Toyota Corolla Verso 2005 D4D nie odpala na ciepłym silniku

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam mały problem z Toyota Corolla Verso d4d 116km
Samochód gdy silnik jest ciepły nie może odpalić jak już wydaje się że odpalił bardzo trzęsie silnikiem. Na zimnym silniku odpala z lekkim kilkunastu sekundowym opóźnieniem.

Proszę o pomoc co z tym fantem zrobić, w czym ewentualnie tkwi problem gdzie ewentualnie podjechać w Krakowie aby ktoś to trafnie zdiagnozował .



[ wiadomość edytowana przez: omegav6 dnia 2010-03-30 10:39:07 ]

[ wiadomość edytowana przez: omegav6 dnia 2010-03-30 10:40:37 ]
  
 
Cytat:
2010-03-30 10:36:37, omegav6 pisze:
...Na zimnym silniku odpala z lekkim kilkunastu sekundowym opóźnieniem...


To ile minut go kręcisz ???
  
 
Miałem podobny przypadek w mojej previi.Okazało się że padł pierwszy wtryskiwacz.Ale musisz najpierw to zdiagnozować.Zacytuję ci radę Biga, która mi pomogła"Jak masz pompe z 2 zaworkami zielony i czerwony.to je wyjmij i wyplucz w nafcie,pokrec silnikiem na rozruszniku na wyjetych zaworkach okolo20sek tak aby paliwo wylewalo sie na zewnatrz.
Zaworki potraktuj pradem 12v czy cykaja.
Poskladaj ,jak nie pomoze to sam wiecej nie zrobisz.
Pompe mozesz sprawdzic nastepujaco...odpinajac kazdy z zaworkow na pracujacym silniku nie powinien zgasnac,jak rowniez na kazdym z nich powinien odpalic.
Jezeli po odpieciu kazdego silnik gasnie i nie zapala,to pompa sprawna a problem z wtryskami.
Jezeli na jednym odpietym zapala i chodzi a na drugim nie to problem z pompa lub zaworkami.
Na poczatek jednak zaloz wezyk igielitowy za filtrem i sprawdz czy nie leci za duzo powietrza-moze sie zapowietrzac na obsadzie filtra i objaw bedzie taki sam."
U mnie po odpięciu każdego z zaworków silnik natychmiast gasł.
  
 
Temat zamknięty, uszkodzony rozrusznik samochód jest juz w pełni sprawny.
  
 
Cytat:
2010-03-30 10:36:37, omegav6 pisze:
Witam mam mały problem z Toyota Corolla Verso d4d 116km Samochód gdy silnik jest ciepły nie może odpalić jak już wydaje się że odpalił bardzo trzęsie silnikiem. Na zimnym silniku odpala z lekkim kilkunastu sekundowym opóźnieniem. Proszę o pomoc co z tym fantem zrobić, w czym ewentualnie tkwi problem gdzie ewentualnie podjechać w Krakowie aby ktoś to trafnie zdiagnozował . [ wiadomość edytowana przez: omegav6 dnia 2010-03-30 10:39:07 ] [ wiadomość edytowana przez: omegav6 dnia 2010-03-30 10:40:37 ]


Trzeba sprawdzic ile rozrusznik kreci na odpietych wtryskach,a potem ile kreci na zapietych i jakie cisnienie paliwa na listwie common.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer