Głośniki. czy to ma sens? - Strona 51

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-12-29 18:44:11, jacek2107 pisze:
myślę o jakimś dobrym audio do ładneji tak czytam forum i wszyscy piszą o montażu głośników w tylnej półce i problemach i cięciem blachy,zawadzającą butlą gazu itp. A może by tak zbudować gotową półkę -skrzynię o wys.ok 20-25 cm z systemem dwudrożnym i zamontować ją za tylną szybą na półce oryginalnej!weszło by tam coś takiego-już patrzyłem!!co wy na to?


Jacek,sory,ale czy Ty jeździsz z tyłu,że na tyle chcesz montować głośniki?Jednym z najlepszych i najciekawszych rozwiązań samochodowego car audio jest dwudrożny,odseparowany zestaw ze zwrotnicami z przodu,a do tego dobry wzmacniacz czterokanałowy.W tym momencie każdy kanał wzmacniacza obsługuje jeden głośnik zapewniając (przy dobrej jakości sprzętu ofkors ) mocny,czysty dźwięk.Jeżeli dobrze dobierzesz woofery,będziesz mógł nawet zrezygnować z suba,bo basu bedziesz miał pod dostatkiem.A skrzynia z głośnikami na tylnej półce,sory,ale kojarzy mi się z takimi dresiarskimi maluchami-kolumna na tylnej półce i obowiązkowo napis Pioneer na tylnej szybie
  
 
Cytat:
2006-12-30 13:22:51, simon2107 pisze:
Jacek,sory,ale czy Ty jeździsz z tyłu,że na tyle chcesz montować głośniki?Jednym z najlepszych i najciekawszych rozwiązań samochodowego car audio jest dwudrożny,odseparowany zestaw ze zwrotnicami z przodu,a do tego dobry wzmacniacz czterokanałowy.W tym momencie każdy kanał wzmacniacza obsługuje jeden głośnik zapewniając (przy dobrej jakości sprzętu ofkors ) mocny,czysty dźwięk.Jeżeli dobrze dobierzesz woofery,będziesz mógł nawet zrezygnować z suba,bo basu bedziesz miał pod dostatkiem.A skrzynia z głośnikami na tylnej półce,sory,ale kojarzy mi się z takimi dresiarskimi maluchami-kolumna na tylnej półce i obowiązkowo napis Pioneer na tylnej szybie


zgodzę się z Tobą w 100% a chodzi mi o to że tych głośników to z przodu nie ma gdzie wsadzić!w drzwi nie wejdą,a poza tym mam już w drzwiach tylnych i nie jest to najlepsze rozwiązanie,wszystko wpada w wibrację i jest niefajnie!a tylna półka to też uważam że nie najlepsze rozwiązanie ale w takim razie gdzie-pod fotelami?
  
 
Cytat:
2006-12-31 00:41:49, jacek2107 pisze:
zgodzę się z Tobą w 100% a chodzi mi o to że tych głośników to z przodu nie ma gdzie wsadzić!w drzwi nie wejdą,a poza tym mam już w drzwiach tylnych i nie jest to najlepsze rozwiązanie,wszystko wpada w wibrację i jest niefajnie!a tylna półka to też uważam że nie najlepsze rozwiązanie ale w takim razie gdzie-pod fotelami?


Jacku,a obejrzyj sobie zdjęcia mojej ładzianki ze zlotu w Mikorzynie.
Tweetery mam w fabrycznych (dla MacAudio) kopułkach przy przednich słupkach-są łatwe do umocowania.A woofery mam w panelach z MDFu w drzwiach przednich-wierz mi tam jest miejsce nawet na głośniki 16 cm Poza tym metalowe elementy drzwi pod tapicerką mam wyklejone matami głuszącymi-w efekcie wszystko gra ładnie i nie ma rezonansu
  
 
Cytat:
2007-01-01 14:36:04, simon2107 pisze:
Tweetery mam w fabrycznych (dla MacAudio) kopułkach przy przednich słupkach-są łatwe do umocowania.A woofery mam w panelach z MDFu w drzwiach przednich-wierz mi tam jest miejsce nawet na głośniki 16 cm Poza tym metalowe elementy drzwi pod tapicerką mam wyklejone matami głuszącymi-w efekcie wszystko gra ładnie i nie ma rezonansu


no całkiem nieżle to wygląda i jeżeli mówisz że dobrze gra to fajnie!myślę też o elektrycznych szybkach z przodu i zastanawiam czy da się upchnąc w drzwi to wszystko +głośniki jeszcze!?
  
