegro.pl/item863948254_elastyczna_listwa_24_led_biala_swiatla_dzienne.html sklejone razem i dopasowane do lampki i swieci elegancko
  
 
Po pierwsze to cena jest ostro przegieta. Po drugie to te zdjecia przed i po sa troszke przeklamane, nie wierze ze jest taka roznica. Jak dla mnie szkoda kasy
  
 
Za zimne światło. ja bym szukał cieplejszych diód. Nie męczą tak oczu.
  
 
ja robilem cos takiego jak cos to moge fotki zapodac slabe bo slabe ale fajnie to wyglada
  
 
Zastanowię się nad tymi paskami diodowymi, widziałem na forum jeden z użytkowników miał taki pasek puszczony pomiędzy osłonkami przeciwsłonecznymi, i całkiem fajnie się to prezentowało

  
 
mam takie pytanie, da się coś takiego zrobić, żeby po otwarciu centralnym zamkiem drzwi zapalało się oświetlenie wnętrza? Ojciec miał coś takiego w carnivalu i fajna sprawa była, i jeszcze gdzieś kiedyś znalazłem na forum jak zrobić tzw efekt kinowy (jak w mercach) ale teraz nie mogę znaleźć...
  
 
Cytat:
2010-01-05 14:14:30, KKamil pisze:
Zastanowię się nad tymi paskami diodowymi, widziałem na forum jeden z użytkowników miał taki pasek puszczony pomiędzy osłonkami przeciwsłonecznymi, i całkiem fajnie się to prezentowało



I lepiej oświetla przód kabiny
  
 
Panowie, pewnie ze SMD beda swiecic lepiej, a co za tym idzie, cena bedzie wyzsza, dodatkowo, sa przejsiowki do roznych zarowek. A cena 40zl jest dosc niska, proponuje zrobic sobie cos takiego i porownac czy lepiej kupic czy sie bawic. LED bedzie duzo gorzej swiecic. No i wiem ze niczego nie mozna sie spodziewac za cene 6zl, za ta cene mamy 2 lub nawet nie porzadne diody LED nie to badziewie z allegro.
  
 
Żeby zastąpić żarówkę 10W potrzeba około 40...50 led fi5 60cd.
Te wszystkie zamienniki świecą licho, proponuje dać porządne ledy (po 50...70 gr/szt) i tyle, albo dać tak jak ja 5 ledfi10 100mA:


  
 
No i co, da się?? Piękny efekt, gratuluje
  
 
a jak z tym oświetleniem po otwarciu drzwi centralnym zamkiem?
  
 
Da się zrobić. Np. wyizolować sygnał otwierania centralnego i nim zasterować przekaźnik opóźnienia oświetlenia (żółty) przez podanie masy na nogę idącą do "guzika" w ramie drzwi.
Taka koncepcja na szybko
  
 
A ja proponuję takie coś allegro

Jest to mój wynalazek który sprawuje się idealnie i wygląda jak oryginał.
  
 
Cytat:
2010-01-26 21:04:10, danek7902 pisze:
A ja proponuję takie coś allegro Jest to mój wynalazek który sprawuje się idealnie i wygląda jak oryginał.




to samo zrobilem, dokladnie z tych samych elementow juz jakis czas temu
  
 
Cytat:
2010-01-25 23:49:08, nyatto pisze:
mam takie pytanie, da się coś takiego zrobić, żeby po otwarciu centralnym zamkiem drzwi zapalało się oświetlenie wnętrza? Ojciec miał coś takiego w carnivalu i fajna sprawa była, i jeszcze gdzieś kiedyś znalazłem na forum jak zrobić tzw efekt kinowy (jak w mercach) ale teraz nie mogę znaleźć...




Da się zakładasz coś takiego jak poniżej i gra.

Sterownik
  
 
u mnie taki wynalazek nie przejdzie. osłona silnika szyberdachu troche mnie ogranicza.
  
 
a można przecież dać w osłonie, nawet korzystniej będzie, bo masz więcej miejsca (no chyba, że masz ręczny szyber)...


[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2010-01-27 10:57:54 ]
  
 
Cytat:
2010-01-26 21:10:23, benny_ko5 pisze:
Da się zakładasz coś takiego jak poniżej i gra. Sterownik



o dzięki wielkie o właśnie coś takiego mi chodziło