Kupno Lady!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich,
od dłuższego czasu przymierzam sie do kupna samochodu i rozwazam kupno Lady; w zwiazku z tym mam kilk pytan dot tej marki:
Przede wszystkim, który model jest lepszy 2107 czy Samara? Co do nast parametrów tych samochodów:

1) najważniejsz jest cena zakupu i ekonomiczność pojazdu, tak wieć ile srednio pali Lada 2107?
2) co z dynamiką pojazdu, przyspieszeniem?
3) bezpieczenstwo z LPG i pojemność bagażnika, możliwość powiekszenia wielkości bagażnika
4) czy częsci są drogie i łatwodostępne, czy można samemu naprawiac Lade?
5) co z fabrycznym zabezpieczeniem przed korozja i zawieszeniem pojazdu

Jednym słowem: CZY LADA JEST DOBRYM SAMOCHODEM NA POLSKIE DROGI?

Pozdrawiam wszystkich
 
 
witam
lade polecam, osobiscie wole 2107 ale glownie ze wzgl na wyglad. ale nie tylko. lubie naped na tyl. moge powiedziec jak moja sie sprawuje:
pali malo (n trasie 6l na 100)
miasto tak 7-8
naprawialnosc we wlasnym zakresie 100%
czesci tanie i ogolnie dostepne.
gniotsa nie lamiotsa
duzo jezdze (ogolem mam doswiadczenia z lada 2107 od 14 lat, osobiscie jezdze 2 lata) i nigdy sie nie zdazylo zeby zawiodla

tylko rdzewieje na potege.

  
 
2107 jest tylnio-, a Samara przednionapędowa. Jeżeli chodzi o dane techniczne w tym też wielkość bagażnika i takie sprawy, to polecam stronę ladaonline.ru. Tam jest lista wszystkich modeli, więc wybierz sobie ten, który będzie Cię interesował.
Jeżeli będziesz miał jakieś pytania o dane techniczne to wal śmiało. Jednakże do mnie to tylko teoretyczne dane techniczne, bo w praktyce nie pomogę, dlatego, że nie mam łady. Pozdrawiam: Miły
 
 
Ja tez polecam Lade. Posiadam 2107, przy wyborze kierowalem sie rowiniez tylnym napedem, poniewaz osobiscie wole klasyczne rozwiazania (poza tym cena byla bardzo atrakcyjna). Bagaznik jest dosyc pojemny, czesci tanie i dostepnie bez problemu. Paliwa troszke idzie i przy silniku 1300 na trasie u mnie w granicach 7,5 l - 8 l, w miescie troche wiecej, czasami nawet 10l/100km, oczywiscie mowa caly czas o benzynie bo gazu nie posiadam.
 
 
Zalety samary:
małe spalanie, 6 trasa, 8 miasto.
dość nowoczesny silnik o niezłych osiągach: 12s do 100, duża elastyczność.
Przedni napęd, latwiejsze w prowadzeniu.
Bagażnik o pojemności 330 litrów w wersji HB, tylne drzwi pozwalają na załadunek dużych przedmiotów.
W sedanie 370 litrów.
  
 
czesc
Kupując ładę napewno nie bedziesz żałował,czy to bedzie 2107 czy samara.Ja jeżdzę oba modelami(ojca jest 2107 a moja samara),trwalosc tych silnikow jest naprawde zadziwiajaca.Ja w samarce u siebie mam natrzaskane prawie 250 tyś(bez jakiegokolwiek remontu)i jeszcze nie jednego zadziwiam,pali mi naprawde malo, na trasie można powiedziec,że bez problemowo mieszcze sie w 6-6.3 litra.Jeżdze dużo(70-80km dziennie)autko bezawaryjne.
Ojciec eksploatuje(maksymalnie jak sie tylko da-firma budowlana) 2107 z 1992 roku zagazowaną.Tłucze kilometrów jeszcze więcej niż ja i poza tankowaniem gazu nic wiecej nie robi(zmienial uszczelniacze,ale to rzecz wiadoma).
Jeżeli chodzi o roznice między jedna a druga to powiem ci że samara wedlug mnie jest bardziej komfortowa niz 2107.Silnik pracuje ciszej i w środku jest dużo cichsza do prędkości 120km/h(oczywiscie przy 5 -biegowej skrzyni )praktycznie nie słychac silnika.Silniki samarowskie sa bardziej zrywniejsze i dynamiczniejsze,samarką można naprawde nieźle pociągnąć(niejednego zadziwić).Na zawieszenie także nie ma co narzekać zarówno w 2107 jak i w samarze.A jeśli chodzi o blacharkę no coż.....to po prostu trzeba o nią dbać inne rady nie ma
Pozdrawiam
Jarek
 
 
Ja polecam 2107 bo takim sie poruszam:

A auto marki lada wybralem z kilku powodow:

1. Cena kupna
2. Dostep czesci poprostu nieziemski sa praktycznie wszedzie ;]
3. Mala awaryjnosc (o ile sie dba)
4. Niska zawodnosc w zimie (odpalanie, ogrzewanie wnetrza)

Choc mam kilka poprawek jestem juz zadowolony.

Chaslem przewodnim niech beda:

Napewno nie bedziesz zalowal.
Gniotsia nie lamiotsia (nie wiem jak sie to pisze ;] )

Autko kupilem niedawno miesiac temu moja druga lada i bez namyslu wybieralem to auto
  
 
Cytat:
Gniotsia nie lamiotsia (nie wiem jak sie to pisze ;] )


To prawda .
Samarka(lada) taka jest. Wiem z doświadczenia. W moją wjechała mazda, a samarka w renault'a megane'a. Mazda bez przodu, meganka - skasowany bagażnik, a u mnie tylnie światło z lewej strony poszło ( i naklejki na zderzaczku troszke zarysowali ).
Nic dodać , nic ująć.