 
Cytat:
2007-01-01 21:21:24, jacek2107 pisze:
no całkiem nieżle to wygląda i jeżeli mówisz że dobrze gra to fajnie!myślę też o elektrycznych szybkach z przodu i zastanawiam czy da się upchnąc w drzwi to wszystko +głośniki jeszcze!?


Gra to nieźle,ale do ideału wiele brakuje.I tak głośniki nie nadązają z parametrami za możliwościami seryjnego wzmacniacza z odtwarzacza CD/MP3 i przy poziomie głośności vol>70 % nie da się już ich słuchać,bo za dużo zniekształcają dźwięk.To tylko dwudrożne Mac Audio za niecałe 200 zeta,bez zwrotnic i o średnicy zaledwie 13 cm.Dane są za to bardzo dobre (bodajże Dietza) kable sygnałowe z ekranowaniem,zmienione są końcówki-wbrew pozorom,wiele zależy od detali wykończenia Jeśli chodzi o elektryczne szybki,to myślę,że nie będzie to kolidować z głośnikami-jeden kabel wiecej,przy fabrycznej wiązce wchodzącej w drzwi przednie nie zrobi dużej różnicy
  
 
Witam!! super tapicetrczka zrobiona "simon2107" bym pokazal swoje dzielo ale nie wiem jak tu wstawic fotki

pozdor
  
 
Witam.
Mam zamiar wstawić jakieś audio do swojej siódemeczki
Co myślicie o takich głośnikach na tylną półke ??
JBL

Takie w fabryczne maskownice z przodu:
JBL

Mam także okazje kupić takie radio po niższej cenie niż podaje poniższa aukcja:
Canva

Prosiłbym o Wasze opinie na temat mojego wyboru, ewentualnie coś poradzić
  
 
Bez wzmacniacza to ci one nie zagraja zaciekawie natomiast ze wzmacniaczem nie musisz suba montowac.
w tylniej polce musisz fleksem dziury wywiercic i dac plyte moze byc z mdf przykrec ja paroma srubami do tej balchy na polce bo to musi byc sztywne takie glosniki sa mocne.
Natomiast w fabryczne miejsca nie ma sensu klasc tych mniejszych glosnikow bo za soba wokol siebie nie maja przestrzenie otaczajacej glosnik. powinnienes zastanowic sie nad dorobieniem w drzwiach miejsc na glosniki bo jezeli myslisz o takic glosnikach to pewnie chcesz zeby ladnie graly a same glosniki nie zagraja- potrzebne jest konstrukacja na wzor kolumn
  
 
Jeżeli chodzi o tylną półke, to mam zamiar wykonać nastepujący projekt:
Standardową półke mam zamiar zabudować i wygłuszyć. Dać stolarzowi do wykonania żeby robił mi kształtem taką jak standard tylko że wysoką żeby sie zrównałą z siedzeniami. Środek wytłumić materiałem wygłuszającym i tyle. Te w maskownicy mam zamiar włożyć w jakieś "donniczki" "puszki" z wygłuszeniem i też powinny grać. Drzwi zrobie sobie inym razem.
  
 
to zly pomysl - serio nie rob zabudowy na tylnej polce tylko zrob dziury w blasze glosnik musi oddychac a szczegolnie 6x9 cali mowie ci z bagaznikiem w ladnej bedzie fajny bas a z przodu nie baw sie w zadne donieczki nie bedziesz mial basu bedziesz mial takie pukanie wez zdejmij se obicie z drzwi z mdf zrob pierscienie przykrec ta dydkte jak nie jest przegnila dopasuj i git bedzie jak bedziesz chcial zrobic to na szybko bez perfekcji to ci zajmie to moze z caly dzien . Ale nie zapomnij o wzmacniaczu na samym radiu tote glosniki ci beda ladnie co najwyzej szeptaly


[ wiadomość edytowana przez: BA3_CCCP dnia 2008-01-24 21:04:09 ]
  
 
To sie wstrzymam do czasu aż sobie sprowadze coś takiego Kieszeń na drzwi i wtedy zamontuje całość ... Drzwi wygłuszyć czymś ??
  
