[SIGNUM] - Moja opinia - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mobile.de-------Signum 3.0 V6 CDTI
  
 
Ponoć silniki 3.0 nie za dobre. To opinia mechaników w ASO Opla.
Duże spalanie, mała moc. Duże koszty utrzymania. Te silniki były wkładane do Saabów. I zobaczcie co się stało z tą marką!


Na youtube sporo fimików o problemach z odpalaniem.

http://www.youtube.com/watch?v=NRvzAcaK6pA

Ale Vectra C z tym silnikiem była pierwszym moim celem.
3.0 l i jeszcze V6! Łatwo się skusić.
Ale ja już mam kochaną Omegę która pali w mieście 12 litrów.


CHAos - piękna Signum. Idealny kolor. Yano nie śmiał by się tak jak z GSI. ( różowa GSI nie zapomnę!)

Tylko trochę za stara. Szukam czegoś 4 letniego.

[ wiadomość edytowana przez: GSI dnia 2010-02-11 22:44:46 ]
  
 
Jak chcesz ładne signum to znajomy z klubu ładny i pewny egzemplarz sprzedaje:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10519509
Jak chcesz wiedzieć o nim więcej to poszukaj na VKP w dziale "Nasze auta / klubowiczy" opisu samochodu Shaqal'a
  
 
Już kupiłem!!

I własnie wszedłem do domu. Ech, ale sie jechało
  
 
To sie chwal!!!
  
 
To w wolnej chwili pochwal się
  
 
Po paru miesiącach jeżdzenia Signum mogę już parę rzeczy napisać o tym modelu OPLA.

PROWADZENIE
Na 17 calowych oponach o profilu 50 samochód prowadzi się bardzo dobrze. Zawieszenie dobrze wybiera nierówności i cały samochód dobrze się prowadzi przy agresywnym stylu jazdy.
Daleko Signum do komfortu Omegi. Ale coś za coś.

SILNIK
Nie wiem jak zachowuje się silnik z manualną skrzynią biegów.
Ja mam automata. Przy spokojnej jeździe nie moge narzekać. Skrzynia działa tak jak tego wymagam od niej. Schody sie zaczynają gdy chce się pojechać agresywniej. Biegi zrzuca sa za późno co skutkuje strasznym mułem. W trasie bardzo często stosuje easytronic. Wtedy czuć 150KM i jest frajda z jazdy.
Ogólnie coś bym zrobił z tą TURBO dziurą. Do 2000 obrotów Signum jest bardzo -BARDZO- mulaste. To denerwuje. Nawet w Omedze działa to lepiej!! Czy da się z tym coś zrobić?

SPALANIE
W tym temacie krótko. MIASTO 10l/100km TRASA 8l/100km
Jeśli jadę z rodziną potrafię zejść o litr - TRASA.
Średnie spalanie z 5000km mam 8,6l/100km.

FUNKCJONALNOŚĆ
Środek Signum jest bardzo ładny. Zdecydowanie fajniejszy do Vectry. Dużo funkcjonalnych schowków. Np. dwa schowki na pory Top Gear - Signum ( schowki na pory).
Tynie siedzenie ( tak siedzenia nie kanapa) są MEGA wygodne.Pasażer z tyłu ma wygodniej niż kierowca. Poważnie!!
Szczególnie powinno to zainteresować osoby o znacznych rozmiarach.Tylnie siedzenia można regulować tak jak przednie.Można je np. przesunąć do przodu zwiększają tym samym przestrzeń bagaznika. Minusem jest to, że z tyłu komfortowo siedzą 2 os.Trzecia raczej nie będzie wspominać podróży dobrze.

To na razie TYLE. Napisze jak coś jeszcze wpadnie mi do głowy.
  
 
SPALANIE SIGNUM 1.9 CDTI

Ostatnio testowałem SIGNUM na długiej trasie Warszawa - Szczecin.
Na autostradzie Stryków Poznań włączyłem tempomat na 200 km/h i ze średnią prędkością 169 km/h przejechałem całą autostradę.
W samochodzie był 3 dorosłe osoby, a bagażnik zapakowany na full.
Średnie spalanie na tym odcinku miałem 9,1 l/100km.

W drodze powrotnej jechałem bocznymi drogami. Średnia prędkość z odcnika 570 km 75 km/h. Średnie spalanie 5,9 l/100km.


  
 
No to może napiszę coś o silniku 3.0v6 diesel. Mam teraz Espace i w klubie często ludzie rozmawiają o EIV z tym motorem...

Problemem są tuleje cylindrów, które po pewnym przebiegu opuszczają się. W trasie po ostrym rozgrzaniu potrafi powstała tak szczeliną wydmuchać płyn chłodniczy i dochodzi do przegrzania silnika. Wtedy jest kaplica - tuleje cylindrów wyginają się i po silniku. Jest to jego wada konstrukcyjna. W SAABie kombinują z grubszą uszczelką pod głowicą po pewnym przebiegu. Renault do pewnego momentu wymieniało uszkodzone silniki. Od pewnego czasu nie poczuwają się jednak i olewają petentów. Jest kilku magików podobno przerabiających te motory, jednak nie mam potwierdzonych informacji...

Ogólnie na wszelki wypadek lepiej z daleka od tego silnika