Zgasł i niechce odpalić

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
dosłownie 2 godziny temu tuz przed bramą wjażdową , zgasł i niechce odpalicć 1,6GLI z instalacją gazową wtrysk zapłon czyli iskar że konia by zabiło w filtrze jest paliwo ,wszystkie złącza jakie były posprawdzane , i nic ani dychnie .Rano mam wyjazd a tu nić w zbiorniku 15 l etyliny i 35 L gazu jak ktoś miał coś podobnego to dajcie cynk
 
 
pompka pracuje bo wywala paliwo przez filtr iskra na świecy jest akumulator prawie pada a ta holera niechcde odpalić ,nie było to jak poldek z gaznikiem
od 97 roku pierwszy raz mi sie coś takiego zdarzyło
 
 
sprawdz wszystkie polaczenia przy ukladzie zaplonowym,szczegolnie czujnk na kole pasowym
  
 
Połączenie wporządku paliwo jest iskra , nie mam pojęcia wedle wszelki zasad powinien zapalić a tu kicha , ładuje akumulator bo nie mam już cztym kęcić
 
 
Ja miałem kiedyś cos takiego myślałem ze to pompa pojechałem do warsztatu przygotowany na spory wydatek bo pompa do 1.6 GLi nie jest tania a;e okazało sie że pompuje. Co sie okazało, poszedł mi jakis głupi przekaźnik, który umiejscowiony jest za schowkiem w środku. Koszt 11 zeta i odpalił od razu. te przekaźniki siadają często a jak są zrąbane to nie odpalisz
  
 
jest tdo tego ddojście ??? łatwe ?
 
 
zaraz ale pompke włącza bo słychać i daje paliwo , chyba że to przekażnik nie od pompy
 
 
Facet mi wsadził łape pod schowek wyskoczyły mu takie przekażniki było ich troche i sparawdzał jeden po drugim ale mi tez pompa ładowała paliwo
  
 
aha ok tnx za wszelkie rady
 
 
Jak go juz uruchomisz to daj znać co było
  
 
na pewno po to jest forum , ale jak na razie nic sprzawdziłem przekazniki według schematu jest dwa które nie śa oznaczoene typu klakson światła ,radio ito. mysle że to któryś z tych dwu nieoznaczonych na schemacie że nie pachac paluchów . skocze może na stacji paliw bo to niedziela coś takiego dostane . nawet jak nie pomoże to sie przyda na póżniej niewielki koszt
 
 
sluchaj,pod schowkiem sa 4 bezpieczniki jesli ktorys strzeli moze byc taki efekt,ale jest jeszcze jedna mozliwosc,bo skoro jest paliwo,jest iskra i wszystko co trzeba(powinien choc zakaszlec tymbardziej na gazie)to zobacz czy nie szczelil ci pasek rozrzadu,odkrec korek wlewu oleju,niech ktos pokreci a ty patrz czy pracuja zawory,ja juz taki przypadek mialem
  
 
paliwo 100% cały pojemnik na filtr w benzynie , pod schowkiem masz na myśli obok pasażera , bo w cześniej ktoś pisał o pod schowkiem są przekażniki a miałem je pod kierownica no troche niżej ae z tej strony. teraz ładuje akumulator, bo juz niemam czym kręcić cała noc prawie to i tak dobrze. Iskra na świecach jest pasek mieniałem jakieś 9000 km temu razem z kołami, ale sprawdze nawet nie kichnie ale odpalałem go i zbenzyny i gazu to samo dziwne , juz czepiam sie czego moge . te przekażniki sprwdziłęm wszystkie przez przekładanie pokolei do gniażda świateł wszystkie ok zostały te bezpieczniki tylko gdzie ich szukać ????
 
 
To ja od tego poldka . Zdążyłem sie zarejestrować na forum bo chyba tu zostane na dłużej . Pewnie to jakaś drobna sprawa , bo jak moduł to mnie bedzie ładnie kosztowac
dodam że zgasł mi na wolnych obrotach na gazie jak otweirałem brame , i jak dotąd nie odpaliłem .

[ wiadomość edytowana przez: dariQ dnia 2003-12-21 13:14:15 ]
  
 
Nie sądze żeby to był moduł chociaż ...
Jeżeli masz Abimex to jego objawem jest to ze pali na dwóch garach więc może nie
  
 
hmm..........no to wlasnie moglo by byc od paska,zaluzmy ze sie urwal,zawory ssace sa otwarte i cisnienie wywala paliwo wpuszczone przez wtryskiwacz do gory czyli do filtra paliwa,a te bezpieczniki sa za schowkiem przy przekaznikach(jesli twoj poldi to gli ale nie plus)
  
 
tak to Polonez 1,6GLI przed samym plusem ale silnik już pierwszych plusów z zaworami na olej. Sprawdze jeszce jak piszesz . moze byc pasek
  
 
widzialem juz poldka w ktorym na nowym pasku zerwaly sie 4 zemby i koniec jazdy,obiawy byly te same
no a jesli masz i benzyne i gaz, i ani na bezynie ani na gazie nie pali to ja stawiam na uklad zaworow.mozna by szukac np w aparacie wtryskowym(regulator cisnienia paliwa)ale wtedy powinien palic na gazie,sciagnij najlepiej pokrywe zaworow i zobacz czy wszystko jest ok,mogl tez np wyskoczyc popychac zaworow
  
 
tak mam mechanika sąsiada sprawdziliśmy potwierdza pasek niechodza popychacze, myśle że nić nie pogieło w środeczku dzieki za zainteresowanie pozdrówko dariQ
  
 
moge powiedziec? A NIE MOWILEM
swoja droga jesli wszystkie twoje ziomale sa tacy jakich poznalem bawiac sie(ostro) w Hrubieszowie torespect dla Ciebie
ale tam popilem