Spotkanie z Straza Miejska - wniosek do sadu:) - Strona 1.5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Widać że w Srocku inaczej jest. Policjant aby skierować sprawę do sądu musi mieć podstawę jaką jest własnie podpisanie odmowy przyjęcia.
  
 
Panowie,,dobry przykład,oglądacie UWAGA PIRAT na Tvn-ie??
Czy tam któryś kierowca podpisywał odmowe przyjęcia mandatu???
tyle lat oglądam i już było paru artystów,którzy odmawiali przyjęcia i nic nie podpisywali.
  
 
Cytat:
2010-03-20 18:38:27, zigg pisze:
Może w każdym mieście inaczej interpretują prawo,u mnie się żadnej odmowy nie podpisuje. Tak samo jak złapie cię policja za prędkość,nie zgadzasz się z nimi,odbierasz papiery i aufwiderzein,a pózniej do sądu drepczesz. Zdrugiej strony to niezły burdel macie w Toruniu,,,zakaz parkowania-można parkować [ wiadomość edytowana przez: zigg dnia 2010-03-20 18:39:58 ]



Taka sytuacja ze oznakowaniem ma prawo wystepowac - mowie to jako przyszly egzaminator Bo na ulicy zarzadca drogi moze wyznaczyc jakies miejsce do parkowania pomimo ze na jej calej dlugosci obowiazuje zakaz-tak stanowia przepisy, a nie SM. Problem w tym ze trzeba miec rozum aby to umiec stosowac, a SM widzi tylko znaki pionowe, bo dla niego ta linia nic nie znaczy, a dla innego pionowe znaki sa wazniejsze niz poziome Usmialem sie z tego i polecilem im czytac "prawo drogowe"


[ wiadomość edytowana przez: luckyboy dnia 2010-03-20 18:51:19 ]
  
 
Palikot powinien tym się zająć,przeca jest szpecem od tropienia absurdów
  
 
Cytat:
2010-03-20 18:49:56, zigg pisze:
Palikot powinien tym się zająć,przeca jest szpecem od tropienia absurdów



Po jutrze mogę pójść, mam jego biuro blisko
  
 
A czy kiedy kolwiek na TVN Turbo pokazane było jak wypisują wniosek ?? zawsze kończy się głupim komentem narratora i tyle. A jak przyjmujesz mandat to tez się nie podpisujesz ?? k...a ludzie zastanówcie się.
Mam kolegę w drogówce właśnie napisałem do niego sms-a oto treść:

"Jak ktoś odmawia przyjęcia mandatu i sporządzasz wniosek do sądu to trzeba się podpisywać ??"

oto odpowiedz:

"zależy czy zostanie przesłuchany na miejscu czy wręczają wezwanie na komendę w celu przesłuchania. Podpisać zawsze coś trzeba"

i drugi sms :

"Na miejscu podpisać może mandat. A jak do sądu to wezwanie do komendy, albo protokół przesłuchania osoby podejrzanej o popełnienie wykroczenia, a czasami też pouczenie osoby podejrzewanej"

Chyba jasno wyjaśniona kwestia
  
 
Ja na twoim miejscu wystąpiłbym z wnioskiem o ukaranie funkcjonariuszy za nieznajomość przepisów ruchu drogowego, nadużycie władzy, nieuzasadnioną próbę nałożenia mandatu, twoją stratę czasu (wzywanie do zdjęcia blokady) - jak raz ktoś im łapki przetrąci, to na przyszłość pomyślą 2 razy.

Z 2 strony - 2 razy więcej myślenia idioty może dać jeszcze 2 razy gorszy wynik
  
 
Cytat:
2010-03-20 19:25:54, Pre100n pisze:
Ja na twoim miejscu wystąpiłbym z wnioskiem o ukaranie funkcjonariuszy za nieznajomość przepisów ruchu drogowego, nadużycie władzy, nieuzasadnioną próbę nałożenia mandatu, twoją stratę czasu (wzywanie do zdjęcia blokady) - jak raz ktoś im łapki przetrąci, to na przyszłość pomyślą 2 razy. Z 2 strony - 2 razy więcej myślenia idioty może dać jeszcze 2 razy gorszy wynik



Dobrze ten czlowiek mowi, dajcie mu wina Orientujesz sie do kogo i jak mozna wystapic bo nie znam obowiazujacych procedur. Nie jestem zadziorny, ale byli aroganccy i opryskliwi, nawet do goscia postronnego co ogladal sytuacje pytali "czy dac panu krzeslo do ogladania"? Chamstwu trzeba ukrecic leb


[ wiadomość edytowana przez: luckyboy dnia 2010-03-20 19:40:21 ]
  
 
Rzecznik Praw Obywatelskich - z tym że to nie będzie ani łatwe, ani szybko, ewentualnie Komendant straży miejskiej - wtedy mogą zostać ukarani dyscyplinarnie.
  
