GAŹNIK PODCIŚNIENIOWY!!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Heja!
Konrii- to przede wszystkim Tobie zadam to pytanie (bo coś tam kiedyś pisałeś o takim dopalaczu):
= co to jest?
= skąd go wziąć?
= czy warto (lubię jeździć szybko, ale nie lubię tankować) włożyć go do mojej wciąż czerwonej (czyt. sportowej) 2106?
... mam trochę wolnych środków, a z totalnego remontu blachy zrezygnowałem, więc...
  
 
Ja nie jestem Konri, ale:
Jak chodzilem po fachowcach z moimi dellorto-celem dorobienia dyszy, gosc ktory wyglada ze sie deko zna na tym, powiedzial mi ze sa jakies takie wynalazki podcisnienioiwe, ale powiedzial mi ze to tylko w sumie jest do terenowek, bo jak sie taka przewroci na bok, albo na dach, to pojedzie dalej bo ma gaznik podcisnieniowy, a zwykly by sie przelal i padl.
Pewnie tez stosuja to w motocyklach, bo jak sie jezdzi dlugo w zakrecie(maszyna prawie lezy), to pewnie ten sam efekt, brak paliwa- wiem to z autopsji, jak moj stary motor przechyle na bok, to albo wchodzi na obroty, albo spada z obrotow- bo albo ma za wysoki poziom w komorze plywakowej, albo za niski!
To tyle, mysle ze w zwyklej ladzie, wystarczy zwykly gaznik, albo cos jak weber DCOE, albo dellorto DHLA i tym podobne klony i inne wynalazki.
  
 
To ja już nie wiem...

Dellorto? DHLA? DCOE? czarna magia...

Tymczasem wyregulowałem gaz i samochód naprawdę całkiem, całkiem, pali też w normie.
Tylko czegoś jakby brak...
  
 
Wiec tak
Dellorto wygladaja tak:
http://lada.vfts.webpark.pl/dhlamain.htm
DELLORTO
Weber wyglada tak:
http://40dcoe.of.pl/WEBER

Ma sie to tak - Najpierw byly Webery(tak mysle)-gazniki rozniste do roznych pojazdow i nie tylko pojazdow.
Ich oznaczenie fabryczne(jednego z wielu modeli) to DCOE.
Czesto np 40 DCOE, gdzie 40 oznacza srednice gardzieli.
DCOE-o ile mnie pamiec nie myli, to oznaczenie podwojnego(o 2 gardzielach) gaznika poziomego(oryginal w ladzie jest [pionowy)
Pozniej wlosi "sklonowali" te gazniki i wprowadzili swoje ulepszenia.
Nazwali je Dellorto, model DHLA, czesto 40 DHLA, patrz jak wyzej.
Ktos jeszcze robil solexy, ale ich oznaczen nie znam. Nie wiem czy mikuni to osobna firma czy to tez solex, ale ta tez robi/robila gazniki.

NA wegrzech John-ten z Brytani mial jeden podwojny gaznik 45 Weber DCOE.
Poszukaj na wegierskiej stronce, tam jest i jego, oraz zdjecia z dwoma podwojnymi w ladzie.- zreszta na zdjeciach z sulejowa ostatniego zlotu tez sa.(2 podwojne)
Jesli chcesz posluchac jak taka lada pracuje zapraszam na poczatek mojej strony.
http://www.vfts.prv.pl
VFTS
aha, VFTS to model rajdowy lady
Vilnius Fabrik Tunning Sport(o ile dobrze pamietam) na wegierskiej stronce, znajduje sie oryginalna homologacja FISA(organizacja rajdow) Lady VFTS-czyli poniekad instrukcja obslugi jak z zwyklej zrobic rajdowa.
Ponadto na klubowej sa opisy i jakies tam instrukcje do gaznikow Weber i Solex w dziale tunning.
Do Dellorto cos jest na wegierskiej, moze na klubowej tez.

Juz niedlugo zamieszcze opis i zdjecia, jak instalowalem moje gazniczki Dellorto 40 DHLA(sztuk 2, podwojne)-za jakies pare dni, moze zdaze przed Zlotem.
Mysle ze temat wyczerpalem, ale jakby cos to wal smialo!!!