Kontrolka poduszki powietrznej, Carina E

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Auto to Carina E XLi, 1.6 16V 96r.

Od niedzieli do soboty czyli wczoraj nie bylo mnie w aucie. Pogoda jak pogoda, kazdy wie. Upał niesamowity. No i przychodze do auta po takim okresie czasu, patrze, a na tablicy wskaźników świeci mi sie kontrolka pouszki powietrznej. Ludzik przypiety pasami i przed nim poducha powietrzna. CZerwona kontrolka. Najlepsze jest to, że w moim aucie nie ma poduszek. A po przekreceniu zaplonu, kontrolka znika i podczas jazdy sie nie świeci. Zajrzałem pod maskę, obejrzałem przewody te które widać. Prawdopodobnie jakieś spięcie w instalacji. Ktoś ma jeszcze jakies pomysły??

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2010-07-11 11:00:53, kleeb pisze:
Witam Auto to Carina E XLi, 1.6 16V 96r. Od niedzieli do soboty czyli wczoraj nie bylo mnie w aucie. Pogoda jak pogoda, kazdy wie. Upał niesamowity. No i przychodze do auta po takim okresie czasu, patrze, a na tablicy wskaźników świeci mi sie kontrolka pouszki powietrznej. Ludzik przypiety pasami i przed nim poducha powietrzna. CZerwona kontrolka. Najlepsze jest to, że w moim aucie nie ma poduszek. A po przekreceniu zaplonu, kontrolka znika i podczas jazdy sie nie świeci. Zajrzałem pod maskę, obejrzałem przewody te które widać. Prawdopodobnie jakieś spięcie w instalacji. Ktoś ma jeszcze jakies pomysły?? Pozdrawiam


To bylo jednorazowo czy teraz caly czas jak wylaczysz zaplon to swieca te kontrolki??
Co masz domontowane w samochodzie ,co wisi na obwodzie ACC czyli zasilanie akcesorii typu radio zmieniarka zestaw glosnomowiacy?Trzeba to powypinac na probe.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
świeci cały czas. na acc i na wyjętym kluczyku. dopiero jak przekrece zapłon, tzn zapalą się kontrolki abs, check engine, wykrzyknik w kółku, akumulator, to wtedy gasnie ta kontrolka.

na acc mam podłączone tylko radio. i to od poltora roku. myslisz zeby rozebrac konsole srodkowa i sprawdzic czy gdzies nie zwiera coś??
  
 
Cytat:
2010-07-11 18:28:51, kleeb pisze:
świeci cały czas. na acc i na wyjętym kluczyku. dopiero jak przekrece zapłon, tzn zapalą się kontrolki abs, check engine, wykrzyknik w kółku, akumulator, to wtedy gasnie ta kontrolka. na acc mam podłączone tylko radio. i to od poltora roku. myslisz zeby rozebrac konsole srodkowa i sprawdzic czy gdzies nie zwiera coś??


Wypnij radio z kostki zasilajacej moze radio puszcza slaby prad na acc.
Mozesz tez wyjmowac bezpieczniki po jednym i obserwowac kiedy zgasnie i ktory obwod szwankuje.
Mozliwe tez ze gdzies niema dobrej masy i cos sobie zamyka obwod przez deske.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
dzieki za rady...

pozdrawiam
  
 
sama zgasła zanim zacząłem się dobierać