 
Przywoziliśmy takie z Ukrainy koszt niewielki, jeśli będziemy jechaćto możemy przywieźć.. ale kiedy to będzie to nie wiem
  
 
Cytat:
2008-01-24 21:40:30, arii82 pisze:
Przywoziliśmy takie z Ukrainy koszt niewielki, jeśli będziemy jechaćto możemy przywieźć.. ale kiedy to będzie to nie wiem


Dzięki za chęci będe pamiętać, jednakże postaram sie jakoś to sprowadzić w szybkim czasie.
  
 
Siema,

A wie ktoś może dokładnie ile jest miejsca w drzwiach 110'tki na głośniki? Chodzi mi o głębokość montażu? Trzeba uważać z dobieraniem czy wszystko się zmieści?
  
 
o jakich miejscach mówisz?? w drzwi wchodzą podstawowe 13" najlepiej midbasy na podszybie przednie tweetery, w tylna półka nie jest niczym ograniczona więc głębokość głośnika nie ma znaczenia, ogólnie 110 jest dobrym autem pod zabawę z car audio
  
 
Ja tam bez problemu założyłem na tyłną półkę głośniki pioneera 6"x9" wcześniej wyciąłem z pleksy o grubości ok 0,5 cm taką samą półkę jak oryginalna przyłożyłem jedną do drugiej skręciłem wkrętami na wylot, wystające końcówki śrub zostału ucięte wyciąłem w niej dziury z zewnątrz przykleiłem wykładzinę zakupioną w sklepie z dywanami (całość wygląda bardzo estetycznie) następnie wyjąłem tylną szybę żeby podejsc do tej blachy która jest pod półką wyciąłem w niej odpowiednie dziury kanty po cięciach zostały oszlifowane i zakonserwowane półke włożyłem zapuszczając głośniki w bagażnik i muszę powiedzieć że efekt mnie zaskoczył. Czysty basik bez trzeszczenia półki i innych rzeczy. Z przodu głośników nie wstawiałem bo szkoda tapicerki na drzwiach(w ładnym czerwonym kolorze) Ot tak można mieć dobry dźwięk w swoim autku Nic trudnego.
  
 
mam pytanie do ludzi, którzy znają się na car audio.
mam takie głośniki w ładzie w półce:
http://allegro.pl/item449284502_sklep_boschmann_nowe_alum_glosniki_basowe_gw_fv.html
i radio JVC KD-S711R 4x40W
do tego także na półce 2 unitrowskie 10cm 25W i w przednich drzwiach średniotonowe.
pytanie brzmi, jaki wzmacniacz polecacie na te 2 głośniki co są w powyższym linku?
taki może być?:
http://allegro.pl/item443756016_wzmacniacz_boschmann_xr_888_gwarancja_faktura.html
a może wystarczy takie coś:
http://allegro.pl/item444302723_wzmacniacz_sygnalu_basowego_boschmann_esb_999x_gw.html
radio dobrze chodzi, z tymi głośnikami, ale jak są wyłączone basy , jak włącze to przygasa strasznie a jak puszczę głośniej to się wyłącza przy mocnym basie. wystarczy ten wzmacniacz basów? czy lepszy wzmacniacz?
  
 
To ze ci radio przygasa albo sie wylacza, moze byc spowodowane slaba masa. Sproboj znalesc jakas nie przerdzewiala srube, podlacz do niej kabel od masy radia i zobacz jak bedzie wtedy. Powinno pomoc.
  
 
U mnie siedzi radio pioneera 3900 no i jakiś czas temu zrobiłem pólke ze sklejki takie co to do szalunków betonowych używaja obiłem ja gądka i wsadziłem głosniki tekże pioneera elipsy o mocy 240 W. Z przodu zaś tam gdzie były oryginalne wsadziłem 10. Oczywiście był problem z montażem bo te so troche wieksze i maja inne mocowanie dlatego musiałem dorobic "adaptery" zeby je przykrecic na wkrety. No i powiem szczerze ze jest czysty dzwiek. mam tylko jeden problem z radiem, jak zrobie głośniej tak na pół skali (skala 45) to mi bezpiecznik pali, bo mam taki pomiedzy akumulatorem a radiem 2 amperowy. Moze ktos wie jaka jest przyczyna?
  
 
2 Amperowy to trochę chyba za mały. szczególnie jak masz mocne radio i chodzi ono pod obciążeniem.

Ja kupiłem wzmacniacz Blaupunkta taki na 800W i jestem zadowolony, i radio nie gaśnie. A co do Masy to przykręcona jest to kolumny kierowniczej pod deską rozdzielczą więc chyba wystarczająca