Głośniki. czy to ma sens? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2004-11-20 20:16:39, adasco pisze:
Leszek: jaki z tym problem? podginasz blachy i juz. Mnie weszy 10 z wieeelkim magnesem.



No mi właśnie nie chciały wejść takie z dużymi magnesami, ale Pablox je włożył w te afbryczne miejsca bez podginania
  
 
Cytat:
2004-11-21 09:52:29, MikeB pisze:
czyli zwrotnica


no wlasnie mowie. Nie wiem, jak prosciej wytlumaczyc...

BTW: jaki masz? ja mam 3,3
  
 
a ja mam pytanie
co sie moze stac z radiem jak ma wyjscie na głosniki z rezystancja 4 ohmy ,gdy podłącze glosnik 8 ohmowy


narazie nic sie niestalo ale wole jak cos zawczasu odłączyc
  
 
impedancja nie rezystancja.
stacsie nic nie powino, zagra ciszej. zalezy od wzmacniacza tez.
  
 
no wlaśnie tak pomyslalem póżniej i to impedancja a nie rezystancja ,rezystancja to jest opor elektryczny jednak za malo sie ucze tej elektrotechniki
  
 
Cytat:
2004-11-25 16:22:12, MUSEL pisze:
no wlaśnie tak pomyslalem póżniej i to impedancja a nie rezystancja ,rezystancja to jest opor elektryczny jednak za malo sie ucze tej elektrotechniki


Ja juz mam tego nauke za sobą
Poza tym, impedancja, to też pojęcie elektryczne - tylko to wartość zespolona
Nic sie nie stanie - jeśli wyślesz za mało mocy na głośniki - ale jeśli podasz wiecej mocy niż głośnik jest w stanie wytrzymać - to go spalisz
  
 
musialoby to byc dlugotrwale przeciazenie, nie impuls. Glosniki sa liczone z nadmiarem i to sporym.
gerelanie: jesli impedancja 2 razy wieksza, przyjmnij moc na pół....
  
 
generalnie...to jest tak,ze na pudelku od glosnika masz napisane - i z tym zawsze sie afiszuja - "Super glosnik 150Watt" ale niestety jest to jedynie maxymalny pik/impuls jaki mozna doprowadzic do glosnika, gdy poda sie wiekszy, to juz zajdą nieodwracalne zmiany - wiec czytajmy opis głośnika - ma napisane "Super glosnik 150Watt max mocy", a pod tym, gdzies tam z tylu "praca continuous = 50Watt" - Dlatego wzmacniacz najlepiej robic pod taką moc
  
 
zgoda. Ale i ten maxymalny PMPO jest czasem mocno przesadzony. I w obie moce (sinys i muzyczna) zmieniaja sie ze zmiana impedancji na wyjsciu wzmacniaza.
  
 
Chodzi Ci o nieliwniowość takiego głośnika jak myślę - no to prawda...wszystko zależy od firmy, która wykonała taki głośniczek. Poza tym - wychodząc ze wzmacniacza i potem przepuszczając to przez zwrotnice (czytaj filtry - zależy co chcemy i na jaki głośnik) to one nam obetną górę, dół, środek - co tylko chcemy) A dlatego moc max jest żeby wiadomo było kiedy juz naprawde przesadzamy, każdy wie przecież, ze głośnik to taki "rezystorek" ciepło gromadzone w nim gdzieś musi odejść
  
 
Cytat:
ciepło gromadzone w nim gdzieś musi odejść


w samochodzie w normalnych warunkach przegrzew raczej nie grozi.
  
 
Zalezy jak dbasz o akustyke Mi sie marzy przerobienie calego tylu i zrobienie kolumn ktore wmontowane beda w boczki (na ktorej bedzie polka) i będą stanowiły integralną całość - tzn. wygluszenie ich itp. itd. Narazie zdrowie zawodzi...ale projekty juz sa hehe
Poza tym...przegrzanie wchodzi w rolę, gdy za dużo będzie mocy podanej przez wzmacniacz i będzie długo cobie tak grał głośniczek - zresztą sam o tym piszesz
  
 
to kup glosnik o duzej srednicy cewki
wolniej sie grzeje...

zreszta mowiac sczerze - w zyciu nie zaralem glosnika ani koncowki, a robilem rozne kombinacje. U mnie z reguly leci zawieszenie membrany, i to dolne... czemu - nie wiem... za duzo rocka???
ale i na to jest sposob - co 1,5 roku z reguly mam nowe glosniki.
  
 
Wiem, hehe- ze bedzie sie wolniej grzal - takie sobie sprawilem, ale... boczki - miejsca na glosniki w mojej ładzi są takie jak ja mam same koła magnesów prawie hehe Wiec...przeróbka nieunikniona
A co do membran...zalezy z czego masz - moze jakas konserwacja?
A ja prawie wszystkiego słucham i niczego
Ale najbardziej lubie Tshaykowski'ego (chociaż nietylko )
  
 
Cytat:
2004-11-25 23:40:02, adasco pisze:
U mnie z reguly leci zawieszenie membrany, i to dolne... czemu - nie wiem... za duzo rocka??? ale i na to jest sposob - co 1,5 roku z reguly mam nowe glosniki.



Adasco to mam dla Ciebie rade, jak glosniczki maja rok to je sprzedaj, powiedz ze "nigdy ich nie katowales" i polowe ceny odzyskasz i bedzie kaska na nowe
  
 
Cytat:
2004-11-26 00:33:33, 1Bobo pisze:
Adasco to mam dla Ciebie rade, jak glosniczki maja rok to je sprzedaj, powiedz ze "nigdy ich nie katowales" i polowe ceny odzyskasz i bedzie kaska na nowe


No i widać tu "naszą" nardową uczciwość
  
 
adas adas adas adas
jak zbudowac dobra półeczke na głosniczki basowe 120W około 18cm srednicy????

dzielic nie dzielic? chyba nie ma sensu dzielic na 2 komory z cienkim przejsciem?

pozdro


[ wiadomość edytowana przez: arsen dnia 2004-11-27 16:25:22 ]
  
 
zrob najpierw jedna, zamknieta.
jak nie prtzypasi brzmienie ,zawsze zdazysz chlasnac dziury bassrefleksowe.
ja mam teraz zamknieta, ze starej... kolumny! Tylko front i glosniki zmienilem. I to malenstwo podoba mi sie bardziej niz wieliki basreflex.
ale- rzecz gustu, ja nie slucham techno, a rocka... wiec innego basu mi trzeba.
  
 
oczywiście że mają sens . Tak wogule co to za pytanie?? jak do malucha sie wstawia to czemu nie do łady ja miałem w ładzie radio do którego podłączyłem odtwarzacz mp3 i głośniki po 300 W ( w bagażniku ) jaki był super efekt i jakie robiłem zamieszanie moim żółtkiem (tak ją nazywałem )




sorki za błędy

[ wiadomość edytowana przez: hejba dnia 2004-11-27 21:09:03 ]

[ wiadomość edytowana przez: hejba dnia 2004-11-27 21:10:58 ]
  
 
a ja teraz skladam skrzynie bassowa głosnik juz jest troche maly ale srednica 20cm ale sie kiedys dorobie plyty sa jeszcze kupic zwrotnice i bedzie ok