Montaż kamery cofania do TNS700 w avensis T25

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie

kopałem troszke forum i nic nie znalazlem na temat dorzucenia kamery cofania do navigacji TNS700, a jak poszperalem jest taka mozliwosc:

jest troszke o podlaczaniu kamerki tutaj:
www.toyotaownersclub.com/forums/index.php?showtopic=77046


i tutaj - w dziale REAR VIEW CAMERA:
www.toyotanavi.hu/index_.html


na allegro mozna kupic taka kamerke za 350 zł wiec czemu nie sprobowac.
podaje temat do przemyslen i prosze o ozdew jesli ktos ten temat juz wałkował, bo mysle ze sprawa jest FAJNA I WARTA FUNTA KŁAKÓW, szczegolnie dla tych co zamiast czujnikow cofania, co fajenie jest opisane na tutejszym forum, moga zamontowac kamerke.

pozdrawiam i licze na odzew

a tutaj znajdziecie tylne panele do wszystkich typow navigacji TNS700, tzn od 9000 do 9010:

www.ae101.nl/fullmap/

i soryy, bo oklamalem was, ze kamerka kosztuje 350 zl, bo cena spadla do 329
allegro.pl/item1025508229_kamera_cofania_toyota_auris_avensis_corolla_rav4_i.html

zatem, co wiecie w temacie?

[ wiadomość edytowana przez: zawiszowiec dnia 2010-05-16 09:35:44 ]
  
 
Zakładałem kiedyś kamerkę w starym samochodzie (RAV-4 95r) z uwagi na brak widoczności przez tylną szybą (koło zapasowe na klapie). Kamerka nie była z górnej półki, nie pokazywała jakiejś odległości itp, sam obraz. Podłączyłem ją do radia samochodowego z wyświetlaczem. Podłączenie nie było trudne. Napięcie pociągnąłem z żarówki od wstecznego, przez co przy wrzuceniu biegu wstecznego automatycznie uruchamiała się kamerka. Od niej z kolei szedł jeden kabel sygnałowy tzw chinch, radio było przystosowane do kamerki więc posiadało wejście na ten kabel. Kamerkę wkomponowałem pod koło zapasowe. Odczucia? Mieszane. Na samą kamerkę ciężko jest cofać, jedyne co było dobre to to, że widziałem całą przestrzeń zaraz za samochodem i mogłem cofać na odległość mniejszą niż 10 cm od przeszkody, ale to jest kwestia przyzwyczajenia. Często miałem sytuację, że cofając koleś za mną trąbił z obawy, że wjadę do niego. Teraz nawet nie chce mi się przekładać tej kamery
  
 
Cofalem z kamera ,i twierdze ze to jest urzadzenie do dupy Tzn do kolonoskopii
Jak szybko nic nie widac przez tylna szybe?A kamera nie posiada wycieraczki, wiec musialbys ja co chwila przecierac z blota.Pozatym odleglosc zmienia sie nieproporcjonalnie ,obraz aberuje jak diabli,i jedyne co widac napewno to w co sie wlasnie przypierniczylo.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
U mnie akurat nie było konieczności przecierania jej z błota, może dlatego, że zaraz nad nią wisiało koło zapasowe. Oczywiście brudziła się, ale nie aż tak żebym nic nie widział. Szczerze mówiąc to teraz wiem, że bardziej opłacalne byłoby zainwestowanie w dobre czujniki cofania niż kamerę