Radio samochodowe - nie działa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zaczeło się podczas wielkich mrozów.
Najpierw przestało działać radio.
Potem wysiadł aku.
Naładowałem aku prostownikiem.
Autko idealnie odpala a radio dalej nic.
Nie wiem czy radio mogło wysiąść na mrozie.
Jeżeli ktoś zna jakiś punkt w Krakowie, który zajmuje się/naprawia/lub też jest w stanie zdiagnozować co się dzieje radiem proszę o info.
  
 
zacznij od sprawdzenia czy dochodzi prąd do radia
ja często kombinowałem (jeszcze w poldku) a okazywało sie że walnął kabel lub bezpiecznik
  
 
tez tak mysle ze kabel albo bezpiecznik albo samo radio
  
 
bezpieczniki sprawdz, u mnie radio jest wpiete w obwod z podswietlaniem kabiny bezpiecznik 15A.
  
 
a macie namiary na jakiegoś szpeca, który mi to wszystko sprawdzi?
  
 
u mnie na mrozie radyjko się rozkodowało ale prąd dochodził. wpisanie kodu załatwiło problem
  
 
jezeli przy podpietym prostowniku wlaczales radio to moglo sie zjarac, mozliwe ze Twoj prostownik daje odrobine za wysokie napiecie i to moze uszkodzic mikroprocesor w radiu.
Ja sie spotkalem z 17 V (!!!!) pod obciazeniem, wiec nie bylo to napiecie normalne dla instalacji samochodowej, za duzo pewnie z 2,5 V a dla procesorka to wystarczy.
Nie twierdze ze na pewno masz walniete radio ale uwazam ze jest taka mozliwosc.
  
 
ja mam ten sam problem radio KEYCODE 2004 nie działa mi wogóle nie reaguje na przyciśnięcie przycisku power, lecz jest oświetlone macie na to radę ?
  
 
Cytat:
2010-01-26 23:35:51, krixen pisze:
ja mam ten sam problem radio KEYCODE 2004 nie działa mi wogóle nie reaguje na przyciśnięcie przycisku power, lecz jest oświetlone macie na to radę ?



No,mamy - luknij na bezpiecznik - oswietlenie nie ma nic wspolnego z nim - to inny obwod.
  
 
wyjmij radio i podlacz bezposredio do akumulatora bedzie najłatwiej. nie wiem jakie masz radio, jak jakies nowsze to masz bezpiecznik z tyłu radia sprawdz czy nie poszedł. sprawdz tez bezpiecznik w skrzynce jak kolega nizej zaznaczył za radio odpowiada ten od oswietlenia kabiny (przynajmniej u mnie też). mi raz padł bezpiecznik w radiu i w skrzynce. po wymianie obydwu smigało dalej.
  
 
Dzieki, to byl bezpiecznik. A i czy ktoś moglby wygenerować mi kod radio KEYCODE 2004 serial: M031658
  
 
Wyszło mi 7214
  
 
Cytat:
2010-01-27 16:46:35, kroczak pisze:
Wyszło mi 7214



Wielkie dzięki działa : )
  
 
wlaczajac sie do tematu
mi natomiast radio odmuwilo czytanie plyt... wkladam plyte chwile pokreci i wypluwa...i tak kazda czy nagrywana czy oryginalna...
  
 
Cytat:
2010-01-29 13:23:13, jocker9003 pisze:
wlaczajac sie do tematu mi natomiast radio odmuwilo czytanie plyt... wkladam plyte chwile pokreci i wypluwa...i tak kazda czy nagrywana czy oryginalna...



ja mam stare jvc na plyty. daje rade. jak bylo minus 18 i wlaczylem radio to plyt w ogole nie czytal. musialem czekac, az sie cieplo w aucie zrobi.