Andrys , nowa 2107 w kubie , powrót do starych czasow ;-) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mysle ze mozna moze byc for. z tego co widzielm to japrosiej jest wlozyc do duzego fiata badz lady v6 z omegi B 3.0 lub 3.2 V6. ulatwione jest to ze skrzyni juz masz bo to tylni naped a wal trza skrucic i flansze pod glowke od mostu przespaac na wale. silnik ze scorpiaca to juz kiedys byl w polonezie caro kilka lat temu z tego co pamietam.
  
 
mega projet idz na całośc
k....a, ja też chcę miec garaż
  
 
Cytat:
2011-01-10 22:30:44, morphio pisze:
mega projet k....a, ja też chcę miec garaż


nie ty jeden stary, nie ty jeden!!
Andrys na wiosnę ma być gotowa, chcę zobaczyć ją w akcji
  
 
kolejne efekty pracy, pasowanie łożyska i dopasowanie sprzęgła z obudowami ( splanowane już na gotowo przed zespawaniem)






obudowa skrzyni biegow z 132 fiata z splanowana pod obudowe lanci kappy 3.0 tuz przed zamontoaniem i spawaniem



skrzynia zespawana juz jest ,po niedzieli kolejne zdjecia

teraz czas na zamontoawnie do auta polaczenie lap silnika z belka i buda.
  
 
Ciekawostka, juz jest silnik 2,9 z scorpio i to w klubie! 3zer twierdzi, ze jak ktos wsadzi v6 do lady, to niestety lada przestanie skrecac.
  
 
trza wziąść pod uwagę ze silnik v6 z kappy jest calutki aluminiowy i o 60kg cięższy od oryginalnego tylko, oraz będę zakładał zawieszenie od flanci dedry 2.0 turbo z m personami wiec będę mógł ustawic sobie pochylenie kol takie jak mi sie podoba. auto będzie używane najczęściej w driffcie i na wyścigi 400 metrów wiec skręcanie jest aż tak nie najwyższym priorytetem
  
 
jeżeli drift no to skręcanie jest Ci potrzebne.
  
 
Drift Lada! No to wyprzedziłeś moje plany
  
 
Ciekawi mnie jak ta skrzynia to wsjo wytrzyma - w sensie po takich przerobkach.Tu dokladnosc jest super wazna-szczerze watpie zeby bylo to spasowane jak trzeba.
W estonii ogladalem lade zrobiona na wyscigi na prostej, silnik 2.0 f/l tc, i skrzynia automat sportowy - flansza laczaca silnik ze skrzynia byla o 1mm przesunieta - zanim doszli do tego, rozwalili 2 skrzynie.
Flansza byla docinana laserem-dokladnosc 0,1mm.

L A D A 2 1 0 1 D R A G

Byc moze w tym przypadku nie bedzie az takich obciazen-szczescia zycze-chetnie bym zobaczyl to w akcji.A poniewaz jest juz pare potworkow w klubie-moze by zlota zrobic potworow? Poogladal bym z checia rozne pomysly-na zywo.

  
 
Krzysztof nie mowie ze nie poleci. szykuje sie na to ze moze byc z tym krucho wiec mam w zapasie 6 skrzyn biegow. u mnie nie ma takiej mozliwosci ze skrzynia jest o 1 mm przesunieta. (pasowane wszystko bylo na zasadzie "stalego walka i otworu" ( tuleje w wale korbowym i zblokowany walek sprzeglowy w skrzyni modelowej)

Przesuniecie walka sprzeglowego jest max. na poziomie tolerancji 0.2-0.4 [mm]. przy takiej tolerancji wydaje mi sie ze nie bedzie zbytnic "zgrzytow". budowalem razem z kolega flansze pod rozne skrzynie i wszstko zdawalo egzamin. mam nadzije ze tym razem tez tak bedzie.

Obudowa skrzyni biegow w budzie bedzie wzmocniona blacha 3 ka w celu zabezpieczenia przed ewentualnym wybuchem sprzegla tak aby nog nie pocielo.
  
 
skrzynia pospawana



jeszcze trza nad nią popracować ale już coś jest .
  
