[MKVII] Schemat podłączenia OneTouchWindowRealy -PILNE - Strona 1.5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A masz el. szyby, czy zakładasz dopiero?

P.S wiem, że temat stary, ale przypominam że przekaźniki 5-pinowe z mondeo NIE DZIAŁAJĄ W DWIE STRONY!!! ich działanie jest dokładnie takie same jak tych 4-ro pinowych, a żeby działały trzeba zmostkować 2 piny (muszę sprawdzić które)
  
 
sprawdź proszę, mi też t potrzebne. Z góry śliczne thx !
  
 
A więc szyby el. mam fabrycznie a przekaźniki, które chcę podłączyć są 4-pinowe
  
 
Więc tak: żeby 5-pinowe działały, trzeba zmostkować piny 3 i 4, można to zrobić wewnątrz przekaźnika i mamy wtedy przekaźnik jakby 4-pinowy

slawcek zrób tak jak jest w schemacie, który podałem w drugim temacie (schemat podłączenia...).

Szukasz 2 przewodów które idą na silnik (koloru Ci nie podam, bo różniły się w zależności od rocznika), każdy przecinasz i wstawiasz w to miejsce one-touch. Pin 5 przekaźnika podłączasz w stronę silnika, a pin 3 w stronę przycisku (jak podłączysz na odwrót to nie zadziała). Na drugim przewodzie to samo (i z drugiej strony jeszcze raz to samo). Potem szukasz plusa po stacyjce i podłączasz do niego piny nr 2 przekaźników, a piny nr 1 łączysz z masą.

Ponoć 4 przekaźniki mieszczą się w tunelu przy biegach więc nie trzeba za dużo rozbierać