W którym miejscu mixer LPG ?? Carina E 2.0

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak mnie to zastanawia patrząc na moją instalacje,obecnie jest przed puszką rezonansową w gumie patrząc od strony filtra powietrza-silnik 2.0,czy przypadkiem nie powinien znajdowac blizej przepustnicy lub przy samej przepustnicy ??
  
 
u mnie jest za puszką
  
 
Za puszką filtra powietrza,to podobnie jak u mnie,troszke mi sie to nie podoba że cały przewód łaczący przepustnice z filtrem wypełnia się gazem,mam wrażenie że zamontowanie przy przepustnicy jest lepszym rozwiazaniem.
  
 
Cytat:
2010-05-03 13:12:00, far77 pisze:
Za puszką filtra powietrza,to podobnie jak u mnie,troszke mi sie to nie podoba że cały przewód łaczący przepustnice z filtrem wypełnia się gazem,mam wrażenie że zamontowanie przy przepustnicy jest lepszym rozwiazaniem.


Albo nie rozumiesz co sam napisałeś albo nie rozumiesz tego co ja napisałem bo najpierw piszesz że masz mikser przed puszką a jak ja piszę że mam za puszką to piszesz że masz tak samo i nie mylić puszki rezonansowej z obudową filtra powietrza
  
 
Rozumiem że u ciebie jest za puszka rezonansową czyli bliżej przepustnicy,a u mnie jest za puszką filtra powietrza czyli przed puszka rezonansową
  
 
No wreszcie się rozumiemy niewiem jakie są tego zalety i wady bo gazownikiem nie jestem ale wiem że mikser był wkładany na duży wcisk tzn. na siłe bo się nie mieścił ,tak sobie myślę że im bliżej przepustnicy tym lepiej ,jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi
  
 
Tez mi sie wydaje że czym blizej przepustnicy tym lepiej,napewno wypełnianie całej rury łaczacej przepustnice z filtrem powietrza gazem to nie jest zbyt dobre rozwiazanie.
  
 
Im bliżej przepustnicy tym lepiej. Już pomijam kwestię siły wybuchu przy napełnionej rurze gumowej ale chodzi też o bezwładność całego układu. Zanim rura się napełni odpowiednią ilością gazu, zanim to dotrze do cylindrów, zanim lambda to zobaczy i powie sterownikowi, to już dawno temu zmieniły się warunki i trzeba diametralnie zmieniać skład mieszanki
Pozdro.
  
 
jak chcesz to dam ci namiary na dobrych gazowników z warszawy
  
 
Chętnie namiar na dobrych gazowników przyjme no tez mi sie wydaje że jak najblizej przepustnicy ale z forum gazowego napisali że nie mniej niż 10 cm od przepustnicy,hmm.
  
 
to są okolice Ursusa ale będe jutro to zobacze dokładnie bo jeżdże na pamięć a ty w której dzielnicy mieszkasz ?
  
 
Okolice marsa-druga strona wisły ale jak dobry gazownik to warto pojechac.
  
 
Miałem zamontowany mixer na samej przepustnicy,tuż przed wlotem.Turbulencje które powstawały skutecznie zmuliły silnik i polecam sprawdzić to rozwiązanie u siebie.Ja osobiście byłem wściekły ze parę lat jeździłem tak zamulonym silnikiem.Objaw był odczuwalny na obu paliwach.
  
 
Powiedz gdzie teraz masz zamontowany mixer ?
  
 
Teraz mam wtrysk gazu a po wywaleniu mixera założyłem rurkę emulsyjną w miejscu puszki rezonansowej.Wywaliłem puszke i wsadziłem korek z rurką doprowadzającą gaz.Osiagi silnika znacznie lepsze,brak dławienia na benie ale trudna regulacja dawki gazu.
  
 
ulica różana w opaczy odchodzi od ryżowej