[RS2000] Jaki olej polecacie do N7A? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2010-12-29 10:25:55, Diviz pisze:
bańka nie jest ta sama w w jednej mieści się 4 l oleju a w drugiej już 5 lucky twój post nie wyklarował mi sytuacji piszesz o jakimś marketingu ,o innych olejach porównując je itd . według mnie olej to ważny czynnik w silniku i warto zainwestować jakiś lepszy pieniądz skoro już wpakowało się niezłą kasę w silnik .



Wejdź na stronę rafinerii i porównaj sobie paramtery olei SRS do np. Mobila, będziesz mial odpowiedź, czy warto przepłacać


[ wiadomość edytowana przez: luckyboy dnia 2010-12-29 10:33:00 ]
  
 
1. Ile zaoszczędzimy na oleju? Ćwierć zbiornika paliwa? Pół litra wódki?
2. Kto będzie szukał, z jakiej rafinerii, porównywał składy, parametry, ceny, przesyłki, etykiety itp... (a i tak przecież można napisać co się chce w karcie)? Ale jak ktoś jest mocny i ma kupę czasu...to proszę bardzo.
3. Ja wolę zapłacić kilka zyli więcej i mieć święty spokój i czas na coś na czym naprawdę się znam, albo coś przyjemnego, albo nawet w tym czasie zarobić na droższy olej i tyle.
4. Widziałem w Biedronce olej po 49pln/5litrów...Parametry świetne...tylko lać.
  
 
parametry to kazdy ma swietne a wg mnie to wazne ile czasu takie paramery utrzyma bo jak mam kupic jakis krzak co ma parametry lepsze od forda mobila czy innego tam a ma je stracic po 2 tys km to dziekuje bardzo.
ja smigam na gm10w40 kumpel tez juz kilka wymian na tym jezdzi i jest ok tani i dobry.
co do zamiany z gorszego na lepszy, niech kazdy robi jak chce, ja przeszedlem z mobila 15 w 40 lanego juz przez poprzedniego wlasciciela i 3 wymiany u mnie (wymieniam co 15 tys) na gm 10 w 40 do tego przed zamiana zalalem plukacz do silnika zeby nie obciazac nowego oleju ewentualnymi zanieczyszczeniami i silnik pracuje jak pracowal, z wyjatkiem lzejszego rozruchu i szybciej popychacze sie uciszaja
  
 
Cytat:
2010-12-29 10:55:46, surec pisze:
4. Widziałem w Biedronce olej po 49pln/5litrów...Parametry świetne...tylko lać.


Co jak co ja do RSa lalem elf sporti 15W40 4l+1l gratis na dolewke /59pln. Przejeżdziłem 8 wymian na tym oleju przez 3 lata (co 8-10kkm), czesto krecąc go wysoko i po otwarciu silnika w srodku jest bardzo ładnie a to tylko mineralny od wymiany do wymiany nic nie dolewalem ale popychace na mrozie lubialy zagrac przez jakas minutke.
Teraz po swapie wlalem Valvoline dura blend 10W40 4l/80pln i musialem dokupic 2 litrowe puchy po 31pln za szt w ciagu 10kkm. Takze tu juz zjada ale tu juz inne N7A.
Na czasie wlewam sprawdzony przez wiekszosc uzytkowników RSów Valvoline maxlife 10W40.

Jak chcesz przepłacać kup oryginal fordowski a jak chcesz troche zapłacic ale byc spokojnym to polecam valvoline racing 10w60
  
 
Cytat:
2010-12-29 12:43:55, everlast pisze:
Co jak co ja do RSa lalem elf sporti 15W40 4l+1l gratis na dolewke /59pln. Przejeżdziłem 8 wymian na tym oleju przez 3 lata (co 8-10kkm), czesto krecąc go wysoko i po otwarciu silnika w srodku jest bardzo ładnie a to tylko mineralny od wymiany do wymiany nic nie dolewalem ale popychace na mrozie lubialy zagrac przez jakas minutke. Teraz po swapie wlalem Valvoline dura blend 10W40 4l/80pln i musialem dokupic 2 litrowe puchy po 31pln za szt w ciagu 10kkm. Takze tu juz zjada ale tu juz inne N7A. Na czasie wlewam sprawdzony przez wiekszosc uzytkowników RSów Valvoline maxlife 10W40. Jak chcesz przepłacać kup oryginal fordowski a jak chcesz troche zapłacic ale byc spokojnym to polecam valvoline racing 10w60



je leje fordowski i nie zgodze sie, ze przeplacam. nigdy nie mialem problemow. pali zawsze na dotyk nawet przy najwiekszych mrozach. u mnie to tylko slychac pompe wspomy. popychaczy grajacych nie slychac.
  
 
chłopaki ten silnik jest po wymianie pierścieni i uważam że warto zalać go czymś lepszym wiec proszę darować sobie oleje 10 w i w górę .

aa co myślicie o moich propozycjach ??

