Pilot joystick przy kierownicy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Probowal ktos podlaczyc pilota przy kierownicy do radia 6000cd? Jesli tak to jakies wskazowki.
  
 
Widze ze zainteresowanie postem nie bylo zbyt wielkie wiec odpowiem sobie sam. Przy kierownicy miejsca oryginalnie na pilota nie ma. Po malych przerobkach udalo mi sie go zalozyc (troche kleju, kilka opasek itd.) efekt wizualny - jak oryginalny nie ma roznicy. I dodam ze mam pilota w radiu 6000cd model z przyciskami podglaszania na ktorym to pilot na 99% mial nie dzialac - tak przynajmniej gdzies na forum wyczytalem. Ogolnie efekty jakies 3 godzinnej pracy sa juz bezcenne
  
 
Pokaż fotki jakieś jak to wygląda.
  
 
Fajnie by bylo zobaczyc zdjecia jak to zmontowales
  
 
Oto efekty mojej pracy. Dziura ktora widac na zdjeciu bedzie zakrytta mala gumka taka podobna jak niektore auta maja przy galce biegow. Juz znalazlem nawet odpowiedni rozmiar, jakos w tygodniu ja kupie i zaloze. Na drugim zdjeciu widac maly adapter ktory jest miedzy pilotem a radiem i to dzieki niemu pilot dziala przy radiach z przyciskami volume. Pilot wyjety z mondeo a ten adapter ze scorpio ale w mondeo tez musi byc skoro pilot ten sam. Zdjecia w moim profilu - jako ze jestem nowy nie wiem jak bezposrednio wstawic zdjecie, pisze zeby podac jakis adres url i nie wiem o co chodzi. Jesli ktos moze to chetnie prosze o wytlumaczenie jak wstawic foto
  
 
NIE WIESZ JAK WSTAWIĆ OBRAZEK LUB LINK NA FORUM ?tutaj
  
 
Dzieki za podpowiedz. Zobaczymy czy zadziala.

  
 
  
 


A to ten maly adapterek ktory jest miedzy pilotem a radiem.
Dziekuje koledze DarasBB za powiekszenie poprzedniego zdjecia - niewiem ale u mnie cos nie dziala z tymi duzymi zdjeciami ale udalo sie zrobic miniaturke
  
 
czy taki pilot/adapter by śmigał tez przy niefabrycznym radio?
  
 
To jest pilot z Mondeo a do Essiego jest inny też z adapterem ino z ruchomą główką

wstawie fotki we wtorek
  
 
Czy pilot by dzialal z radiem niefabrycznym to pojecia nie mam choc raz podlaczalem radio fordowskie w mondeo w ktorym wczesniej byl jakis zwykly pioneer i pilot dzialal ale jakas przelotka bylo to polaczone. Pozdro
  
 
Raczej nie będzie działać. Tylko nieliczne radia niefabryczne mają wyjścia na pilota. I zdaje się, że radia sony z wyjściem na zmieniarkę współpracują z pilotami fabrycznymi (na pewno pracują z wyświetlaczami). Tyle tylko, że potrzebny jest specjalny interfejs, który kosztuje około 300 zł. Zresztą radia sony miały do sterowania zewnętrzne dżojstiki.
  
 
  
 
może troszkę odnowię temat
szukam rozpiski pinów od takiego pilota jak na zdjęciu które zmieścił Sinuspi, lub ewentualnie kupię całą wtyczkę