[OGÓLNE] zerwana linka do klamki od wewnątrz.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
linka zerwana jest 5cm od klamki, urwany całkiem drut. pytanie polega: jak rozmowowac cały mechanizm zeby ją wyjac i naprawic??

[ wiadomość edytowana przez: papszczolka dnia 2010-01-28 14:18:46 ]
[ powód edycji: temat ]

[ wiadomość edytowana przez: slawcek dnia 2010-01-29 18:29:22 ]
[ powód edycji: Poprawienie tematu ]
  
 
witam. byc może to pytanie pojawiło sie juz jednak nie sposób mi było znalesc. otóz mam taki problem: podczas otwierania dzwi od wewnątrz prawdopodobnie nastąpiło zerwanie linki. po prostu drzwi nie otwieraja sie od wewnątrz a klamka jest "swobodna". drzwi normalnie otwieraja sie od zewnątrz, oraz zamykaja zarówno kluczykiem jak i przciskiem centralnego zamka. w zwiazku z tym moje pytanie. w jaki sposób rozebrac drzwi aby naprawic uszkodzoną częsć?? oraz czy ktos z klubowiczów nie posiada czasem takiej linki na zbyciu?? oczywiscie odkupie w rozsądnej cenie. pozdrawiam wszystkich
  
 
1. ZAmknęli Twój stary temat, bo nie nazwałeś go, tak jak wszystkie tematy-zobacz jak są nazywane
2. Czy masz 3, czy 5 drzwi?
3. Drzwi rozbierasz odkręcając tapicerkę.Śruby często są pod klamką też.
4. Są dwa rodzaje linek do 3D (wychodząca z zamka poziomo i wychodząca pionowo). Do 3D mam linkę jakąś, albo nawet dwie. Linki do 3D i 5 D są różne.
5. Możliwe, że pękła Ci klamka, albo coś w zamku, a niekoniecznie linka.
  
 
no wiem przepraszam ale jestem świeży w tym szacownym gronie wiec jeszcze nie umiem dobrze tu działc. forda mam 5-cio drzwiowego, 18 TD 1995r. linka pekła na 100% bo kawałek jej wyciągnałem. musze teraz jakos to rozkręcic tylko nie wiem jak. stad moje pytanie. dzięuje za podpowiedz i prosibym o wiecej szczegołow jesli chodzi o rozebranie "tego"
  
 
nie wiem jak w mk7, ale pewnie podobnie jak w mk5: śrubokręt i oglądasz tapicerkę dookoła. Pod klamką może być też. Później odciągasz dołem lekko i wypychasz do góry całą tapicerkę. Zerknij na allegro jak wyglądają poszczególne elemnty, to dojdziesz, co i jak.
  
 
Tapicerak + kaseta zamka, śruby na tylnej ściance drzwi obok zamka, odklejenie wygłuszenia pod tapicerką, oczywiście mała klameczka dla wygody do wyciągnięcia, klamka zewnętrzna zostaje nieruszona. Najpierw pręt/linkę zaczep do kasetki zamka wsadź ją a następnie do klameczki wewnętrznej. Troszke trzeba pogimnastykować sie kasetką aby ją wyciągnąć niemniej jednak nie jest to jakas filozofia.
  
 
A mi się też popsuła ale na odwrót. Nie mogę otworzyć drzwi od zewnątrz a od wewnątrz idzie Jeszcze tego nie rozbierałem więc nie wiem co mogło się popsuć Może jakieś propozycje