[MKV] Obieg powietrza-element do identyfikacji.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Z góry przepraszam jeśli rozpoczynam oklepany już temat.

Mój problem jest następujący:

Koło pedału gazu lekko u góry jest mały czarny cycek, który przekręca się o 90 stopni w gorę oraz w dół. Nie wiem do czego on służy, zauważyłem iż po przekręceniu w jedną ze stron tak jakby zamykał się obieg powietrza...

Możliwe, że do tego to służy? Proszę o pomoc.

Essi mk V 1,6 16v

[ wiadomość edytowana przez: ALLka dnia 2010-04-30 22:08:51 ]
[ powód edycji: Edycja tytułu. ]
  
 
tak to jest od tego, zauważyłeś że jak nim ruszasz to pokrętło się przekręca od nawiewu?
  
 
Kiedy zmieniam jego położenie to pokrętło (od temperatury) rusza się (góra, dół jakby chciało wyskoczyć), ale nie przekręca.



A takie mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zamykania lub otwierania obiegu, ma to jakieś szczególne znaczenie kiedy tego używać? Kumpel powiedział mi, że np. kiedy jadę przez jakąś wioskę czy coś w tym stylu i trolli to mogę sobie zamknąć i wtedy będę miał czyste powietrze, a tak to niczemu nie służy, prawda to??



  
 
to jest po to zeby nie parowaly szyby
poprostu nie zaciaga powietrza z zewnatrz tylko w obiegu jest to ktore masz w srodku
  
 
Cytat:
2010-05-02 14:19:15, tgkone pisze:
to jest po to zeby nie parowaly szyby poprostu nie zaciaga powietrza z zewnatrz tylko w obiegu jest to ktore masz w srodku


ale w mk5?
  
 
Ok, dzięki kolego pozostaje tylko metodą prób i błędów znaleźć, które ustawienie jest które, ale...

Zauważyłem u siebie, że nie ważne w jakiej pozycji owy cycek bym ustawił, jakby nie było różnicy, popsute ?




  
 
a masz klimatyzację?
i gdzie ten cycek jest?
  
 
Klimy, nie mam.


A cycek jest tu:

CYCEK



Widać pedał gazu, a obok jest wspomniany cycek.

[ wiadomość edytowana przez: mateush87 dnia 2010-05-04 17:29:42 ]
  
 
i widać też, że cycek jest połączony linką z dźwignią, a dalej z pokrętłem. Jak kręcisz pokrętłem, to poruszasz linką i cyckiem.