Głośniki. czy to ma sens? - Strona 52

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
tez mi strzelal bezpiecznik (masz na mysli ten rurkowy?) dokladnie w polowie skali (taka sama) wiec wymienilem go na wiekszy.Problem zniknali nic sie nie dzieje
  
 
Dzięki za porade, Spróbujemy z większym bezpiecznikiem. A co do radia to zbieram na wzmacniacz i tube no bo wiadomo jak to student zawsze biedny.
  
 
Witam! Przepraszam za odkop, ale nie znalazłem nowszego tematu poświęconego głośnikom. Ponieważ znalazłem na Forum sprzeczne informacje, chciałem prosić o krótkie odpowiedzi na kilka pytań (pacjent to 2107):

1. Czy w przednich fabrycznych otworach zmieszczą się głośniki o średnicy 10 cm?

2. Jakie największe głośniki zmieszczą się w tylnej półce bez cięcia blachy/ewentualnie z niewielkim rozpiłowaniem

3. Planuję taki zestaw audio:
Radio Pioneer DEH-2220UB, z przodu głośniki w seryjnych miejscach, z tyłu w półce to, co się zmieści. Żadnych zwrotnic, żadnych dodatkowych wzmacniaczy. Ponieważ jestem w temacie audio zielony, chciałem spytać, czego potrzebuję do montażu radia. Jakaś kostka? Czy instalacja w 2107 jest jakkolwiek przygotowana do dołączenia radia?

4. Jakie niedrogie głośniki moglibyście polecić tak, żeby pasowały w podane przeze mnie miejsca?

Pozdrawiam!

  
 
1) wejda, najwyzej bedzie trzeba troszke blaszke podgiac i wyciac maskownice pod tweeter.
2) z tylu - zadne ja upchnalem 16, ale cialem
3) kostki brak, musisz se podciagnac.
  
 
1) spokojnie wchodza 10 cm - nawet dwudrożne
2) nic nie wchodzi bez wycinania wzmocnienia po plastikiem.
3) taki zestaw bedzeei grał tak sobie. po pierwsze glosniki w desce skierowane sa w nogi co powoduje, ze dzwiek jest stłumiony. jezeli chcesz dobra granie to polecam wsadzic cos w przednie drzwi - bedzie trzeba wzmocnic boczki i jakos wygłuszyc ogolnie drzwi.

instalacji do radia nie ma. jezeli w tej ladzie nie bylo nigdy radia to czeka cie ciagniecie wszystkiego od zera lacznie z zasilaniem. polecam pociagnac zasilanie i mase prosto z akumuulatora - nie bedzie zaklóceń. instalacje do glosnikow z mozliwie jak najgrubszych kabli i najpeszej jakosci. kostke bedziesz musial stowrzyc sam - np. ze zwyklej kostki elektrycznej.

jak auto nie ma anteny to bedziesz musial zalozyc - tutaj trzba liczyc sie z robieniem dziury w budzie (dobry sygnał) albo w zderzaku - slaby sygnal.

jak sie uprzesz na wpakowanie 10 cm w deske (taz tak mialem) to bierz jakies dobre dwudrozne glosniki. ale pamietaj, ze te z duzym magnesem na 100% ci sie nie zmieszcza.
  
 
Lesiu, mieszcza sie - ale trzeba wyginac/ciac blache-szkielet kokpitu. Z tym graniem w nogi obszedlem temat podkladajac grube podkladki u dolu glosnika, po uprzednim wycieciu dziury w maskownicy. I tweeter wyszedl pod katem prostym.
Aha, z przodu tez warto jakies wytlumienie zapodac...
  
 
Adasiu , wiem, ze z tylca sie mieszcza, ale jak napisales trzeba dłubać. Nawet pamietam, ze niektórzy wpychali tam owale, ale wycinali sporo wzmocnienia.

Ja u siebie też starałem sie wypionować głośniki w desce, ale wtedy dzwiek zamiast w nigi szedł w deskę. Jak sie nie obrócisz - dupa zawsze z tyłu.

Aaaa i jeszcze jedno - z takim sprzetem i moca napewno za głośno nie pograsz
  
 
No to ja nie wiem co to za owale były Ja wyciałem może kawałki 5x5 cm.
  
 
Bardzo wszystkim dziękuję!
Planuję wrzucić takie głośniki: http://www.audiopioneer.pl/index.php/product/show/id/793
Kiedy stwierdzę, że grają za słabo, pójdę w zabudowę przednich drzwi. Antena będzie wyłazić przez budę. Grube kable, wszystko bezpośrednio do aku - to wiem. Bezpiecznik, kostka - już się dowiedziałem.

Kiedy wszystko poskładam, poinformuję o efektach.
Pozdrawiam!
  
 
E tam montuj takie z tyłu: http://www.audiopioneer.pl/index.php/product/show/id/67 grają świetnie a roboty na założenie nie jest wcale tak dużo
  
 
jeśli elipsy to tylko te:

http://allegro.pl/item1036430154_phase_cx_6_9_nowe_tylko_129zl_fakt_gwar_odss.html

to prawdziwa okazja cenowa za głośniki tej klasy