Kontrolka ABS Carina E

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Od paru dni zapala mi się kontrolka ABSu. Po uruchomieniu silnika gaśnie razem z innymi, by zapalić się po przejechaniu kilkudziesięciu metrów. Czy możliwe że któryś z czujników jest zabrudzony, bo sytuacja pojawiła sie po przejechaniu dość zabłoconą drogą. Byłem na myjce, ale problem nie zniknął.
Niestety ciężko u mnie z dostępem do jakiegoś podnośnika.

Wszelkie spostrzeżenia i pomysły mile widziane
  
 
Odczytaj kody
  
 
W takim razie uzbrojony w kabelek zasiądę do odczytywania błędów. Mam nadzieję się połapać w tym kodzie świetlnym
  
 
Poszedłem do auta, zrobiłem wszystko według opisu i kontrolka ani razu do mnie nie zamrugała Chyba będę musiał przejechać się do warsztatu.
  
 
E1 i Tc nie zamrugało ??
Pozdro.
  
 
Cytat:
E1 i Tc nie zamrugało ??



Poszedłem jeszcze raz i zamrugało Dzięki Perzan.
Pokazało błąd 31 (trzy mrugnięcia, przerwa i jeszcze jedno). Czyli czujnik prędkości koła pzredni prawy.

Czy jakieś zabrudzenie może mieć wpływ na działanie tego czujnika? Czy mam się już szykować na wydatek
  
 
podpinam się ,wywala mi kod 35 co mam sprawdzic?
  
 
Cytat:
2010-05-13 21:29:50, bartplus pisze:
Poszedłem jeszcze raz i zamrugało Dzięki Perzan. Pokazało błąd 31 (trzy mrugnięcia, przerwa i jeszcze jedno). Czyli czujnik prędkości koła pzredni prawy. Czy jakieś zabrudzenie może mieć wpływ na działanie tego czujnika? Czy mam się już szykować na wydatek


Teraz to trzeba miernik do lapy i zmierzyc rezystancje czujnika i napiecie pomiarowe z instalacji.I ustalic czy prawy czy lewy,bo nierzadko sie okazuje prawy lewym.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2010-05-13 22:41:53, Bigelektron pisze:
Teraz to trzeba miernik do lapy i zmierzyc rezystancje czujnika i napiecie pomiarowe z instalacji.I ustalic czy prawy czy lewy,bo nierzadko sie okazuje prawy lewym.



Taki elektronik to już nie jestem Ale pogadam jutro z kolegą, który miał podobne przygody z czujnikiem ABSu w swoim BMW 7 i samodzielnie go sobie wymienił. Jak nie to czeka mnie wizyta w jakimś warsztacie.
  
 
Cytat:
2010-05-13 22:54:14, bartplus pisze:
Taki elektronik to już nie jestem Ale pogadam jutro z kolegą, który miał podobne przygody z czujnikiem ABSu w swoim BMW 7 i samodzielnie go sobie wymienił. Jak nie to czeka mnie wizyta w jakimś warsztacie.

tylko w BMW & to czujniki nie maja rezystancji bo sa hale z ukladami wewnatrz ,a w twoim aucie sa zwykle cewki 1,2 kohm

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Ja zobaczyłem cene czujnika w sklepie - 450 zł to mi sie ciepło zrobiło.
  
 
Odwiedziłem dziś elektryka i okazało się, że przewód czujnika był uszkodzony, sam czujnik okazał się sprawny. Ufff udało się uniknąć poważnego wydatku.
  
 
puk ,puk
  
 
Cytat:
2010-05-20 06:56:46, profesorr pisze:
puk ,puk



Kto tam ?

Harcerze...





[ wiadomość edytowana przez: Perzan dnia 2010-05-20 12:02:57 ]
  
 
Cytat:
2010-05-20 11:59:52, Perzan pisze:
Kto tam ? Harcerze... [ wiadomość edytowana przez: Perzan dnia 2010-05-20 12:02:57 ]



ale ja mam 35
  
 
Cytat:
2010-05-21 22:57:13, profesorr pisze:
ale ja mam 35



Wiedziałem, że tak będzie
A wystarczy oba wątki do początku/końca przerzucić
U mnie oba maj raptem po 2 strony każdy ...
Ech...
Pozdro.
  
 
Cytat:
2010-05-22 02:14:52, Perzan pisze:
Wiedziałem, że tak będzie A wystarczy oba wątki do początku/końca przerzucić U mnie oba maj raptem po 2 strony każdy ... Ech... Pozdro.




wiem,wiem już tak zrobiłem ale Twój foch bezcenny za resztę zapłacę kartą