Corolla verso: jak wysokie felgi?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć.Mam pytanie: jak wysokie i szerokie felgi mogę założyć do verso 07 i jak szerokie do nich gumy,aby nie tarły przy skręcie?Teraz mam 16'' a opona to:205 55 R16.Dzięki.
  
 
Generalnie jak dasz fegi 17" to oponka musibyć np 205 50R17 w jak dasz fele 18" to musisz dać np 205 45R18 itd. aż skończy się miejsce. Tak więc im większa fela tym niższy profil. Osobiście na nasze drogi nie dałbym niższych niż 50 bo częściej będziesz w wulkanizacji niż na drodze. Poza tym jakich felg byś nie dał to i tak zginą optycznie bo to jest wysokie autko jak ludziom mówię że mam w swojej verso 16" to się ze mną sprzeczają bo tego nie widać
  
 
O.k. dzięki,ale jak z szerokościami ,bo ja mam felgę 6J jak będzie 17'' to też ma być taka ,czy może 7J ,a 18'' też tyle samo, czy więcej? Chodzi mi o to, żeby nie tarła przy skręcie.Pozdrawiam.
  
 
a szerokoscia nie jest 205??
  
 
Jak dla mnie już seryjne 205/55/16 jest niską oponą, a 17" czy 18" będzie skutkowało jedynie krzywieniem felg, rozbijaniem zawiasu i utratą komfortu.

Ani wyścigówki, ani auta rapera z Bronxu i tak z tego nie zrobisz, bo na pierwsze za wysokie, a na drugie za nijakie.

Szerokość felgi zależy od szerokości opony, jaką chcesz na nią założyć. Jak dostaniesz np 7,5 czy 8 na 18", to poniżej 215 nie założysz, bo będzie efekt z Golfa II w germańskim stylu.

Z tego, co wiem, to to chyba jeździ na 225/45/17, a też w zależności od ET felgi i producenta opon będzie tarło lub nie.

De gustibus... jak to mawiali starożytni Rosjanie

pzdr
  
 
Nie chcę robić wyścigówki ,ani terenówki ,ani nic innego. Zimówki mam 16'' i takie same alu letnie ,ale wydaje mi się że są one ciut za małe co do nadwozia, a słyszałem ,że corolla verso wypuszczała na rynek te auta z 17''kołami ,ale nie znam ich dokładnych rozmiarów.Pozdro.
  
 
sądzę że jak wstawisz 215/45R17 to nie powinny obcierać.
Znalazłem felgę 7,5J17 ponoć do corolli verso, avensisa więc powinno być dobrze.
Poza tym auta nasze sa twarde w zawieszeniu jakdasz niski profil to będzie jak na wozie chyba ze jeździsz autostradami