[MKVI] 1,6 16V Popychacze

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, od dluzszego czasu klekotaly mi popychacze, ostatnio chyba poddal sie juz do konca bo silnik zaczol cykac (zawor klepie). W zwiazku z tym mam pytanie.
Czy popychacze trzeba wymieniac kompletami, czy mozna wymieniac pojedyncze? Jesli tak to jak ocenic wizualnie czy popychacz jest zuzyty czy nie? Nie mam zamiaru sciagac pokrywy 10x i wymieniac po jednym na chybio trafil i czekac az klekotane ustanie.
  
 
Cytat:
2010-05-22 10:56:50, Tikavi pisze:
Witam, od dluzszego czasu klekotaly mi popychacze, ostatnio chyba poddal sie juz do konca bo silnik zaczol cykac (zawor klepie). W zwiazku z tym mam pytanie. Czy popychacze trzeba wymieniac kompletami, czy mozna wymieniac pojedyncze? Jesli tak to jak ocenic wizualnie czy popychacz jest zuzyty czy nie? Nie mam zamiaru sciagac pokrywy 10x i wymieniac po jednym na chybio trafil i czekac az klekotane ustanie.


teoretycznie po sciągnieciu pokrywy te zuzyte nie trzymające oleju powinny byc miekkie po naduszeniu np. srubokrętem.
Ponad to mozesz odłuchac poktywe ale najlepiej wymienic wszystkie
  
 
Tylko ze wymiana wszystkich wiaze sie dla mnie z dosyc duzym kosztem. Jednorazowy wydatek 16x25zl to dla mnie sporo zwazywszy ze pracuje tylko dorywczo.

E: Wymienia sie sama szklanke czy cos jeszcze? Bo na allegro widze tylko to.

[ wiadomość edytowana przez: Tikavi dnia 2010-05-22 11:09:21 ]
  
 
tylko popychacz i to jest drogo ,ja mam do kupienia 16 x 87
  
 
Ale ty nie zarabiasz ~600zl miesiecznie przy dobrych wiatrach. Ew. moglbym teraz kupic 8, a w wakacje jak wpadnie wiecej kasy to kupic kolejne 8.
  
 
Cytat:
2010-05-22 11:34:54, Tikavi pisze:
Ale ty nie zarabiasz ~600zl miesiecznie przy dobrych wiatrach. Ew. moglbym teraz kupic 8, a w wakacje jak wpadnie wiecej kasy to kupic kolejne 8.


mniejsza o to ,poszukaj od kogoś dobrej uzywki,sam dałem ciala bo z głwoicy wywaliłem która lezy
  
 
Kompletu uzywanych? To ma jakis wplyw na prace silnika jezeli nie wszystkie sa rownomiernie zuzyte?
  
 
Cytat:
2010-05-22 12:47:04, Tikavi pisze:
Kompletu uzywanych? To ma jakis wplyw na prace silnika jezeli nie wszystkie sa rownomiernie zuzyte?


tak ,silnik może nie rozwijac pełnej mocy ponieważ popychacz nie otworzy w pełni zaworui kilka ps moze byc na łące
  
 
Oki, czyli teraz poszukam dobrych uzywek za niewygorowana cene, a po wakacjach(Wydatkow od ...., remont pokoju, wpisowe i czesne za pierwszy semestr studiow zaocznych, blacharz, wyjaz) dorzuce do wydatkow komplet popychaczy nowych.