[OGÓLNE] Coś piszczy przy włączeniu nawiewów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
co może być powodem piszczenia jak włączam nawiew gdzie szukać tego czegoś żeby to naprawić

[ wiadomość edytowana przez: Oruniak dnia 2010-01-29 20:16:01 ]
  
 
Wydaje mi sie ,ze ulozyskowanie wentylatora.
  
 
Cytat:
2010-01-29 20:16:39, Seba pisze:
Wydaje mi sie ,ze ulozyskowanie wentylatora.



gdzie tego wentylatora szukać?
  
 
podnosisz maskę, pod szybą jest oslona plastikowa zaraz koło akumulatora po środku. pod tą osłoną jest wentylator.
  
 
Oewierasz mache i pod szyba - na srodku - jest nad nim czarny plastik chroniaczy przed woda i syfem - wypatrzysz go lukajac z lewej lub prawej pod ten plastik
  
 
Cytat:
2010-01-29 20:20:20, Seba pisze:
Oewierasz mache i pod szyba - na srodku - jest nad nim czarny plastik chroniaczy przed woda i syfem - wypatrzysz go lukajac z lewej lub prawej pod ten plastik



a łatwo to jakoś da się naprawić? czy wystarczy zalać WD-40
  
 
Cytat:
2010-01-29 20:21:38, Oruniak pisze:
a łatwo to jakoś da się naprawić? czy wystarczy zalać WD-40


Sprobowac warto,moze psikniecie cos da - nie robilem nigdy bo na zimnym piszczy mi przez chwile wiec to olewam puki co
  
 
Cytat:
2010-01-29 20:22:52, Seba pisze:
Sprobowac warto,moze psikniecie cos da - nie robilem nigdy bo na zimnym piszczy mi przez chwile wiec to olewam puki co



mi piszczy kiedy chce - strasznie mnie to wkurza
  
 
Oruniak wydaje mi się iż wd to słaby pomysł do łożyska bo może się zatrzeć całkiem wd nie służy do smarowania łożysk działa dobrze aczkolwiek to jest chwilowe rozwiązanie
z wyciągnięciem wentyla jest troszkę zabawy ale głównie z odkręcaniem śrubek aby nic nie połamać ani pourywać wymieniałem u siebie wentylator bo coś trzeszczał a miałem dobry więc wymieniłem
Rozbierać nie rozbierałem na części pierwsze ale może spróbuje bo gdzieś jeszcze mam stary więc może czegoś ciekawego się dowiem i może jakaś foto relacja ale to napewno nie dziś a najwcześniej w poniedziałek
  
 
Cytat:
2010-01-29 20:28:50, Oruniak pisze:
mi piszczy kiedy chce - strasznie mnie to wkurza



U mnie w MKVII to piszczy tylko w zime gdy jest zimny
Jak już się troszkę nagrzeje to przestaje piszczeć, też mnie ciekawi dlaczego piszczy, zimno, łożyska czy coś jeszcze. A w poza sezonem zimowym też piszczy u ciebie ?? Jak tak to rzeczywiście jakiś problem jest
  
 
mi tez tak zapiszczy zima i przestaje trzeba sie do tego przyzwyczaic i tyle
  
 
A mi piszczy od poczatku zimy ale tylko na 1 bo na 2 juz nie ale slysze ze i na 2 zaczyna troche glupiec. Czy da sie tam podejsc ze specyfikiem w sprayu aby nic nie odkrecac?? Wiem gdzie on jest ale jak jest temat to sie podczepilem moze jutro bym cos zalał jak sie da
  
 
Smar silikonowy w sprayu, dłuższa rureczka i śmiało od strony akumulatora można tam psikać, spokój gwarantowany do następnej zimy. Przerabiane.