AvtoVAZ kończy produkcję 2104...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco


Rosyjski producent samochodów AvtoVAZ przerwał swoją serię kultowych samochodów Lada Classic, według komunikatu prasowego na stronie internetowej firmy.

Więcej w linku:
www.en.rian.ru/russia/20120917/176010998.html

Trzeba będzie opić tą smutną wiadomość w sobotę.

  
 

Tak tak, wczoraj złożyli i Iżevsku ostatnią 2104.
  
 
a to wszystko pomimo,że classic był jednym z najpopularniejszych aut w rosji. wszystkiemu winien jest renault który jeśli się nie mylę ma większość udziałów i będzie teraz uszczęśliwiać rosjan plastikowymi wynalazkami co rozsypią się po wyjechaniu poza moskwę.

słyszałem, że mają również plany zakończenia produkcji nivy i zastąpienie jej podobną "terenówką" na podzespołach dacii duster.
Paranoja.
  
 

modernizować klasyki nie było już jak, no dali bezpieczeństwo bierne.. ale czynne nie ma sensu, bo nadwozie nie ma takiej konstrukcji aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

o ile silnik zmodernizowali, dali wtrysk ( i przepływomierze bosch, które siadają jak wszystkie inne, vivat gaźnik !! ) to reszty już nie dali radę.

teraz prędkość inne, auto "twarde" i życie zmusiło do zmian.


nowa "klasyka" teraz jest oczkiem w głowie Lady - Granta.
Skrzynie biegów -automat- w Grancie ostatni reklamują
Wesoła reklama zaraz poszukam - niestety nie ma jeszcze na YT (dosłownie kilak dni dopiero reklama w TV poszła)

1.6 16V. 97 koni, klimatyzacja, poduszki przednie.. automat .. za 38 tys zł , dla mnie bomba
Zawieszona dość wysoko, optymalna dla roboczej klasy i młodzieżówki krajów byłego bloku CCCP.



Rosjanie zuchy, maja swoją narodową markę i ja rozwijają, brawo !!

jazda testowa po torze Lada Granta Automat
  
 
tylko ten napęd na koła przednie dla mięczaków
  
 
No taki smutny koniec...Wkrótce samochód marki Łada odróżnimy od Dacii tylko po znaczku na atrapie .
Z drugiej strony to i tak niebotycznie długo jak na obecne czasy ją produkowano, zgodnie z zasadą tak jak i u nas w Polsce "po co poprawiać jak jest dobre?"
  
 
Cytat:
2012-09-18 12:09:34, rafal125p pisze:
tylko ten napęd na koła przednie dla mięczaków



no niestety.. przedni napęd.

ciekawy koncept zaprezentowali inżynierowie z Toljatti. Ładnie wygląda i dobrze jeździ.
Klik klik