Znowu wariujące obroty, Corolla z silnikiem 4E-FE

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A ja mam odmienny problem niż w poprzednich tematach. W silniku 4E-FE po lekkim naciśnięciu pedału przyspieszenia i utrzymaniu go na ok 1000-1200 obr, obroty zaczynają powoli spadać do poniżej idle i tak zostają. Po puszczeniu pedału jeszcze chwilowo spadają, następnie silnik wraca na idle.
I wszystko jest OK na benzynce, natomiast po przełączeniu na LPG najczęściej wtedy gaśnie. Najczęściej dzieje się to podczas jazdy w korkach, dlatego jest to bardzo upierdliwe i muszę pamiętać, żeby dobrze przegazowywać.
Zastanawiam się czy ma na to wpływ komputer LPG przerywający obwód wtryskiwaczy.

Proszę o pomoc bo zawsze może mi zgasnąć przed kimś z Was
  
 
Ma na to wplyw zanieczyszczony zawor ISC idle stability control.
Lub ktos usilowal podkrecic obroty na srubie zderzakowej przepustnicy.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam i dzięki za zainteresowanie!
Mógłby być zawór zanieczyszczony przy przejechanych 90 000 km? Teściu kupił tą Toykę jako pięciolatka, miała wtedy jakieś 87 kkm najechane, po czym zrobił przez następne 7,5 roku jakieś 17 tys!, przy czym co roku książkowo wymieniał (nie w ASO, gdzie nie widać czy wymieniają) wszystkie filtry i olej. Później ja przejąłem to autko, wtedy dopiero zaczęło dostawać w d..., gdyż dojeżdżając do pracy robię miesięcznie ponad 2000km (obecnie ma gdzieś 142 tys.) a problem zauważyłem zaraz jak ją odkupiłem. Stawiałbym raczej na błąd jakiegoś gaziarza (czyli prędzej śrubka na przepustnicy) bo podobno jak na japońca to to auto wg. przebiegu powinno być dopiero zagrzane Jednak nie będę się upierał przy swoim.
A nie wie Pan gdzie można (poza ASO gdyż im nie ufam) sprawdzić i powrócić do ustawień fabrycznych lub jak to zrobić samemu? Mieszkam w Wyrach czyli okolice Mikołowa-Katowic a do pracy dojeżdżam do Bielska.
Pozdrawiam!
  
 
Cytat:
2010-01-22 09:11:45, basstech pisze:
Witam i dzięki za zainteresowanie! Mógłby być zawór zanieczyszczony przy przejechanych 90 000 km? Teściu kupił tą Toykę jako pięciolatka, miała wtedy jakieś 87 kkm najechane, po czym zrobił przez następne 7,5 roku jakieś 17 tys!, przy czym co roku książkowo wymieniał (nie w ASO, gdzie nie widać czy wymieniają) wszystkie filtry i olej. Później ja przejąłem to autko, wtedy dopiero zaczęło dostawać w d..., gdyż dojeżdżając do pracy robię miesięcznie ponad 2000km (obecnie ma gdzieś 142 tys.) a problem zauważyłem zaraz jak ją odkupiłem. Stawiałbym raczej na błąd jakiegoś gaziarza (czyli prędzej śrubka na przepustnicy) bo podobno jak na japońca to to auto wg. przebiegu powinno być dopiero zagrzane Jednak nie będę się upierał przy swoim. A nie wie Pan gdzie można (poza ASO gdyż im nie ufam) sprawdzić i powrócić do ustawień fabrycznych lub jak to zrobić samemu? Mieszkam w Wyrach czyli okolice Mikołowa-Katowic a do pracy dojeżdżam do Bielska. Pozdrawiam!


Zawor ISC w silniku bez gazu na oryginalnym filtrze Toyoty zacina sie na skutek zabrudzenia po 120-150 tys
W silniku z gazem po 60tys,a w silniku z gazem na filtrze z Filtrona lub siatkowym nawet po 40tys.
Moge to naprawic szczegoly na priva

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
A nie wie Pan gdzie można (poza ASO gdyż im nie ufam) sprawdzić i powrócić do ustawień fabrycznych lub jak to zrobić samemu? Mieszkam w Wyrach czyli okolice Mikołowa-Katowic a do pracy dojeżdżam do Bielska. Pozdrawiam!
[/quote]
a w aso najwięcej wiedzą o konkretnej marce a do Katowic nie masz daleko
  
 
No i stało się! Odzyskałem wiarę w ASO. Tylko trochę dziwnie się tam czułem z moją "babcią". Mam nadzieję, że babcia-Rolka jeszcze trochę pojeździ bo wybieram się nią do Chorwacji
Dzięki dla Bigelektrona!