[MKVII] - skrzypiące klamki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej!
Nie wiem czy to normalne w Essach, ale u mnie strasznie skrzypią klamki. W zasadzie wszystkie, jak ma wsiąść 3-4 osoby do samochodu to robi się, wstyd na parkingu.
Teraz pytanka... czy to się jakoś smaruje, jak się do ew. smarowania zabrać i czy cały zabieg jest specjalnie trudny ??
  
 
Sama klamka to 2 plastiki ze sprężyną i jeżeli coś skrzypi to w drzwiach, zdejmij boczek i zobacz co o co trze i przesmaruj
  
 
Ja pozdejmowałem wszystko i popsikałem Wd40 i po problemie. Ustało skrzypienie czy tez ciężkie ich poruszanie się.
  
 
a jeśli klamka od strony kierowcy jest tak wyrobiona? nie otwiera drzwi od razu tylko podnosi się trochę ten plastik klamki i dopiero następuje otwarcie drzwi? sprężyna?
  
 
Cytat:
2010-03-01 16:58:16, Yunior pisze:
a jeśli klamka od strony kierowcy jest tak wyrobiona? nie otwiera drzwi od razu tylko podnosi się trochę ten plastik klamki i dopiero następuje otwarcie drzwi? sprężyna?


Nie nie, wszystkie klamki otwierają drzwi, ale skrzypią przy tym jak stara radziecka wersalka
  
 
Cytat:
2010-03-01 16:58:16, Yunior pisze:
a jeśli klamka od strony kierowcy jest tak wyrobiona? nie otwiera drzwi od razu tylko podnosi się trochę ten plastik klamki i dopiero następuje otwarcie drzwi? sprężyna?


Nie nie, wszystkie klamki otwierają drzwi, ale skrzypią przy tym jak stara radziecka wersalka.
Nie podoba mi się, że to całe boczki od środka trzeba ściągać. A można tym WD40 pod klamką popsikać? Pomoże coś?
  
 
kto smaruje ten jedzie
  
 
Cytat:
2010-03-02 11:36:07, michno45 pisze:
kto smaruje ten jedzie


true true
  
 
mozna podniesc troche klamke i tym wezykiem co jest z wd40 wpsikac tyle ze z uczuciem i po sprawie.