Centraly zamek przestał działać - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak jak już wcześniej koledzy pisali podstawka powinna być przylutowana do płytki w 2 miejscach (plus i minus bateryjki). Możliwe, że nie będzie się dało przylutować tej starej podstawki jak wystające nóżki się odłamały i zostały w płytce, wtedy potrzebny będzie dodatkowo odsysacz do cyny no i nowa podstawka do bateryjki (powinieneś taką znaleźć w sklepie elektronicznym koszt około 1 - 2 zł lub wylutować ze starej płyty głównej od komputera), jeśli nie lutowałeś nigdy warto zwrócić się o pomoc do jakiegoś elektronika lub kogoś, kto już lutował, gdyż ta płytka jest cienka i delikatna łatwo coś na niej przypalić lub odlutować jakiś element. Pamiętaj, żeby nie pomylić plusa i minusa.
  
 
Cytat:
2012-01-20 20:44:34, erwinomega pisze:
Ok,jutro nowa bateria.Jak nie zadziała to bede dalej marudził A z tymi 5 sekndami to jak to jest-prawda,czy fałsz ? [ wiadomość edytowana przez: erwinomega dnia 2012-01-20 20:49:18 ]


w przypadku omegi to raczej falsz
wyjnowalem barerie na dluzej niz 5 sekund i nie mialem probmemu ale moze to odosobniony przypadek
  
 
Cytat:
2012-01-20 23:00:18, serek_elite pisze:
w przypadku omegi to raczej falsz wyjnowalem barerie na dluzej niz 5 sekund i nie mialem probmemu ale moze to odosobniony przypadek



Też mi sie tak wydaje,w poprzedniej zmieniałem baterie i nie kojarze faktu żebym robił to na czas ,a działał bez zarzutu.No ale poprzednia to była B,a teraz to wyższa technologia Bfl i pilot inny
Cytat:
...jeśli nie lutowałeś nigdy warto zwrócić się o pomoc do jakiegoś elektronika lub kogoś, kto już lutował, gdyż ta płytka jest cienka i delikatna łatwo coś na niej przypalić lub odlutować jakiś element. Pamiętaj, żeby nie pomylić plusa i minusa.



No raczej bede musiał poszukac jakiegos elektronika,bo ja z elektroniki to baterie potrafie wymienic
  
 

Wczoraj dopiero elektronik polutował mi srodek pilota,bateria na wszelki wypadek wymieniona na nową i dalej lipa
Bezpieczniki posprawdzane,próba ponownego programowania zaliczona kilkakrotnie.Gdzie teraz mam zerkac i co poczynic,żeby dalej działac w poszukiwaniu usterki?
Kurde,aż mi sie wierzyc nie chce,bo auto zamkneło sie bezproblemowo,a już ponowne otwarcie ZONK.
Tak bez żadnych objawów,uprzedzenia itp.,to poprostu cios w "serce"


Jak ktos może ,to niech podpowie
  
 
Erwin a ruszając mechanicznie kluczykiem w zamku wszystko działa prawidłowo?Jeśli tak to usterka jest w pilocie lub centralce.
Programując kluczyk w stacyjce zamyka i otwiera?
  
 
Cytat:
2012-01-29 17:48:55, mareckiL pisze:
Erwin a ruszając mechanicznie kluczykiem w zamku wszystko działa prawidłowo?Jeśli tak to usterka jest w pilocie lub centralce. Programując kluczyk w stacyjce zamyka i otwiera?



Ruszając kluczykiem wszystko działa prawidłowo.Programowanie nic nie daje,bo nie ma żadnej reakcji.
Zastanawia mnie tylko,bo nie pamietam faktu,czy wczesniej zapalała sie dioda na kluczyku przy otwieraniu-zamykaniu,bo teraz po lutowaniu i na nowej baterii też ta dioda nie reaguje.
  
 
Powinna reagować - po naciśnięciu powinna mignąć, może micro switche już się wyrobiły. Spróbuj rozebrać pilota i nacisnąć bezpośrednio na guziczek i obserwuj diodę.
  
 
Kiedyś w zamierzchłych czasach, jak miałem Beee...
Ale się rozmażyłem

Miałem identyczny objaw. Padł switch. Pan w serwisie zarzyczył sobie stówkę za naprawę a lutując go samem kosztowało mnie to 0,90pln za przełącznik.
Tak jak koledzy piszą sprawdź przycisk. Powinieneś wyczuć wyraźne kliknięcie i powinna mignąć dioda.
  
 
Hmm,może padł switch?Ale dzis próbowałem rozebrac kluczyk i tak jak na zdjeciu poniżej widac oderwany element z baterią tak teraz po przylutowaniu całosci nie idzie wyjąc z obudowy,a nie chce sie szarpac,bo urwe cos i bedzie bida Narazie bede wykonywał prace fizyczną (czyt.otwierał z klucza),a jak bede w Polsce to do elektronika podejde,bo tu w Germanii to takie usługi troszku za drogie.

Kuba,marzenia są po to by je spełniac Troche monety i masz Beee


[ wiadomość edytowana przez: erwinomega dnia 2012-02-01 21:01:42 ]