Ps. lub co byś cię wlali do waszego silnika po wymianie pierścieni
  
 
witam. Dolacze sie do tematu. Na dniach bede robil swap do cabrio i chcialbym sie zapytac jaki wlac najlepiej olej do rs'a mkVII bo predzej byl lany motul 10w40 i jakis Racing 5w40 ale gosc nie wie w jakiej kolejnosci bo to mu robil mechanik. No i teraz nie wiem jaki tam jest olej a nie chce by cos sie rozlecialo w srodku.
  
 
Cytat:
2011-07-04 00:55:54, Golin pisze:
witam. Dolacze sie do tematu. Na dniach bede robil swap do cabrio i chcialbym sie zapytac jaki wlac najlepiej olej do rs'a mkVII bo predzej byl lany motul 10w40 i jakis Racing 5w40 ale gosc nie wie w jakiej kolejnosci bo to mu robil mechanik. No i teraz nie wiem jaki tam jest olej a nie chce by cos sie rozlecialo w srodku.



jak nie byl lany mineral to nic nie powinno sie rozleciec.
  
 
Cytat:
2011-07-04 00:55:54, Golin pisze:
witam. Dolacze sie do tematu. Na dniach bede robil swap do cabrio i chcialbym sie zapytac jaki wlac najlepiej olej do rs'a mkVII bo predzej byl lany motul 10w40 i jakis Racing 5w40 ale gosc nie wie w jakiej kolejnosci bo to mu robil mechanik. No i teraz nie wiem jaki tam jest olej a nie chce by cos sie rozlecialo w srodku.



Ja na Twoim miejscu wlał bym 5W40. Jak będzie Ci znikać dużo oleju to możesz później ewentualnie wlać 10W40.
Na forum BMW ludzie z minerałów przechodzą na full syntetyk i do tego robią płukankę silnika i nie mają problemów z silnikiem potem.
Do tego często to robią w dość mocno skatowanych silnikach.
  
 
Cytat:
2010-12-29 12:48:13, smallsize pisze:
popychaczy grajacych nie slychac.



trezba dobrze mu dac w palnik po szybkich zakretach zeby sie odezwaly

z tego co zauwazylem na torze we wrocku kazdy RS zagral po przejezdzie tylko fiesta pitera z tym silnikiem nie odezwala sie po palowaniu, ale z tego co wiem to tam cos lepszego; racing albo motul nie wiem jaki. Prędzej daras bedzie wiedzial, ma temp oleju to wie ocb.
  
 
Cytat:
2011-07-04 11:02:01, everlast pisze:
trezba dobrze mu dac w palnik po szybkich zakretach zeby sie odezwaly z tego co zauwazylem na torze we wrocku kazdy RS zagral po przejezdzie tylko fiesta pitera z tym silnikiem nie odezwala sie po palowaniu, ale z tego co wiem to tam cos lepszego; racing albo motul nie wiem jaki. Prędzej daras bedzie wiedzial, ma temp oleju to wie ocb.


Moj tez sie nie odezwal

Nie wiem co nowego chcecie wymyslec z tymi olejami - skoro producent silnika mowi ,ze ma byc 10w40 to taki sie nalezy i juz - mozna tylko kupic produkt jak najlepszy w tej klasie.
  
 
Jak czytam o waszych dylematach olejowych, to na mysl tylko przychodzi, ze w Escorcie drzemie technologia F1, a silniki kreca sie do 18.000 obr/min

  
 
Jak juz to taki silnik bys pokazal a nie jakies renault :
  
 
Cytat:
2011-07-04 18:17:23, Seba pisze:
Jak juz to taki silnik bys pokazal a nie jakies renault :



Niezły kandydat na swapa - kto jest mocny, kto podejmuje sie?
  
 
Cytat:
2011-07-04 16:20:38, Seba pisze:
(...) skoro producent silnika mowi ,ze ma byc 10w40 to taki sie nalezy i juz - mozna tylko kupic produkt jak najlepszy w tej klasie.



Jeżeli producent zaleca taki to taki warto lać, natomiast jak samochód służy do jazdy na co dzień i czasami szybszej jazdy to nie ma sensu kupować oleju za 50zł za 1l.