[MKVII] Jaki jest rozmiar nakrętki przy tylnym łożysku ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Pytanie jak w temacje. Będę wymieniał łożyska( SKF już czekają). Potrzebuje jeszce wiedzieć jaki jest rozmiar tej nakrętki z kołnierzem - ewentualnie jaki numer klucza będe potrzebował.

Ta nakrętka raczej na pewno pójdzie do wymiany, myślałem żeby zastosowac zamiennik, czyli dobra nakrętke samokontrujuącą( jaką kupić)

Pozdro dla wszystkich( dawno mnie tu nie było)
  
 
klucz jak sie nie myle 32 , a nakretke masz tu http://www.ford-esklep.pl/index.php?cat_id=164
  
 
a mnie się wydaje,ze z tyłu jest 30 a przód 32
  
 
też mi się tak wydaje 30"
troche forum juz przeczytałem

Co sądzicie o tym motywie żeby oryginalna ,al już zużyta nakrętkę zamienic na nakrętke samokontrującą ? Były wątki na forum że kilku kolegów takie stosuje

Aha z tego linku wnioskuję że gwint na czopie to M20 i taką nakrętke musiałbym kupić
  
 
A w jaki sposób ta nakrętka się zużywa .Oryginalnie koło dokręca się dość znacznym momentem i tyle ,nic się nie zaklepuje.
  
 
Cytat:
2010-02-03 18:15:40, kamil76 pisze:
A w jaki sposób ta nakrętka się zużywa.



Może kolega wymieniał parę razy łożysko a nakrętkę zostawiał za kazdym razem starą i wiadomo, ileś N przyłożona siła + jakiś klucz niekoniecznie dokładny i się omsknęło parę razy i jest "zużyta"
  
 
Tydzień temu wymieniałem łożysko, piaste odkręca się 30' tylko zwróć uwagę na gwint. Prawe koło prawy gwint, lewe koło lewy gwint, to teoria bo wszyscy tak piszą, a ja miałem i w lewym i prawym kole prawy gwint.
  
 
dzięki wam za szybka odpowiedź
  
 
Rozumiem że jest to 30 mm, bo niektórzy tutaj z niewiadomych przyczyn piszą 30" co oznacza cale
  
 
Tak 30 bez cali prawe gwinty i faktycznie jeśli nie jest obrobiona nie ma konieczności wymiany.