[OGÓLNE] Pływanie auta na drodze

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Obywatele pomozcie, nie mam pojecia co jest grane.... Jade se spokojnie 40km/h, dodaje gazu (nieco wiecej) i okazuje sie ze samochod ma tendencje do jazdy z lewo, natomiast gdy przestane przyspieszac to ciagnie na prawo. Zauwazylem jeszcze ze jak jade sobie okolo 100 - 120km/h i wchodze w ostrzejszy zakret to samochod ma tendencje do ostrzenia zakretu (skracania promienia skretu). Myslalem ze to cos z tulejami wahacza ale nic nie stuka, wiec moze zamienic kola z przodu na tyl, ale nie wiem na ile to ma sens. Jezeli ktos mial podobny myk to prosze o wpis....

Pozdrowienia 4 ol


[ wiadomość edytowana przez: Miro dnia 2010-04-06 19:50:24 ]
[ powód edycji: dostosowanie tytułu do nowego regulaminu ]
  
 
Ja myślę, że mimo wszystko tuleje wahaczy do wymiany. Są zbyt miękkie, być może ktoś zmieniał na nieoryginalne lub co gorsza zmieniał całe wahacze nie nieoryginalne
  
 
hmmmm.....
Wahacze nie byly wymieniane, tuleje owszem, ale nie sadze zeby byly jakies nieoryginalne
  
 
Ja mam nieoryginalne tuleje z przebiegiem niecałe 10kkm i się jeździć powoli nie daje. Objawy bardzo podobne. Najgorzej jest przy zmianie pasa na drodze z koleinami – auto jedzie gdzie chce
  
 
No to az tak zle to u mnie sie nie jest, ale irytuje mnie to wiec musze to usunac.....
  
 
przy okazji się zapytam :

ile kosztują tuleje wahaczy do mk7 w tej chwili???
  
 
Jaki masz luz na kierownicy ? Masz wogole jakis ? jak tak to zajmij sie maglownica . . . ona w tym bedzie winna dosc duzo . . .
  
 
ewidentnie tuleje wachaczy
  
 
Na bank tuleje, choć miałem podobne objawy gdy miałem rozwalony sworzeń.
  
 
Cytat:
2006-01-03 15:25:03, matre22 pisze:
przy okazji się zapytam : ile kosztują tuleje wahaczy do mk7 w tej chwili???



35-40 zł - duża
15-20 zł - mała
  
 
wymień tuleje i sprawdź gałkę przy zwrotnicy bo pożegnasz sie z oponami w najlepszym wypadku
  
 
No zobaczymy... ale wykluczam maglownice, wszystki inne opisane przez Was przypadki sa realne :o)
  
 
Bylem na stacji diagnostycznej, okazalo sie, ze jest do wymiany duza tuleja prawego wahacza, jutro beda wymienione i bedzie po klopocie. Gratki tym, ktorzy trafnie strzelali
  
 
Cytat:
2006-01-05 14:39:24, tonik pisze:
Bylem na stacji diagnostycznej, okazalo sie, ze jest do wymiany duza tuleja prawego wahacza, jutro beda wymienione i bedzie po klopocie. Gratki tym, ktorzy trafnie strzelali



NO właśnie, to samo u mnie. Też nic nie pukało, nie stukało. Dziś pojechałem na warsztat i tuleja duża lewa i parwa do wymiany. A, że te są do wymiany, to po prostu wymieniam wszystkie, żeby dwa razy nie rozbierać.
Powiedzieli mi po 20 pln/sztukę, czyli za 4 tuleje 80 pln. Coś mi to za tanio cholera, mam nadzieję, że nie włoża mi chłamu. Natomiast wnerwia mnie, że padły po 54.000 przebiegu .
  
 
Ja mnialem identycznie w peugeocie 309 kiedy zrobil sie luz na zwrotnicy w miejscu gdzie w chodzi sworzen (poprostu byl on luzny i nieszlo tego przykrecic)
ale tuleje tez moga dawac takie same objawy.
Co do nie originalnych tuleji to bym powiedzial ze niema sie nic bardzo do sciagania o ile ktos nie wymienil tylko jednej lub moze sie juz zdarzyla sie wybic
  
 
Ja mam taki sam efekt. kupilem wahacze w czwartek a jutro juz wymieniam na nowe .Zakladam orginaly bo te co kupilem za 70 zl to nie da sie jezdzic. sciaga w lewo przy przyspieszaniu a w prawo jak puszczam gaz ale sie zalamalem ze kupilem taki chlam plus 60 zl geometria,ale coz uczymy sie na bledach
  
 
Cytat:
2010-04-05 16:16:37, oskar79 pisze:
...bo te co kupilem za 70 zl to nie da sie jezdzic...



prawie w cenie sworznia.
  
 
Przeczytałem tylko pierwszego posta, reszte pominąłem... Proponuję wymienić przednie wachacze łącznie ze sworzniami oraz tuleje tylnej belki... Sprawa będzie wtedy rozwiązana
  
 
Cytat:
2010-04-05 16:46:19, CKsrv pisze:
prawie w cenie sworznia.



to dwie duże oryginalne tuleje kosztują 8 dych a tu cały wahacz za 70zł.,no ale tak to jest jak się chce zaoszczędzić pare zł.
Kolego,jak tuleje to tylko oryginały,na tych elementach nie ma co oszczędzać

mała-17/szt.
duża-40/szt.

na tył-ok.65-70(lemforder)/szt.

[ wiadomość edytowana przez: zigg dnia 2010-04-05 17:06:32 ]
  
 
Ja kupiłem wszystkie 4 tuleje za 100zł+przesyłka. Pisało że oryginalne forda. Na razie jest ok i nic się złego nie dzieje