 
Cytat:
2011-01-17 22:54:42, andrys20 pisze:
skrzynia pospawana



Wygląda jak jakiś statek kosmiczny z gwiezdnych wojen w małej skali
  
 
kolejne zdjęcia z dzisiejszej i wczorajszej pracy.
wnetrze prawie cale wypatroszone oraz silnik ze skrzynia i rozrusznikiem tuz przed wsadzaniem silnika do dziupli






silnik wsadzony i jeszcze zawieszony oraz podparty lewarkami pod skrzynia biegow - wypoziomowany i wypionowany



silnik sam już wisi na poduszkach i wstępnie założona jedna głowica. druga narazie nie wchodzi bo przeszkadzaja rurki od nagrzewnicy;-(



widok od strony skrzyni biegow:



  
 
Dobra robota!!!
  
 
No,ladne cacko - podoba mi sie!
A jaki to w koncu silnik - z czego? bo chyba mi umknelo.
Ale faleczka-hmm, fajny wydech do tego-no, musi smigac to ladnie!
  
 
3.0 v6 Lancia Kappa 204 KM
  
 
Cytat:
2010-10-24 19:16:52, 3zeR_MDS pisze:
będzie ciekawie, trzymam kciuki


A jak ja napisałem ze wsadzę v6, usłyszałem ze moja lada nie będzie skręcać
  
 
Cytat:
2011-01-29 22:08:17, SzokoLada pisze:
A jak ja napisałem ze wsadzę v6, usłyszałem ze moja lada nie będzie skręcać




przestań wałkować jeden tekst w kółko bo nie mogę tego czytać. Zrób po swojemu i nie pytaj o zdanie innych. jeżeli Ci zależy to wsadź sobie nawet silnik od kutra torpedowego... I przestań ciągle najeżdżać na fryzjera. Powiedział swoje zdanie na ten temat. I należy to uszanować. Chyba nie odpisuje na twoje "zaczepki" bo mu ręce opadły od konwersacji z tobą...

Andrys robota super pięknie to wygląda.

Dziękuję dobranoc.
  
 
Cytat:
2011-01-29 23:14:41, Kuba2107 pisze:
przestań wałkować jeden tekst w kółko bo nie mogę tego czytać. Zrób po swojemu i nie pytaj o zdanie innych. jeżeli Ci zależy to wsadź sobie nawet silnik od kutra torpedowego... I przestań ciągle najeżdżać na fryzjera. Powiedział swoje zdanie na ten temat. I należy to uszanować. Chyba nie odpisuje na twoje "zaczepki" bo mu ręce opadły od konwersacji z tobą... Andrys robota super pięknie to wygląda. Dziękuję dobranoc.


Potwierdzam fakt, Andrys piekna robota, swietny pomysl. I zycze zeby tobie nie "doradzali" tacy fachowcy, jak mi.
Gdzies ogladalem filmik z Lada v6, tam dla wyrownania wagi tylne zawieszenie bylo od Alfy wraz ze skrzynia, jaj dobrze pamietam od Gullety, czy jakos tak.
  
 
w tym tygodniu prace zabardzo sie nie posunely, ladziara stoi i czeka na obecny tydzien.

Teraz musze troche skrzynie opuscic i podpore walu troche podniesc bo , przegub elastyczny laczocy wal ze skrzynia jest zabardzo napiety (za duzy kat przegiecia walu)

Bedzie trzeba tunel troche podniesc do góry tuz przy porzegubie elastycznym i nad podpora walu ,ale to juz nie problem.

Po zrobieniu tunelu bede musial grodź troszke przerobic bo rurka od wyplywu wody z silnika do nagrzewnicy wychodzi w zlym miejscu prosto w nagrzewnice ;-(. dobrze ze glowica ma brok wkrecany w innym miejscu w glowicy wiec bedzie mozna bez problemu przesunac wyplyw , troszke podciac gradz , pospawac nowy tunel , i automatycznie zrobi sie miejsce dla czujnika lolozenia walka rozrzadu.

zdjecia z zalozonej drugiej glowicyna szybko wieczorem