 
Cytat:
2010-03-20 20:32:25, Pre100n pisze:
Rzecznik Praw Obywatelskich - z tym że to nie będzie ani łatwe, ani szybko, ewentualnie Komendant straży miejskiej - wtedy mogą zostać ukarani dyscyplinarnie.


Kiedyś pisałem do Rzecznika Praw Obywatelskich za pomocą strony internetowej, odpowiedź dostałem w przeciągu miesiąca. Dostałem odpowiedź listownie, pokazana w urzędzie sprawiła cuda.
  
 
Witam, nie wiem dokladnie jak to jest w Strazy Miejskiej, wiem jak w Policji - nic nie podpisujesz zadnej odmowy przyecia mandatu - oswiadczasz to ustnie, a potem wzywaja cie na komisariat jako obwinionego o wykroczenie na przesluchanie

jesli chodzi o skarge na Straznikow to proponuje skarge do Komendanta Strazy Miejskiej - oni rowniez maja obowiazek udzielic ci odp. na twoje pismo - wtedy ew. kara moze ich spotkac szybciej niz w przypadku skargi do RPO - owszem odpisza ci na pismo ale procedura bedzie dluzsza - korespondencja miedzy RPO a SM, postepowanie wyjasniajace itp

a tak przy okazji - znasz nazwiska/ numery sluzbowe owych Straznikow??

  
 
Cytat:
2010-03-21 08:38:43, Justyska pisze:
Witam, nie wiem dokladnie jak to jest w Strazy Miejskiej, wiem jak w Policji - nic nie podpisujesz zadnej odmowy przyecia mandatu - oswiadczasz to ustnie, a potem wzywaja cie na komisariat jako obwinionego o wykroczenie na przesluchanie



Tez tak mialem pare razy - nigdy nic nie podpisywalem
  
 
Dokładnie to samo pisałem wcześniej o czarnych,ale cóż...nie chce się z nikim kłócić.
  
 
a przecież tam jest kawałek dalej znak że postój płatny ??? zapłaciłeś
  
 
Znam dane personalne straznikow, zachowalem sobie kwitek z parkomatu, mam zdjecie z nim za szyba
  
 
Cytat:
2010-03-21 10:02:54, Marjan2281 pisze:
a przecież tam jest kawałek dalej znak że postój płatny ??? zapłaciłeś



Zapłacił czy nie - Straż Miejska nie ma nic do tego. Opłaty parkingowe to sprawa właściciela lub dzierżawcy terenu mającego podpisaną z miastem umowę o świadczenie usług i odpowiednią koncesję w tej dziedzinie. To firma świadcząca usługi parkingowe może wypisać "mandat" (choć nie do końca jest to mandat) i nałożyć karę za nieuiszczenie opłaty parkingowej. O blokadzie koła to już w ogóle SM może pomarzyć w takim wypadku.
  
 
Cytat:
2010-03-21 10:02:54, Marjan2281 pisze:
a przecież tam jest kawałek dalej znak że postój płatny ??? zapłaciłeś



Bedac w strefie platnego postoju nie mialem wyboru, zabraklo mi 45min do postoju za free

Jutro zanosze skarge do komendanta, moglbym tez do prokuratury ale nie bede hardcorem Poza tym powiadomilem mailem TVN ze jest ciekawy material do realizacji, moze zainteresuja sie tematem

Tak na marginesie:
art. 231 kodeksu karnego
§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.



[ wiadomość edytowana przez: luckyboy dnia 2010-03-21 19:26:29 ]
  
 
Cytat:
Tak na marginesie: art. 231 kodeksu karnego § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


też jestem za tym by psy trzymać w zamknięciu
  
 
Cytat:
2010-03-21 19:31:41, grzesiek127 pisze:
też jestem za tym by psy trzymać w zamknięciu



Bez przesady Nie mozna popadac w skrajnosci, ale trzeba tepic "chwyty z komunizmu"
  
 
Jeszcze parkometr stoi a debile wciskaja ze nie mozna parkowac! :/ Ale trafiles na wyjatkowych pajaców :/