[proffesor] Czas sie przebudzić z zimowego snu - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie lepiej było dobrać jakieś ringi CCFL?
  
 
próbowałem dobrać ale nie ma takich rozmiarów a jeśli są to cena taka że

a jeśli chodzi o bezczeszenie moretów to one nie są oryginalne dowiedziałem się dopiero jak je dostałem reflektory mijania są od żuka, całe ramki są wylane z laminatu i nie ma na nich napisu (morette)
  
 
Powiem Ci że to diody to ciężka sprawa. W takim sensie że szybko przestają świecić. Niby są elastyczne ale u mnie po takim zwinięciu jak u Ciebie powoli gubiły kontakt. Ale może u ciebie będzie inaczej
  
 
Cytat:
2011-05-17 14:11:41, proffesor pisze:
... a jeśli chodzi o bezczeszenie moretów to one nie są oryginalne dowiedziałem się dopiero jak je dostałem reflektory mijania są od żuka, całe ramki są wylane z laminatu i nie ma na nich napisu (morette)


nie chodzi o przedmiot, ale o to jak będzie wyglądał...bez względu, czy ori, czy nie...
A takie ledy to mi się nie podobają, ale ważne, że Tobie będą. Wg mnie będą też słabo widoczne przy włączonych światłach...
Nie boisz się, że Ci się rozgrzeją Ledy za bardzo od odbłyśnika?
  
 
wydaje mi się, że ledy są zamontowane w reflektorach drogowych ... a z nich specjalnie często się nie korzysta.
  
 
Cytat:
2011-05-17 15:06:52, Pre100n pisze:
wydaje mi się, że ledy są zamontowane w reflektorach drogowych ... a z nich specjalnie często się nie korzysta.


będą także w mijania jak napisał autor projektu...
  
 
Możesz wrzucić fotkę jak to świeci? Bardzo mnie to ciekawi
  
 
Cytat:
2011-05-17 14:59:18, surec pisze:
nie chodzi o przedmiot, ale o to jak będzie wyglądał...bez względu, czy ori, czy nie... A takie ledy to mi się nie podobają, ale ważne, że Tobie będą. Wg mnie będą też słabo widoczne przy włączonych światłach... Nie boisz się, że Ci się rozgrzeją Ledy za bardzo od odbłyśnika?


zacznijmy od tego że ledy się nie grzeją a zobaczysz jak świeca jak światła dzienne jak dla mnie mocno podeśle fotki wieczorkiem
  
 
ledy same z siebie to nie ... ale są w obudowach z tworzywa sztucznego podatnego na wysoką temperaturę, którą emituje żarówka halogenowa w lampie.

PS.

Poza tym ledy się grzeją i to bardzo nawet śmiem twierdzić, że bardziej niż zwykłe żarówki, ale ze względu na inną technologię wytwarzania światła większość energii idzie w światło, a nie w ciepło. Wyobraźcie sobie jaką temperaturę osiągnęła by dioda led o mocy np 60W (tak jak typowa żarówka)



[ wiadomość edytowana przez: Pre100n dnia 2011-05-17 15:53:29 ]
  
 
Grzeją się bo to półprzewodniki, one nie świecą tylko emitują światło(nie świeci rozgrzany żarnik tylko półprzewodnik emituje fale widzialną dla oka ludzkiego).
Wiadomo jak każdy element czynny ma swój opór wewnętrzny, który powoduje że się grzeją.

LED-y dostępne w sklepach raczej ciężko znoszą warunki samochodowe. LED-y nie lubią zmian napięcia i wstrząsów.
W audi rozwiązali to tak, że montują LED dużej mocy o szerokich warunkach pracy(wysoka i niska temp). Są hermetyczni zamknięte. Starowane driverami stabilizującymi warunki pracy.
  
 
oto fotki które obiecałem




  
 
sorki za szczerosc, ale mnie sie nie podoba, zalatuje agro tuningiem
  
 
Nie kopie się leżącego ale zgadzam się z serverem,i do tego niesymetrycznie ułożone
  
 
Podpisuje się pod tym co napisał Seweryn.

Jak już chcesz ringi to spróbuj to:
Ringi home made
  
 
Zastosuj żarówki typu "xenon-look", np. Blue Vision, lub Night Breaker, bo żółta barwa żarówki gryzie się z białą barwą LED-ów.
Ocenie jak zobaczę 4 ringi na aucie, bo jeden rzeczywiście może wyglądać śmiesznie
  
 
światła długie używam raz na rok a w mijania mam ksenony wiec nie mam problemu

jeśli chodzi o symetrie tak specjalnie zrobiłem a dowiecie się wszystkiego jak zrobię pozostałe trzy

a jeśli cztery już zrobię i będzie wieśniacko wyglądało to zdejmę co tam spróbować zawsze można

[ wiadomość edytowana przez: proffesor dnia 2011-05-17 19:59:51 ]
  
 
Cytat:
2011-05-17 19:57:28, proffesor pisze:
światła długie używam raz na rok a w mijania mam ksenony wiec nie mam problemu jeśli chodzi o symetrie tak specjalnie zrobiłem a dowiecie się wszystkiego jak zrobię pozostałe trzy a jeśli cztery już zrobię i będzie wieśniacko wyglądało to zdejmę co tam spróbować zawsze można [ wiadomość edytowana przez: proffesor dnia 2011-05-17 19:59:51 ]



czyżby maska z "bedlukiem"?
  
 
Cytat:
2011-05-17 14:04:06, proffesor pisze:
Zostawiłem przerwę miedzy końcem a początkiem ledów i pod kątem przykleiłem w nocy będzie widać jak by miał bedluka



Czyli będzie "prawie" badlook
  
 
no można tak powiedzieć
  
 
Cytat:
2011-05-17 19:57:28, proffesor pisze:
światła długie używam raz na rok a w mijania mam ksenony..... [ wiadomość edytowana przez: proffesor dnia 2011-05-17 19:59:51 ]



Szacun za chęci, ale tak jak przedmówcy, mnie nie rusza.
Za to rusza mnie ten ksenon w zwykłej lampie, Bo sama myśl mijania sie z Toba póżną porą i przy opadach deszczu budzi we mnie agresje, pomyśl o tych co jada z naprzeciwka.