[MKVII] Problem z podświetleniem kokpitu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na początku, jako że jestem nowy chciałbym się przywitać
Dzisiaj wymieniałem żarówki z podświetlenia nawiewu. Wsadziłem zarowki ( te z kontrolek z zegarów) i podłaczyłem - wszystko działało. Później zacząłem podpisanać inne żarówki w celu ich sprawdzenia. Przy którejś z kolei żarówki sie zaświeciły po czym zgasły. Do tego padło podświetlenie zegara i predkosciomierza(całe podświetlenie deski).
Który bezpiecznik jest odpowiedzialny za podświetlenie kokpitu? W instrucji wyczytałem,ze 29-ty jest odpowiedzialny za zegar,radia,oswietlenie wewnetrzen i jeszcze cos. Co nalezy rozumieć pod "oświetleniem wewnetrzym"? Światło w podsufitce? Czy podświetlenie kokpitu tez?
Z góry dziękuje za pomoc

[ wiadomość edytowana przez: slawcek dnia 2010-02-28 20:32:48 ]
[ powód edycji: Dostosowanie tytułu do regulaminu działu ]
  
 
Witam

Myślę że całość tak jak napisałeś. kiedy mi padł bezpiecznik od oświetlenia bo zrobiłem zwarcie przy wł. el szyb to padło wszystko właśnie , radio zegarek, deska,oświetlenie w podsufitce.



A tak przy okazji to jak miło ujrzeć nowego użytkownika który przeczytał regulamin albo chociaż zobaczył jak wyglądają inne wątki.
  
 
Tylko sęk w tym,ze mi działa podświetlenie w podsufitce, radio i zegar(tylko nie ma podswietlenia). Wymienilem ten 29na inny i dalej jest tak jak było
  
 
Jak się okaże że jednak bezpiecznik za to odpowiedzialny jest ok to zbiegiem okoliczności może okazać się usterka zespolonego, włącznika świateł dokładnie.
Sprawdź bezpiecznik 6 i 21.
  
 
Cytat:
2010-02-26 14:00:24, _Siwy_ pisze:
Tylko sęk w tym,ze mi działa podświetlenie w podsufitce, radio i zegar(tylko nie ma podswietlenia). Wymienilem ten 29na inny i dalej jest tak jak było


na pewno poszedl bezpiecznik od swiatel postojowych lub krotkich,
zobacz czy je masz.


[ wiadomość edytowana przez: radekbox dnia 2010-02-26 20:46:34 ]
  
 
zajrzyj do instrukcji, bo z tego co pamiętam radio i zegarek jest na innym bezpieczniku niż oświetlenie wewnętrzne(przynajmniej w MKVI). A oświetlenie wewnętrzne=lampki sufitowe, oświetlenie nóg(jak masz), a lampki ostrzegawcze w drzwiach są na jakims innym bezpieczników. Generalnie mogę się mylić, bo instrukcje mam w aucie. Sprawdź instrukcje i bezpieczniki.


a deska jest na bank razem z postojowymi i mijania, sam jak wymieniałem zrobiłem zwarcie i swiatła przód padły razem z deską.

[ wiadomość edytowana przez: Gibbin dnia 2010-02-26 21:41:32 ]
  
 
A tzw. "zimne luty" w skrzynce bezpieczników? Miałem coś podobnego w pewnym momencie przestała się podświetlać deska i światła przednie, bezpieczniki sprawdziłem, niby wszystko OK, elektromechanik twierdził, że na pewno nie zimne luty, a jednak one :/ w MK VII często to się zdarza.
  
 
Cytat:
2010-02-26 21:58:06, EsiGrudziadz pisze:
A tzw. "zimne luty" w skrzynce bezpieczników? Miałem coś podobnego w pewnym momencie przestała się podświetlać deska i światła przednie, bezpieczniki sprawdziłem, niby wszystko OK, elektromechanik twierdził, że na pewno nie zimne luty, a jednak one :/ w MK VII często to się zdarza.


w tej sytuacji raczej nie, bo to stalo sie podczas grzebania wiec z pewnoscia bylo gdzies zwarcie
  
 
Problem rozwiazany
Okazalo sie,ze padł bezpiecznik(3ci) - od prawych swiatel postojowych.
Szkoda,ze w instrukcji pod numerem 3 jest tylko napisane,ze bezpiecznik jest od ww. swiatel.
Dzieki wszystki za pomoc
  
 
Cytat:
2010-02-26 23:03:54, _Siwy_ pisze:
Szkoda,ze w instrukcji pod numerem 3 jest tylko napisane,ze bezpiecznik jest od ww. swiatel.


bo tak ma byc napisane
wraz z wlaczeniem postojowych wlacza sie podswetlanie-logiczne
  
 
No niby tak. ale zostaja jeszcze lewe pozycyjne ;p
  
 
Cytat:
2010-02-27 00:02:51, _Siwy_ pisze:
No niby tak. ale zostaja jeszcze lewe pozycyjne ;p