Y32SE nie kreci. Zaplon sie wlacza, ale nie odpala.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich,

dzis rano nie moglem odpalic swojej omci z silnikiem Y32SE. Zaplon sie wlacza, ale jak przekrecam kluczyk aby odpalic silnik nic sie nie dzieje, nie kreci. Co to moze byc? Sprawdzilem obydwa kluczyki i to samo. Wczoraj wszystko bylo ok, a dzis rano nagle nie dziala.

Z gory dzieki za wszelkie wskazowki.
  
 
..Rozrusznik?
  
 
Zacznij od akumulatora i klem. Potem masa i rozrusznik.
pozdro
  
 
Sprawdź czy dochodzi prąd po przekręceniu kluczka do rozrusznika, jeśli nie, to trzeba sprawdzić stacyjke...
  
 
Cytat:
2010-03-10 08:45:52, GrzesiekK pisze:
Sprawdź czy dochodzi prąd po przekręceniu kluczka do rozrusznika, jeśli nie, to trzeba sprawdzić stacyjke...


Prędzej bym obstawił wybierak skrzyni. To na szczęście łatwo obejść w sytuacji awaryjnej, na złączce. Trzeba tyko ze schematu sprawdzić literki pinów
  
 
Dzięki za wasze wskazówki i na pewno z nich skorzystam jeśli następnym razem nie zostawię biegu na D i jak wtedy nie będzie chciał zapalić...

Okazało się, że zostawiłem auto noc wcześniej na D, a że wcześnie rano do roboty to nie zauważyłem, że był na biegu D. Do roboty pojechałem innym autem, a po robocie pierwsze co mi wpadło w oczy to dźwignia zmiany biegów ustawiona na D.
Z jakiegoś też powodu udało mi sie wyjąć kluczyk na D a nie powinien.
  
 

Ach te ranne zmiany.
Jak mieszkałem w UK i miałem czasem na 6 to zdarzało się, że nie pamiętałem jak do pracy autem dojechałem